Albade.com
Pėrshendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma nė faqen tonė, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund tė identifikoheni qė tė merrni pjesė nė
diskutimet dhe temat e shumta tė forumit tonė.

- Nė qoftė se ende nuk keni njė Llogari personale nė forumin tonė, mund ta hapni njė tė tillė duke u Regjistruar
-Regjistrimi ėshtė falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

Me Respekt dhe Kėnaqėsi:
Staffi i Forumit Albania Server Forum

Vizitor tė nderuar dhe tė rrespektuar nėse dėshironi qė pop login tė mos shfaqet klikoni butonin DO NOT DISPLAY AGAIN
Albade.com


 
PortalPortal  Grupet e AnėtarėveGrupet e Anėtarėve  RegjistrohuRegjistrohu  ForumForum  Lista AnėtarėveLista Anėtarėve  KėrkoKėrko  identifikimiidentifikimi  
Mirė se vini nė forumin "www.Albania.123.st". Ju dėshirojm argėtim tė kėndshėm, kaloni sa mė mirė nė mesin tonė.

Share | 
 

 Piratė somalezė rrėmbyen anije greke

Shko poshtė 
AutoriMesazh
TheBest
Moderator
Moderator
avatar

Male
Numri i postimeve : 4519
Age : 30
Location : Deutschland
Job/hobbies : Fraer
Humor : Filmat qesharake
Registration date : 13/11/2007

MesazhTitulli: Piratė somalezė rrėmbyen anije greke   23/3/2009, 03:43

Njė anije transportuese greke me 24 anėtarė tė ekuipazhit ėshtė rrėmbyer nga piratė somalezė tė cilėt janė aktivė nė Gjirin e Adenit, lajmėroi Ministria greke e Lundrimit.
Anija "Titan" ka lundruar prej Detit tė Zi drejt Koresė e ngarkuar me ēelik, ndėrsa piratėt e kanė riorientuar drejt bregut tė Somalisė.
Piratė somalezė, vitin e kaluar, rrėmbyen mbi 130 anije transportuese nė kėtė rajon, qė ėshtė rritje pėr 200 pėr qind nė krahasim me vitin 2007. /Makfaks/

Copyright 2008 makfax. Tė gjitha tė drejtat janė tė mbrojtura. Teksti nuk guxon tė shtypet ose emetohet, nė tėrėsi ose nė pjesė, pa marrėveshje me Makfaksin.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.albade.com
 
Piratė somalezė rrėmbyen anije greke
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Albade.com :: Shtypi dhe Politika :: Arena Ndėrkombėtare-
Kėrce tek: