Albade.com
Pėrshendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma nė faqen tonė, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund tė identifikoheni qė tė merrni pjesė nė
diskutimet dhe temat e shumta tė forumit tonė.

- Nė qoftė se ende nuk keni njė Llogari personale nė forumin tonė, mund ta hapni njė tė tillė duke u Regjistruar
-Regjistrimi ėshtė falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

Me Respekt dhe Kėnaqėsi:
Staffi i Forumit Albania Server Forum

Vizitor tė nderuar dhe tė rrespektuar nėse dėshironi qė pop login tė mos shfaqet klikoni butonin DO NOT DISPLAY AGAIN
Albade.com


 
PortalPortal  Grupet e AnėtarėveGrupet e Anėtarėve  RegjistrohuRegjistrohu  ForumForum  Lista AnėtarėveLista Anėtarėve  KėrkoKėrko  identifikimiidentifikimi  
Mirė se vini nė forumin "www.Albania.123.st". Ju dėshirojm argėtim tė kėndshėm, kaloni sa mė mirė nė mesin tonė.

Share | 
 

 Nallbani: Europa League nuk duhet parė si ngushėllim

Shko poshtė 
AutoriMesazh
TheBest
Moderator
Moderator
avatar

Male
Numri i postimeve : 4519
Age : 31
Location : Deutschland
Job/hobbies : Fraer
Humor : Filmat qesharake
Registration date : 13/11/2007

MesazhTitulli: Nallbani: Europa League nuk duhet parė si ngushėllim   18/5/2010, 15:06

Fitorja e Besės nė finalen e Kupės sė Shqipėrisė ndaj Vllaznisė dhe vendi i katėrt nė renditjen aktuale tė skuadrės i garantojnė Tiranės pjesėmarrjen e sigurt nė edicionin e ardhshėm eliminator tė Europa League.


Pėr bardheblutė, kjo arritje vjen si njė “dhuratė” e bukur nė fund tė njė sezoni, i gjithi pėr t’u harruar. Por edhe brenda skuadrės ka nga ata qė mendojnė se pjesėmarrja nė Kupėn e Europės, nuk duhet tė shihet si njė ngushėllim pėr Tiranėn.
Zėri kritik, qė vjen nga brenda klubit, ėshtė i veteranit Blendi Nallbani, portierit 38-vjeēar, i cili vėshtirė tė ketė pėrjetuar sezon mė tė keq qėkurse ėshtė pjesė e skuadrės bardheblu (plot 13 edicione). Njeriu, i cili nė moshėn vetėm 17-vjeēare shkeli barin e stadiumit tė famshėm anglez, Uemblli, si futbollisti mė i ri i huaj, qė zbriste nė kėtė tempull pėr tė luajtur si pjesė e njė Kombėtareje, nuk e fsheh zhgėnjimin nga paraqitja e dobėt e skuadrės nė kėtė edicion.
Nė pjesėn e parė tė sezonit u pa njė Tiranė, e cila lundroi pėr shumė kohė nė fundin e tabelės, pėrkrah Vllaznisė. Ndėrkohė qė vetėm nė pjesėn e dytė, me pak sforco, rekordmenėt kampionė tė Shqipėrisė (plot 24 herė fitues tė titullit) mund tė vėnė nderin nė vend, duke u ngjitur nė gjysmėn e parė tė tabelės sė klasifikimit. Tashmė kur duhet edhe njė ndeshje qė tė ulet sipari i kampionatit shqiptar, bardheblutė janė tė katėrtit, me pikė tė barabarta me Laēin e vendit tė tretė (51 pikė), dhe e kanė nė xhep biletėn drejt Europa League.
Pėr portierin, kjo nuk duhet tė kėnaqė askėnd. “Megjithėse siguruam pjesėmarrjen nė Europė, ky nuk mund tė quhet si ngushėllim pėr ne, u shpreh Nallbani. Duhet qė klubi tė lėvizė dhe tė punojė mė shumė pėr tė ardhmen. Tė krijojė ekipin e duhur, qė nė sezonin e ri tė mos ndodhemi sėrish nė kėtė situatė”. Njė gjė e tillė ėshtė e qartė edhe pėr drejtuesit e lartė tė klubit, tė cilėt trajnerit Starova nė momentin e emėrimit tė tij, i dhanė si kusht ndėrtimin e skuadrės sė sezonit tė ardhshėm.

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.albade.com
 
Nallbani: Europa League nuk duhet parė si ngushėllim
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Albade.com :: Tė ndryshme :: Sporti dhe sportdashėsit-
Kėrce tek: