Albade.com
Pėrshendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma nė faqen tonė, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund tė identifikoheni qė tė merrni pjesė nė
diskutimet dhe temat e shumta tė forumit tonė.

- Nė qoftė se ende nuk keni njė Llogari personale nė forumin tonė, mund ta hapni njė tė tillė duke u Regjistruar
-Regjistrimi ėshtė falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

Me Respekt dhe Kėnaqėsi:
Staffi i Forumit Albania Server Forum

Vizitor tė nderuar dhe tė rrespektuar nėse dėshironi qė pop login tė mos shfaqet klikoni butonin DO NOT DISPLAY AGAIN
Albade.com


 
PortalPortal  Grupet e AnėtarėveGrupet e Anėtarėve  RegjistrohuRegjistrohu  ForumForum  Lista AnėtarėveLista Anėtarėve  KėrkoKėrko  identifikimiidentifikimi  
Mirė se vini nė forumin "www.Albania.123.st". Ju dėshirojm argėtim tė kėndshėm, kaloni sa mė mirė nė mesin tonė.

Share | 
 

 Shqipėria dhe Kosova, tė pasura me rezerva minerale

Shko poshtė 
AutoriMesazh
TheBest
Moderator
Moderator
avatar

Male
Numri i postimeve : 4519
Age : 30
Location : Deutschland
Job/hobbies : Fraer
Humor : Filmat qesharake
Registration date : 13/11/2007

MesazhTitulli: Shqipėria dhe Kosova, tė pasura me rezerva minerale   3/8/2009, 21:55

Shqipėria dhe Kosova janė shumė tė pasura me rezerva minerale, vlera e tė cilave ėshtė qindra miliardė dollarė. Nė Shqipėri, ka rezerva minerale nė krom, baker, nikel, kuarc, magnez e kobalt, ndėrsa Kosova ėshtė e pasur nė qymyr, ar, argjend, arsenik dhe hekur. Tė paktėn kėshtu shkruajnė disa faqe tė specializuar ndėrkombėtare, tė sektorit minerar, duke iu referuar studimeve. Sipas tyre, nė dy vitet e fundit, veriu i Shqipėrisė, kryesisht Tropoja dhe Kukėsi, janė shndėrruar nė pika eksplorimi. Tė dhėnat zyrtare flasin, se nė kėtė zone janė gjetur 800 zona tė reja, vend-mbajtėse tė kromit. Ekspertėt thonė, se kjo zonė ka rreth 500 milionė ton, rezerva nė krom.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.albade.com
 
Shqipėria dhe Kosova, tė pasura me rezerva minerale
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Albade.com :: Shtypi dhe Politika :: Arena Ndėrkombėtare-
Kėrce tek: