Albade.com
Pėrshendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma nė faqen tonė, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund tė identifikoheni qė tė merrni pjesė nė
diskutimet dhe temat e shumta tė forumit tonė.

- Nė qoftė se ende nuk keni njė Llogari personale nė forumin tonė, mund ta hapni njė tė tillė duke u Regjistruar
-Regjistrimi ėshtė falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

Me Respekt dhe Kėnaqėsi:
Staffi i Forumit Albania Server Forum

Vizitor tė nderuar dhe tė rrespektuar nėse dėshironi qė pop login tė mos shfaqet klikoni butonin DO NOT DISPLAY AGAIN
Albade.com


 
PortalPortal  Grupet e AnėtarėveGrupet e Anėtarėve  RegjistrohuRegjistrohu  ForumForum  Lista AnėtarėveLista Anėtarėve  KėrkoKėrko  identifikimiidentifikimi  
Mirė se vini nė forumin "www.Albania.123.st". Ju dėshirojm argėtim tė kėndshėm, kaloni sa mė mirė nė mesin tonė.

Share | 
 

 Michael Jackson, ikona qe s’vdes kurre!

Shko poshtė 
AutoriMesazh
TheBest
Moderator
Moderator
avatar

Male
Numri i postimeve : 4519
Age : 30
Location : Deutschland
Job/hobbies : Fraer
Humor : Filmat qesharake
Registration date : 13/11/2007

MesazhTitulli: Michael Jackson, ikona qe s’vdes kurre!   10/7/2009, 15:24

Mbreti i muzikės pop, Michael Jackson, ka ndėrruar jetė pas njė ataku kardiak, ne oren 21.00 te mbremjes se te enjtes me oren tone.
Gazeta amerikane ‘The Los Angeles Times’ ka qene e para qe ka dhene lajmin e mbuluar me pas nga te gjithe mediat vendase dhe boterore.
Edhe pse ambulanca kishte shkuar ne shtepine e tij, kur mjetet kishin arritur, zemra e Jackson nuk rrihte me.

Ikona e muzikės pop filloi karrierėn qe fėmijė me “Jackson 5”, duke u bėre ne vazhdim kėngėtari mė i famshėm nė botė. Karriera e tij solo nisi qe ne fund te viteve ’70.
Albumi "Thriller" ishte me i miri nga te gjithe, e eshte nje album i cili vazhdon te mbaje rekordin e mė tė shitur tė tė gjitha kohėrave. Hitet "Billie Jean" e "Beat It" bėnė qė Mbreti i muzikės pop tė pėlqehet nga miliona fansa anembanė botės, si dhe artiste te rinj, tė cilėt ndiqnin stilin e tij te muzikes dhe kercimit.

Gruaja e parė e legjendės sė muzikės ishte vajza e Elvis Presleyt, Lisa Marie Presley, me tė cilėn u martua nė vitin 1994, edhe pse martesa e tyre zgjati vetėm dy vjet.

Mė pas ai u martua me australianen Debbie Rowe me tė cilėn ka dy fėmijė, Prince dhe Paris. Ai ka gjithashtu edhe nje djale i cili ka lindur nga nje ‘nene-epruvete’ (me farezim artificial te nje gruaje mbartese), Prince Michael II.

Vitet e fundit te jetes Jackson pati probleme serioze financiare, edhe prej gjyqit te gjate per pedofili, prej te cilit doli i pafajshem. Ai do rikthehej ne Korrik me disa koncerte ne Londer, te cilat tashme nuk do te mbahen.
Sipas lajmeve qe vijne nga L.A. ataku kardiak qė shkaktoi vdekjen e Michael Jackson, mendohet te kete ardhur si pasoje e barnave te shumta qe ai perdorte.
Revista “Life & Style” shkruan se Jackson kishte pėrdorur shumė barna muajt e fundit, duke pėrfshirė barnat kundėr ankthit, Xanax dhe Zoloft, si dhe kundėr dhimbjes: Demerol.

Ndėrkohė njė burim ka thėnė se ekziston frika qė kėngėtari ta ketė tepruar me dozėn e barnave qė mund t’i ketė shkaktuar veshtiresi ne frymemarrje dhe me pas infarkt.

Artistet vleresojne mitin Jackson
Steven Spielberg ėshtė nga shume njerėzit qė shprehin pikėllimin e tyre pėr humbjen e kėngėtarit.
“Ai ishte njė legjendė. I krahasueshem vetem me figura si Fred Astaire apo Elvis Presley. Ne kohe ka patur dhe do te kete vetem nje Michael Jackson”, ka thėnė Spielberg.

Gjithashtu Britney Spears dhe Justin Timberlake, dy artiste thellesisht te frymezuar nga Mbreti i Popit kanė shprehur ngushellimet e tyre.


“U entuziazmova shumė kur dėgjova se do tė rikthehej me koncerte nė Londėr. Unė do tė isha nė turne nė Evropė ne ate kohe dhe do te shkoja ta shihja. Per mua, dhe besoj jo vetem, ka qene nje frymezim i madh. Ndihem shume keq tani qe nuk jeton me” ka thėnė Britney.

Ndėrkohė, Timberlake ėshtė shprehur se bota jo vetėm ka humbur njė nga yjet mė tė mėdha tė muzikės, por edhe njė gjeni, frymėzimin i tė gjitha gjeneratave”.

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.albade.com
 
Michael Jackson, ikona qe s’vdes kurre!
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Albade.com :: Shtypi dhe Politika :: Show Biz-
Kėrce tek: