Albade.com
Pėrshendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma nė faqen tonė, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund tė identifikoheni qė tė merrni pjesė nė
diskutimet dhe temat e shumta tė forumit tonė.

- Nė qoftė se ende nuk keni njė Llogari personale nė forumin tonė, mund ta hapni njė tė tillė duke u Regjistruar
-Regjistrimi ėshtė falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

Me Respekt dhe Kėnaqėsi:
Staffi i Forumit Albania Server Forum

Vizitor tė nderuar dhe tė rrespektuar nėse dėshironi qė pop login tė mos shfaqet klikoni butonin DO NOT DISPLAY AGAIN
Albade.com


 
PortalPortal  Grupet e AnėtarėveGrupet e Anėtarėve  RegjistrohuRegjistrohu  ForumForum  Lista AnėtarėveLista Anėtarėve  KėrkoKėrko  identifikimiidentifikimi  
Mirė se vini nė forumin "www.Albania.123.st". Ju dėshirojm argėtim tė kėndshėm, kaloni sa mė mirė nė mesin tonė.

Share | 
 

 Luftime tė ashpra nė Afganistan

Shko poshtė 
AutoriMesazh
TheBest
Moderator
Moderator
avatar

Male
Numri i postimeve : 4519
Age : 30
Location : Deutschland
Job/hobbies : Fraer
Humor : Filmat qesharake
Registration date : 13/11/2007

MesazhTitulli: Luftime tė ashpra nė Afganistan   23/3/2009, 03:53

Nė njė varg pėrleshjesh nė Afganistan mbrėmė dhe sot janė vrarė mė shumė se 70 persona duke pėrfshirė edhe 18 policė dhe 4 ushtarė kanadez.
Agjencitė njoftojnė se 9 policė afganė janė vrarė nė luftimet me rebelėt talibanė nė provincės veriore Xhafxhan nė kufi me Turkmenistanin, ndėrsa 9 tė tjerė kanė rėnė nga sulmet e talibanėve nė provincėn perėndimore Farah.
Sipas armatės kanadeze 4 ushtarėt e saj dhe njė pėrkthyes afganė janė vrarė, ndėrsa 8 tė tjerė janė plagosur mbrėmė nė dy sulme me bomba nė afėrsi tė qytetit Kandahar nė jug tė vendit. Nė kėtė pjesė tė Afganistanit ėshtė vrarė edhe njė ushtarė tjetėr i kontingjetit tė NATO-s, por ende nuk dihet indentiteti i tij.
Armata amerikane, mė parė, e mbėshtetur edhe nga armata afgane kanė vrarė 30 militantė nė provincėn Hellmand si dhe 6 tė tjerė nė provincėn Kunar dhe Llogar.
Provincat jugore tė Afganistanit aktualisht janė nė qendėr tė sulmeve tė shpeshtuara tė talibanėve, ndėrsa SHBA paralajmėruan se shumė shpejtė disa mijėra forca tė reja do t'u bashkangjiten kontingjetit britanik, kanadez dhe hollandez nė pėrpjekje pėr tė ndaluar ofenzivėn dhe zgjerimin e militantėve nė provinca tjera.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.albade.com
 
Luftime tė ashpra nė Afganistan
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Albade.com :: Shtypi dhe Politika :: Arena Ndėrkombėtare-
Kėrce tek: