Albade.com
Pėrshendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma nė faqen tonė, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund tė identifikoheni qė tė merrni pjesė nė
diskutimet dhe temat e shumta tė forumit tonė.

- Nė qoftė se ende nuk keni njė Llogari personale nė forumin tonė, mund ta hapni njė tė tillė duke u Regjistruar
-Regjistrimi ėshtė falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

Me Respekt dhe Kėnaqėsi:
Staffi i Forumit Albania Server Forum

Vizitor tė nderuar dhe tė rrespektuar nėse dėshironi qė pop login tė mos shfaqet klikoni butonin DO NOT DISPLAY AGAIN
Albade.com


 
PortalPortal  Grupet e AnėtarėveGrupet e Anėtarėve  RegjistrohuRegjistrohu  ForumForum  Lista AnėtarėveLista Anėtarėve  KėrkoKėrko  identifikimiidentifikimi  
Mirė se vini nė forumin "www.Albania.123.st". Ju dėshirojm argėtim tė kėndshėm, kaloni sa mė mirė nė mesin tonė.

Share | 
 

 Pakti Iran-Turqi, OKB: Inkurajues

Shko poshtė 
AutoriMesazh
TheBest
Moderator
Moderator
TheBest

Male
Numri i postimeve : 4519
Age : 31
Location : Deutschland
Job/hobbies : Fraer
Humor : Filmat qesharake
Registration date : 13/11/2007

MesazhTitulli: Pakti Iran-Turqi, OKB: Inkurajues   18/5/2010, 15:02

Sekretari i Pėrgjithshėm i Kombeve tė Bashkuara, Ban Ki Mun ka pėrshėndetur dhe e ka cilėsuar kurajuese marrėveshjen mes Iranit dhe Turqisė mbi pasurimin e uraniumit.

“Marrėveshja do tė shqyrtohet me imtėsi prej ekspertėve tanė sepse ėshtė mjaft e rėndėsishme tė mėsohet nėse ajo respekton rezolutat e miratuara deri mė tani nga Kėshilli i Sigurimit. Brenda 7 ditėsh, ANEB-it (Agjensia Ndėrkombėtare e Energjisė Bėrthamore) do t’i vihen nė dispozicion detajet e marrėveshjes mes Iranit dhe Turqisė dhe pas kėtij hapi do tė jemi nė gjendje ta kuptojmė mė mirė marrėveshjen”, deklaroi zėdhėnėsi i Ban Ki Mun, Martin Nesirki.

Irani arriti njė marrėveshje mė Turqinė ku parashikohet dėrgimi i njė sasie prej 1200 kilogramė uranium tė pasuruar minimalisht nė Turqi. Megjithė reagimin pozitiv tė OKB-sė, vendet perėndimore shprehen skeptike pėr sa i pėrket programit bėrthamor iranian. BE shprehu dyshime pėr tė dhe kėrkoi detaje tė mėtejshme, ndėrsa Uashingtoni mbetet ende i shqetėsuar.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.albade.com
 
Pakti Iran-Turqi, OKB: Inkurajues
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Albade.com :: Shtypi dhe Politika :: Arena Ndėrkombėtare-
Kėrce tek: