Albade.com
Pėrshendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma nė faqen tonė, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund tė identifikoheni qė tė merrni pjesė nė
diskutimet dhe temat e shumta tė forumit tonė.

- Nė qoftė se ende nuk keni njė Llogari personale nė forumin tonė, mund ta hapni njė tė tillė duke u Regjistruar
-Regjistrimi ėshtė falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

Me Respekt dhe Kėnaqėsi:
Staffi i Forumit Albania Server Forum

Vizitor tė nderuar dhe tė rrespektuar nėse dėshironi qė pop login tė mos shfaqet klikoni butonin DO NOT DISPLAY AGAIN
Albade.com


 
PortalPortal  Grupet e AnėtarėveGrupet e Anėtarėve  RegjistrohuRegjistrohu  ForumForum  Lista AnėtarėveLista Anėtarėve  KėrkoKėrko  identifikimiidentifikimi  
Mirė se vini nė forumin "www.Albania.123.st". Ju dėshirojm argėtim tė kėndshėm, kaloni sa mė mirė nė mesin tonė.

Share | 
 

 Poezi Nga AdmiraL

Shko poshtė 
Shko tek faqja : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next
AutoriMesazh
AdmiraL
Webmaster
Webmaster
avatar

Male
Numri i postimeve : 1914
Age : 98
Location : World
Job/hobbies : Basketball
Humor : Mr Bean
Registration date : 13/11/2007

MesazhTitulli: Poezi Nga Zemraaa Ime   29/12/2008, 04:44

Dy vite gjdo qast me genjeve pa dhimbje nje zemer e thevesbesovaaaa qe ti gjithmin me ke tradhtu e se kam diktu.
Vet Kam faj qe ne fillim Te besova shum e shfryzove miqsin qe e gjete te une si te them se sa me mundon Pse te dua kur ti sme don Si te them se eshte mekat qe une e ti nuk patem fat.
Te Prita me shpres se dot kthesh se dita se prej meje po fshehesh u binda se shum shtir po na shkon dashuria a jon Nuk e di si kam mundur aq shum te pres Kam provu te thrras po nuk pata sukses

Te Takova nat vjeshtee te veshtrova drejt ne sy zemra me tha se zdua tjeter kisha ra ne dashuri po ti zemren nuk ma shije te kuptoj hallin tim gjdo shikom qe ti me jep mua lidh te dhembje e gezom ti me thoshe vetem mike mua shpirti me digje zjarr deshiroja veq nje puthje buzve tua qe ma marr ej ej sy i shkruar mi fal mua ata syy qetso shpirtin e trazuar zemra me rrah per ty.
Serisht vjeshte u takuam gjdo ishte si me par ende zemra te deshironte ende malli ishte zjarr mos me thua vetem mike dua te jam me shum per ty per gjdo nat presin Agimet nje qerdhe ne te dy nese kerkon dashurin vnoje koken ne gjoksin tim e ndegjoh rrahjet e zemres time qe te ti kerkon shpetim eja eja sy i shkruar mi fal mua ata sy
Si mundesh te me thuash shko tani ska me asgje mes nesh si ti duroj zemra ato fjal si per ty nuk paskan vler gjith diten mendohem ku kam gabu vet as fajin sun e gjej ndoshta zemren tende ta ka rembu nje dashuri e re shko shko fluturo edhe ti shko nje tjeter fole po mos harro kur te kthehsh prap qerdhen te une mos zdo te qesh.

Keto Ditet tona U treten ne harrime u shu nje kull e lart ne zemren time gjdo dit vuan shpirti u tret si nje qiri zdi pse me mungon ti mua perseri ne ket bot te merrshme plot me hidhrime s,dua te ndegjoj as zogun e vjeter dua te jam pran teje atje ne boten tjeter nuk dua ti besoj as fjalve te huja te lutem mi beso fjalve te mija. ahhh kjo jeta ime si lumi terbuar te lutem thot zot me ndihmo te jem e gezuar deshirat tona i kam ende ne kujtim eja te lutem shum te kerkon kjo zemra ime perse une gjithmon te jem ne pikllime ktheu shpirti im atje te vendi i vjeter do te pres se ti do te vis pa tjeter sun me shuhen kujtimet qe i pata per ty ledhatime qe mi dhurove me mungojn pa ty.

_________________
*AdmiraL* and «Hollywood»® - the World is MinE...
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://AdmiralhackeR.hi5.com
AdmiraL
Webmaster
Webmaster
avatar

Male
Numri i postimeve : 1914
Age : 98
Location : World
Job/hobbies : Basketball
Humor : Mr Bean
Registration date : 13/11/2007

MesazhTitulli: Re: Poezi Nga AdmiraL   29/12/2008, 04:44

LERMĖNI TĖ QAJĖ

Lermėni tė qajė mbi humnerat e jetės

Ta nxjerr shpirtin e ta pėrplas atje,

Pėr trishtimin e mallkuar qė shpirtin

Ma ka venitur

Lermėni tė qajė mbi qdo krijes tė kėsaj bote

Qė janė taman si hije e jo krijesa njerzore!

lermėni tė qajė tė thėrras pa pushim

o njerzė dėgjojeni vetėm pak shpirtin tim
Lermėni tė qajė atje tej e vetmuar

qė kur qdo gjėje ti vije fundi

tė qeshė pa pushuar

_________________
*AdmiraL* and «Hollywood»® - the World is MinE...
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://AdmiralhackeR.hi5.com
AdmiraL
Webmaster
Webmaster
avatar

Male
Numri i postimeve : 1914
Age : 98
Location : World
Job/hobbies : Basketball
Humor : Mr Bean
Registration date : 13/11/2007

MesazhTitulli: Re: Poezi Nga AdmiraL   29/12/2008, 04:44

"ZEMĖRIMI YT"

Si diēka normale mbi mu i lėshon fjalėt
harron se nė shpirt ato fort mė vrasin
fjala ik si lumi... kurrė ajo nuk ndalėt
fjalėt qė lėndojnė... fjalėt qė bėrtasin.


Nė gjumin e natės njė zė tingėllon
se di pse nė zemėr vuaj pėrsėri
ti me zemėrimin tėnd sa shumė mė helmon
sa ndjenja vret nė zemėr... jo jo ti se di!


Fluturon dhe ngulet thellė nė ndjenjėn time
fjala e thėnė vend i len zemėrimit
dhe njė natė pa gjumė... njė natė me mendime
zemra kur tė qetėsohet vend si len pendimit!?

_________________
*AdmiraL* and «Hollywood»® - the World is MinE...
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://AdmiralhackeR.hi5.com
AdmiraL
Webmaster
Webmaster
avatar

Male
Numri i postimeve : 1914
Age : 98
Location : World
Job/hobbies : Basketball
Humor : Mr Bean
Registration date : 13/11/2007

MesazhTitulli: Re: Poezi Nga AdmiraL   29/12/2008, 04:45

"Te Lutem"

Te lutem me fal qe me vujtje te rende ne zemer po detyrohem te shkruaj kete leter dhe te tregoj realitetin tim dhe te verteten qe ndjej ne zemer per ty : Deshta dhe u mundova ta mbaj si fshehtessi per kot nuk munda sepse po me numdojne tere kohen.Nuk e di q'po ndodh me mua a eshte kjo nje dashuri apo vetem nje miqesi e sinqerte.Kete nuk po mund ta kuptoj tere kohen vetem ne ty po mendoj, leter e shkruj ne nje moment shum te veshtire kur me se shumti po mentoj per ty dhe jam gati e sigurt se pas kesaj letre nuk do te mundem te gjej forcen qe te flas me ty sepse sigurisht do te me urresh dhe nuk do te duash te me flasish kurr por edhe nje her me duhet te them me FAL se kete leter e shkruaj jo nga deshira por nha detyrimi i vuajtjeve dhe dhimbjeve qe e tregon kjo leter dhe Te Lutem mos me urej Te Lutem me premto se do te mundm te bashkohemi ne boten e endrrave qe i kemi Perjetuar se bashku ....une do te Vij dhe Ateher.asgje nuk do te mund te na Nadaje .Te lutem mos harro eja e me dergo lulet e dashuris pran varrit time edhe pse kam vdek Une e ndjej shkrimin Tend me mua edhe pse kam vdek pergjithmon dua qe te kam pran edhe pse nuk Egzistosh ma do te jem gjithmon Pran Varit tan....!!!!

_________________
*AdmiraL* and «Hollywood»® - the World is MinE...
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://AdmiralhackeR.hi5.com
AdmiraL
Webmaster
Webmaster
avatar

Male
Numri i postimeve : 1914
Age : 98
Location : World
Job/hobbies : Basketball
Humor : Mr Bean
Registration date : 13/11/2007

MesazhTitulli: Re: Poezi Nga AdmiraL   29/12/2008, 04:45

" Per Ty "


Pers une per ty ende ende vuaj perse ti me thae se une jam e huaj!
Nese ike e me s'te shoh kur te kthehesh s'do te njoh do te mbetesh e harruar ne zemren time e kaluar! Ku me je tretur qe sa te kerkova tani me pendime fatin e mallkoj. Se ti kishe rendes per mue e kuptova shum von vetem ateher kur zemrat na u ndan pergjithmon! Une ty te perkoj e ste gjej askund shum von e kuptova se krejt ka marre FUND!!!!
Perse per ty vuaj kur kete se meriton perse per ty qaj kur asgje plaget s'mi sheron.Shko sa me larg nha une kurr mos provo me u kthyer kur te jesh ne dhom e vetme kujtoje zemren qe pate thyer !!!
Eci ne rruge te kujtimit ato nuk kan fund askund vetem te zemra jote e cila heret me tha TUNG! Perse nuk je deshire zemer te therras perse me detyron vetveten ta vras?!!!! Nese nuk e din se qka esht dashuria fillo ti lexosh poezit e mia! Per ty poezia ime kurr nuk merr fund edhe pse ne DY nuk po takohemi Askund . Ndoshta malli me ka marre ndoshta zemra me esht kalle por une vetveten e pyes TI ku me mbete OOoOOOoo I pA Shpirt?!!!

_________________
*AdmiraL* and «Hollywood»® - the World is MinE...
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://AdmiralhackeR.hi5.com
AdmiraL
Webmaster
Webmaster
avatar

Male
Numri i postimeve : 1914
Age : 98
Location : World
Job/hobbies : Basketball
Humor : Mr Bean
Registration date : 13/11/2007

MesazhTitulli: Te T'harroj   29/12/2008, 04:45

Deshta te t`harroj por nuk mundem dot
nga larg kur te shoh syt me mbushen lot
Deshta te t`harroj por e kam veshtir
nuk po mundem dot emrin pa ta thirr
Deshta te t`harroj e per ty mos t mendoj
zeri yt i embel te mos me mungoj
deshta nga mendja ime pergjithmon me t`fshi
por s mundem dot pa i pa ata sy
Deshta nga jeta t largoj por u mundova kot
si t largoj nga jeta kur nga zemra s mundem dot

_________________
*AdmiraL* and «Hollywood»® - the World is MinE...
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://AdmiralhackeR.hi5.com
AdmiraL
Webmaster
Webmaster
avatar

Male
Numri i postimeve : 1914
Age : 98
Location : World
Job/hobbies : Basketball
Humor : Mr Bean
Registration date : 13/11/2007

MesazhTitulli: Mundohemi   29/12/2008, 04:47

Mundohem te Ncjerr zemren e te dalin fjalet qe dua te them,,nuk munda kurr te te them qe vec dashurise,per mua ishe vlla moter shok shoqe e gjithcka,mallkimi i dashurise sone,,,pjes e semundjes tende te pa shpres ,e cila ty te dhuroj nje dor dhe,,e mua nje bot me ankth frike e urrejtje per ket bot te mallkuar!per cdo dit mbi pllaken tende pershperij me lot ne sy vujtjen qe me le ne zemer,,e tani shikoj qe dal nga dal po me ftohet jeta ime ,,dhe nuk mundem me ndoshta te jem i gjall me mbi pllaken tende qe te mban ftoht,,!!por vec se i vdekur posht nen toke afer teje,,dhe kam frike se ndoshta nuk mundemi te flasim me aty...nuk e di se si eshte ajo bote e gjall realitet apo e vdekur dhe e heshtur thjesht erresire,,keto vargje ishkruaj me forcen e zemres,aq sa munda ta ncjerr,,!!te desha te dua dhe do te te dua deri ne pafundesi,,dhurata me e bukur qe do ti kerkoja zotit do te ishte te me jepte mundesine ne ate bot te te prek dhe njeher qoft dhe here e fundit ,,e te them se te kam gjithcka dhe me vjen keq qe nuk mundem te ishim si te gjith te dashuruarit ashtu si e enderronim te 2^^e nese ajo bot ku je ti,,do te jete e gjalle dhe realitet te jemi perseri bashke deri ne pafundesi,,do te shkruaj disa vargje ne nje leter tjeter e ta hedh nga parajsa,ne toke per te gjith njerzit e te dashuruarit qe vuajten si ne...ne thellesine e shpiritit e te gjithve eshte e vetmja fjal qe i mbledh te gjitha..^^TE DUA^^

_________________
*AdmiraL* and «Hollywood»® - the World is MinE...
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://AdmiralhackeR.hi5.com
AdmiraL
Webmaster
Webmaster
avatar

Male
Numri i postimeve : 1914
Age : 98
Location : World
Job/hobbies : Basketball
Humor : Mr Bean
Registration date : 13/11/2007

MesazhTitulli: Cdo nate   29/12/2008, 04:47

cdo nate them nje deshire dhe te vetmen perseris gjithmon..imagjinoi veten time qe jam i pa shprese dhe mendoj fundin e kesaj jete makaber..tashme pjes e mendimeve te mia eshte bere dhe falja e dikujt qe me vret ne shpirt me fjal dhe me deshiren per te me pare me keq..por nuk arrihet te kuptohet qe me keq se pa ty nuk ka me per mua..ti ishe Ai (....) qe me beje te qesh,te loz,e ti them jetes time te dua shum,por,,,,nuk kam me kujt ti them te dua,nuk me ben njeri te qesh,tani gjithcka eshte krejt ndryshe nga e kaluara ime,,tani eshte nje heshtje plot dhimbje dhe mister per nje pergjigje te vetme,,,pse ndodhi keshtu!?nuk edi nuk e kuptoj,,ndoshta pse nuk mendoj gje tjeter pervec fjalese se hidhur qe me the ..harrom..apo ndoshta pse tjeter nuk mundem te dashuroj..me vjen keq per nje pjes te trupit tim qe u shkeput duke pikellua gjak dhe lot,,,me vjen keq per nje pjes te trupit tim qe me harron pa pritur dhe behet pjes e dikujt tjeter^,,qe ndoshta nuk vlen me shum se nje kenaqesi pa dashuri,,e plot interes,,gjithmon do te mendoj se nje dite do te jesh pran kraheve te mi,,dhe atehere do te fal zemer,,dhe atehere do te dua,,por kam frike se mund te jete shum vone,,dhe mund te me qash mbi pllake te bardhe,,,dhe te me adhurosh me nje tufe lule...atehere do te them fjalen lamutumire pjesa me e rendesishme e shpirtiti tim qe nuk me tretet kurre...

_________________
*AdmiraL* and «Hollywood»® - the World is MinE...
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://AdmiralhackeR.hi5.com
AdmiraL
Webmaster
Webmaster
avatar

Male
Numri i postimeve : 1914
Age : 98
Location : World
Job/hobbies : Basketball
Humor : Mr Bean
Registration date : 13/11/2007

MesazhTitulli: Re: Poezi Nga AdmiraL   29/12/2008, 04:53


_________________
*AdmiraL* and «Hollywood»® - the World is MinE...
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://AdmiralhackeR.hi5.com
AdmiraL
Webmaster
Webmaster
avatar

Male
Numri i postimeve : 1914
Age : 98
Location : World
Job/hobbies : Basketball
Humor : Mr Bean
Registration date : 13/11/2007

MesazhTitulli: Re: Poezi Nga AdmiraL   29/12/2008, 04:53


_________________
*AdmiraL* and «Hollywood»® - the World is MinE...
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://AdmiralhackeR.hi5.com
AdmiraL
Webmaster
Webmaster
avatar

Male
Numri i postimeve : 1914
Age : 98
Location : World
Job/hobbies : Basketball
Humor : Mr Bean
Registration date : 13/11/2007

MesazhTitulli: Re: Poezi Nga AdmiraL   29/12/2008, 04:53


_________________
*AdmiraL* and «Hollywood»® - the World is MinE...
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://AdmiralhackeR.hi5.com
AdmiraL
Webmaster
Webmaster
avatar

Male
Numri i postimeve : 1914
Age : 98
Location : World
Job/hobbies : Basketball
Humor : Mr Bean
Registration date : 13/11/2007

MesazhTitulli: Re: Poezi Nga AdmiraL   29/12/2008, 04:53


_________________
*AdmiraL* and «Hollywood»® - the World is MinE...
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://AdmiralhackeR.hi5.com
AdmiraL
Webmaster
Webmaster
avatar

Male
Numri i postimeve : 1914
Age : 98
Location : World
Job/hobbies : Basketball
Humor : Mr Bean
Registration date : 13/11/2007

MesazhTitulli: Re: Poezi Nga AdmiraL   29/12/2008, 04:53


_________________
*AdmiraL* and «Hollywood»® - the World is MinE...
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://AdmiralhackeR.hi5.com
AdmiraL
Webmaster
Webmaster
avatar

Male
Numri i postimeve : 1914
Age : 98
Location : World
Job/hobbies : Basketball
Humor : Mr Bean
Registration date : 13/11/2007

MesazhTitulli: Re: Poezi Nga AdmiraL   29/12/2008, 04:54


_________________
*AdmiraL* and «Hollywood»® - the World is MinE...
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://AdmiralhackeR.hi5.com
AdmiraL
Webmaster
Webmaster
avatar

Male
Numri i postimeve : 1914
Age : 98
Location : World
Job/hobbies : Basketball
Humor : Mr Bean
Registration date : 13/11/2007

MesazhTitulli: Re: Poezi Nga AdmiraL   29/12/2008, 04:54


_________________
*AdmiraL* and «Hollywood»® - the World is MinE...
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://AdmiralhackeR.hi5.com
AdmiraL
Webmaster
Webmaster
avatar

Male
Numri i postimeve : 1914
Age : 98
Location : World
Job/hobbies : Basketball
Humor : Mr Bean
Registration date : 13/11/2007

MesazhTitulli: Re: Poezi Nga AdmiraL   29/12/2008, 04:54


_________________
*AdmiraL* and «Hollywood»® - the World is MinE...
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://AdmiralhackeR.hi5.com
AdmiraL
Webmaster
Webmaster
avatar

Male
Numri i postimeve : 1914
Age : 98
Location : World
Job/hobbies : Basketball
Humor : Mr Bean
Registration date : 13/11/2007

MesazhTitulli: Re: Poezi Nga AdmiraL   29/12/2008, 04:54


_________________
*AdmiraL* and «Hollywood»® - the World is MinE...
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://AdmiralhackeR.hi5.com
AdmiraL
Webmaster
Webmaster
avatar

Male
Numri i postimeve : 1914
Age : 98
Location : World
Job/hobbies : Basketball
Humor : Mr Bean
Registration date : 13/11/2007

MesazhTitulli: Re: Poezi Nga AdmiraL   29/12/2008, 04:54


_________________
*AdmiraL* and «Hollywood»® - the World is MinE...
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://AdmiralhackeR.hi5.com
AdmiraL
Webmaster
Webmaster
avatar

Male
Numri i postimeve : 1914
Age : 98
Location : World
Job/hobbies : Basketball
Humor : Mr Bean
Registration date : 13/11/2007

MesazhTitulli: Re: Poezi Nga AdmiraL   29/12/2008, 04:55


_________________
*AdmiraL* and «Hollywood»® - the World is MinE...
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://AdmiralhackeR.hi5.com
AdmiraL
Webmaster
Webmaster
avatar

Male
Numri i postimeve : 1914
Age : 98
Location : World
Job/hobbies : Basketball
Humor : Mr Bean
Registration date : 13/11/2007

MesazhTitulli: Re: Poezi Nga AdmiraL   29/12/2008, 04:55


_________________
*AdmiraL* and «Hollywood»® - the World is MinE...
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://AdmiralhackeR.hi5.com
AdmiraL
Webmaster
Webmaster
avatar

Male
Numri i postimeve : 1914
Age : 98
Location : World
Job/hobbies : Basketball
Humor : Mr Bean
Registration date : 13/11/2007

MesazhTitulli: Re: Poezi Nga AdmiraL   29/12/2008, 04:55

Ditė pėr tu harruar

Dėshirova qė edhe unė,
Ta festoj festen e gezimit,
Me njė shėtitje nė rrugė,
E ta gėzoi zemrėn.

Njė festė tė tillė nuk e dėshuroi,
Do tė mundohem nė jetėn time,
Qė kėtė ditė tė mallkuar,
Nga zemra ime ta anulloi.

U shifshin kopjet dorė pėr dore,
Me dhurata tė bukura nė dorė,
Me pėrqafime tė shumta,
Urojshin festėn me gėzim tė plot.

U ndėgjojshin susurimet,
Ndėgjojsha ndrrime fjalėsh,
Urime e dashur festėn tonė,
E sė bashku do tė jemi pėrgjithėmon.

Nė zemrn time filloj njė trishtim,
Njė lot i idhet qeli rrugė,
E pastij nuk kishin tė ndalur,
U hapėn nė zemėr gjitha plagėt.

Shiqova pėr rreth meje,
Nuk qėndronte askush,
Dhuratėn e pregaditur,
Mu dasht ta kthej nė shtėpi.

E pėrula kokėn time me ngadal,
Mora hapin tė kthehem nė shtepi,
Nė zemėr e nė shpirt i vrar,
Mu dasht tė iki duke qarė.

Menjėherė u mbylla nė njė dhomė,
Mbylla dritarėt dhe e bėra terr,
Mos tė shof asgjė mė jasht,
Qė pėr mua dielli, drita, mos tė ekzistojė.

I humbur nė tė gjitha ndjenjat,
I humbur ne dashuri,
Zemra ime ashtu e varfur,
Filloj edhe njė herė vain e ri.

Dėshiroj qė kurr mė mos tė ekzistojė,
Dėshiroj qė nė kėtė botė mos tė jem,
Dua qė jeta ime nė asgjė tė jet,
Ku nuk ka qenje pėr mot e jetė.

_________________
*AdmiraL* and «Hollywood»® - the World is MinE...
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://AdmiralhackeR.hi5.com
AdmiraL
Webmaster
Webmaster
avatar

Male
Numri i postimeve : 1914
Age : 98
Location : World
Job/hobbies : Basketball
Humor : Mr Bean
Registration date : 13/11/2007

MesazhTitulli: Re: Poezi Nga AdmiraL   29/12/2008, 04:55

Do te falenderoj

Te falenderoj ēdo here shoqja ime,
Do te falenderoj sepse ke ndar
Nje ore nga jeta jote me mua.
Ke ndar nje minut…
Per ty i kushtushem
Dhe ma ke dhuruar mua.
Sa shkretetira kalojm,
Shoqja ime..
Vestire te takohemi,
ne mes vetmise se erret.
Por ti e ke pare zemren time,
e ke pare nga se largu,
sikur te ishte nje pike ne horizont.
E ke kerkuar,
E ke shtrenguar ne mes duarsh.
Une ta dhuroj,
Nese jo nje dite kur te kesh nevoj.
Krejt ate qe deshiroj te tregoj per mua,
Dhe qe kam nevoj per dashuri.
Por ndoshta do te ishe merzitur,
Shoqja ime,
Keshtu nuk flas por te dhuroj
Heshtjen time.
Mundesh te qajsh tash,
Sepse ta dhuroj qetesin time.
Vajin tim do ta mbaj per mua,
Ate qe desha te tregoj per mua,
eshte e shkruar ne syt e mi!

_________________
*AdmiraL* and «Hollywood»® - the World is MinE...
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://AdmiralhackeR.hi5.com
AdmiraL
Webmaster
Webmaster
avatar

Male
Numri i postimeve : 1914
Age : 98
Location : World
Job/hobbies : Basketball
Humor : Mr Bean
Registration date : 13/11/2007

MesazhTitulli: Re: Poezi Nga AdmiraL   29/12/2008, 04:56

Do te jete sepse te dua.

Gjindem ne konfuzion,
e per ēka nuk mundem ta kuptoj,
por kjo mund te ndodh ne mua,
vetem pse ty (Emri) dua.

Eshte nje emocion,
E cila rritet me shume ngadal,
por mer gjithnje force,
qe te dua me gjithe kete korp.

Shtrengom me gjithe fuqi,
Dhe qendrom afer,
Ne kete menyre ndihem mire,
Sepse ti (Emri) me je yll.

Eshte nje kohe ku marr frym,
Gjitheēka per mua eshte e lire,
nje dashuri qe e ndiej per ty,
me jep shkas ta shiqoj boten ne sy.

Ti me je dhurata me e mira,
ku e kam pasur fatin qe te kem,
do te ruaj me vemendje,
qe ty (Emri) most e humbas.

E gjithe kjo po ndodh,
nuk eshte ndogje qe nuk eshte ne bote,
por e gjithe kjo gjindet ne mua,
sepse ty (Emri) shume te dua.

Tash bene pjese ne endrrat e mija,
ke marr pozicion si personazhe me e mira,
jam i lumtur qe merr pjes,
sepse shpirti im me po buzeqeshe.

_________________
*AdmiraL* and «Hollywood»® - the World is MinE...
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://AdmiralhackeR.hi5.com
AdmiraL
Webmaster
Webmaster
avatar

Male
Numri i postimeve : 1914
Age : 98
Location : World
Job/hobbies : Basketball
Humor : Mr Bean
Registration date : 13/11/2007

MesazhTitulli: Re: Poezi Nga AdmiraL   29/12/2008, 04:56

Do te me duash keshtu

As nuk do te bindesh
Por ne fund do te me duash.
Kur ti do te bisedosh me ndoken,
Pa pritur ne mendjen tende
Une do te paraqitem,
Dhe zeri yt ne ate moment,
do te ndryshohet ne embelsi.

Kur do te pergjigjesh ne telefon,
pergjigja jote “Urdheroni”
do te behet e pa shprehur,
sepse nuk do te prisesh me,
qe ta ndiesh zerin tim.

Duke u zgjuar do te shifesh
Se kur ti flen,
Kush te qendron afer,
E do te mendosh qe une
Te kam bere qe ti ti hapesh syt,
qe te shpie ne duart e mija,
per ti ndier te rrahurit e zemres,
dhe per ti nuhatur frymarrjet e tua.

Kur pikat e loteve
Do te krijohen ne ty
Por ti pa e kuptuar
Pse e gjithe kjo.

Kur do te ndiesh me shume emozione,
ne rikthim te kohese se duhur
dhe ti e ndien nevojen me te madhe
qe ta shkruash poezin tende,
qe edhe do te jete poesia e jote e pare.

_________________
*AdmiraL* and «Hollywood»® - the World is MinE...
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://AdmiralhackeR.hi5.com
AdmiraL
Webmaster
Webmaster
avatar

Male
Numri i postimeve : 1914
Age : 98
Location : World
Job/hobbies : Basketball
Humor : Mr Bean
Registration date : 13/11/2007

MesazhTitulli: Re: Poezi Nga AdmiraL   29/12/2008, 04:56

E di ku gjindesh

Nuk te shof,
por e di se ku gjindesh.

Hapi yt eshte pas meje,
Profumi yt eshte si
Profumi I nje trandofili
Qe sapo e kam shkeputur.
Dielli yt eshte ai qe me ngroh,
jeta jote eshte,
ajo qe une jam duke e jetuar.
E di qe hija jote
Eshte ajo pas meje,
qe zemra jote mi hap rruget
me driten e saje.
Nuk te shof,
Por e di se je ktu,
je ne mua dhe me mua,
te ndiej, te preki me heshtjen time.

_________________
*AdmiraL* and «Hollywood»® - the World is MinE...
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://AdmiralhackeR.hi5.com
Sponsored content
MesazhTitulli: Re: Poezi Nga AdmiraL   

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
Poezi Nga AdmiraL
Mbrapsht nė krye 
Faqja 4 e 10Shko tek faqja : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Albade.com :: Arti dhe Kultura :: Poezia :: Poezi Dashurie-
Kėrce tek: