Albade.com
Pėrshendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma nė faqen tonė, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund tė identifikoheni qė tė merrni pjesė nė
diskutimet dhe temat e shumta tė forumit tonė.

- Nė qoftė se ende nuk keni njė Llogari personale nė forumin tonė, mund ta hapni njė tė tillė duke u Regjistruar
-Regjistrimi ėshtė falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

Me Respekt dhe Kėnaqėsi:
Staffi i Forumit Albania Server Forum

Vizitor tė nderuar dhe tė rrespektuar nėse dėshironi qė pop login tė mos shfaqet klikoni butonin DO NOT DISPLAY AGAIN
Albade.com


 
PortalPortal  Grupet e AnėtarėveGrupet e Anėtarėve  RegjistrohuRegjistrohu  ForumForum  Lista AnėtarėveLista Anėtarėve  KėrkoKėrko  identifikimiidentifikimi  
Mirė se vini nė forumin "www.Albania.123.st". Ju dėshirojm argėtim tė kėndshėm, kaloni sa mė mirė nė mesin tonė.

Share | 
 

 Disa kshilla rreth matjes se tensionit

Shko poshtė 
AutoriMesazh
dr.Dugi
Junior Member
Junior Member
avatar

Male
Numri i postimeve : 19
Age : 29
Location : Prishtine
Registration date : 18/03/2009

MesazhTitulli: Disa kshilla rreth matjes se tensionit   19/3/2009, 19:37

Nuk ėshtė e thėnė qė, sa herė tė doni ta matni shtypjen e gjakut, duhet tė shkoni te mjeku. Kėtė mund ta bėni edhe ju vetė, nė shtėpi. Por, sė pari duhet tė mėsoheni. Qė tė bėhet mė e saktė matja e tensionit, ndiqni rregullat e mėposhtme.
Pėrpara matjes: shmangni kafeinėn dhe duhanin, tė paktėn 30 minuta pėrpara matjes, sepse mund tė rritin tensionin. Tė njėjtat rezultate mund tė ketė edhe njė fshikėz urinare e “fryrė”, pėr kėtė arsye kujdesuni tė vizitoni banjėn.
Gjatė matjes: kujdesuni qė kurrizi juaj tė prekė mirė nė karrige (mungesa e mbėshtetjes mund tė rritė tensionin), kėmbėt tė prekin tokėn dhe dora juaj tė jetė e mbėshtetur nė tavolinė.
Bėrryli juaj tė jetė nė vijė tė drejtė me lartėsinė e gjoksit. Mos u pėrkulni pėrpara dhe shmangni bisedat; edhe nėse ju ajo qė dėgjoni, rezultati mund tė jetė i gabuar.
Pas matjes: kontrolloni pėrsėri nėse tensioni juaj ishte pa arsye i lartė ose i ulėt. Mateni tensionin edhe nė dorėn tjetėr (rezultatet mund tė mos jenė tė njėjta). Matja mė e lartė ėshtė mė e sakta. Nėse rezultatet nuk janė fiziologjike, lajmėroni mjekun tuaj. Preferoni qė matja tė bėhet me matėsin klasik, atė me matės dore.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
 
Disa kshilla rreth matjes se tensionit
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Albade.com :: Shoqėria :: Shėndeti-
Kėrce tek: