Albade.com
Pėrshendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma nė faqen tonė, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund tė identifikoheni qė tė merrni pjesė nė
diskutimet dhe temat e shumta tė forumit tonė.

- Nė qoftė se ende nuk keni njė Llogari personale nė forumin tonė, mund ta hapni njė tė tillė duke u Regjistruar
-Regjistrimi ėshtė falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

Me Respekt dhe Kėnaqėsi:
Staffi i Forumit Albania Server Forum

Vizitor tė nderuar dhe tė rrespektuar nėse dėshironi qė pop login tė mos shfaqet klikoni butonin DO NOT DISPLAY AGAIN
Albade.com


 
PortalPortal  Grupet e AnėtarėveGrupet e Anėtarėve  RegjistrohuRegjistrohu  ForumForum  Lista AnėtarėveLista Anėtarėve  KėrkoKėrko  identifikimiidentifikimi  
Mirė se vini nė forumin "www.Albania.123.st". Ju dėshirojm argėtim tė kėndshėm, kaloni sa mė mirė nė mesin tonė.

Share | 
 

 Obama, panel hetimor pėr Gjirin e Meksikės

Shko poshtė 
AutoriMesazh
TheBest
Moderator
Moderator
TheBest

Male
Numri i postimeve : 4519
Age : 31
Location : Deutschland
Job/hobbies : Fraer
Humor : Filmat qesharake
Registration date : 13/11/2007

MesazhTitulli: Obama, panel hetimor pėr Gjirin e Meksikės   18/5/2010, 15:03

Presidenti amerikan Barack Obama do tė ngrejė njė komision pėr tė hetuar derdhjen e naftės nė Gjirin e Meksikės.

Burime pranė Shtėpisė sė Bardhė deklaruan se paneli do tė ekzaminojė gjithashtu praktikėn e industrisė dhe rolin e qeverisė nė katastrofėn ekologjike.

Lajmi pėr ngritjen e komisionit vjen pasi njė zyrtar i lartė i Rojės Bregdetare amerikane paralajmėroi se njolla gjigande e naftės mund tė arrijė brigjet jugore tė Floridės.

Ndėrkohė, kompania “British Petroleum” ka deklaruar se do tė hedhė sasi tė mėdha balte nė pjesėt e dėmtuara tė platformės sė naftės, nė pėrpjekje pėr tė bllokuar rrjedhjen.

Nafta ėshtė pėrhapur nė Gjirin e Meksikės qė prej 20 prillit, kur platforma e menaxhuar nga “BP” shpėrtheu.

Kompania britanike deklaroi ditėn e djeshme se po mbledh rreth 1 mijė fuci nafte nė ditė nga sasia e derdhur nė oqean.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.albade.com
 
Obama, panel hetimor pėr Gjirin e Meksikės
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Albade.com :: Shtypi dhe Politika :: Arena Ndėrkombėtare-
Kėrce tek: