Albade.com
Pėrshendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma nė faqen tonė, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund tė identifikoheni qė tė merrni pjesė nė
diskutimet dhe temat e shumta tė forumit tonė.

- Nė qoftė se ende nuk keni njė Llogari personale nė forumin tonė, mund ta hapni njė tė tillė duke u Regjistruar
-Regjistrimi ėshtė falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

Me Respekt dhe Kėnaqėsi:
Staffi i Forumit Albania Server Forum

Vizitor tė nderuar dhe tė rrespektuar nėse dėshironi qė pop login tė mos shfaqet klikoni butonin DO NOT DISPLAY AGAIN
Albade.com


 
PortalPortal  Grupet e AnėtarėveGrupet e Anėtarėve  RegjistrohuRegjistrohu  ForumForum  Lista AnėtarėveLista Anėtarėve  KėrkoKėrko  identifikimiidentifikimi  
Mirė se vini nė forumin "www.Albania.123.st". Ju dėshirojm argėtim tė kėndshėm, kaloni sa mė mirė nė mesin tonė.

Share | 
 

 Dinamo pėrgatit festėn e titullit

Shko poshtė 
AutoriMesazh
TheBest
Moderator
Moderator
avatar

Male
Numri i postimeve : 4519
Age : 31
Location : Deutschland
Job/hobbies : Fraer
Humor : Filmat qesharake
Registration date : 13/11/2007

MesazhTitulli: Dinamo pėrgatit festėn e titullit   18/5/2010, 15:11

Dinamo pėrgatit festėn e titullit numėr 18 nė histori. Drejtuesit e klubit kryeqytetas kanė menduar qė ndeshja e sė mėrkurės kundėr Besės tė mos jetė thjesht njė pėrballje futbolli.

Nė mėnyrė qė festimet tė marrin pėrmasa sa mė tė mėdha, blutė vendosėn qė tifozėt tė hyjnė pa biletė nė stadiumin “Qemal Stafa”. Pėr mbėshtetėsit qė do tė festojnė sė bashku me skuadrėn e drejtuar nga Shkėlqim Muēa do tė shpėrndahen bluza, shalle e flamuj, ndėrsa pėrpara, gjatė dhe pas takimit do tė organizohet njė koncert muzikor. “Dinamo kurorėzohet kampione e Shqipėrisė pėr sezonin 2009-’10. Ju ftojmė tė gjithėve nė stadium, pėr tė qenė pjesė e historisė, sė titullit tė 18-tė blu…!”, ishte thirrja pėr tė tėrhequr sa mė shumė fansa.

Megjithatė, ende nuk mund tė thuhet me siguri sa interes do tė tėrheqė kjo ngjarje, edhe pėr faktin se kampionati i Dinamos ka pėrfunduar pėrpara njė muaji. Ata e fituan matematikisht titullin qė prej 21 prillit, nė takimin e javės sė 29-tė ku humbėn nė shtėpi me Teutėn, me rezultatin 1-2. Pėr mė tepėr, ecuria e skuadrės nė fazėn e tretė tė kampionatit ka ndikuar nė largimin e tifozėve nga stadiumi. Tetė humbje (7 prej tė cilave radhazi) dhe vetėm njė fitore e njė barazim e kanė shkatėrruar sezonin e kryeqytetasve. Blutė kishin realisht shansin qė ta shndėrronin kėtė titull nė njė ngjarje historike, madje duke regjistruar njė ecuri qė do tė ishte e vėshtirė pėr t’u pėrsėritur nė elitėn e futbollit shqiptar. Gjithsesi, me “dhuratat” dhe mungesėn e impenjimit tė shfaqur gjatė kėtyre muajve, vlerat e triumfit janė zbehur. Gjithēka ka filluar qė prej javės sė 25-tė, kur duke parė diferencėn prej 18 pikėsh nga ndjekėsja mė e afėrt (Besa) edhe lėshimet e rivalėve direkte, edhe dinamovitėt kanė zbritur nė fushė thjesht pėr formalitet. Takimi i sė mėrkurės, edhe pse nuk do tė ketė grintė, pritet tė jetė mė spektakolar se ndeshjet e deritanishme. Dinamo dhe Besa i kanė mbyllur tė gjitha llogaritė nė kėtė sezon, duke fituar respektivisht titullin dhe Kupėn, e me lojėn nė fushė ndoshta do tė zgjedhin tė bėhen pjesė e festės.

Zyrtarizimi si kampionė nuk e ka zbehur interesimin e drejtuesve nė merkato. Pėrveē prurjeve me elementė nga Argjentina, tė cilėt do tė vijnė sė bashku me trajnerin Luis Manuel Blanko pėr ndeshjet nė Champions League, objektiva janė edhe dy lojtarėt e Kombėtares, Ansi Agolli dhe Ervin Bulku. Ndėrkohė, “divorci” nga tekniku Muēa duket fakt i kryer. Arkitekti i skuadrės qė pėr dy faza dominoi kampionatin nuk do tė ketė kohė as tė festojė titullin, sepse do tė shqyrtojė ofertat nga klubet e tjera, ku njė mundėsi mbetet rikthimi nė shtėpinė e tij, Tirana.


Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.albade.com
 
Dinamo pėrgatit festėn e titullit
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Albade.com :: Tė ndryshme :: Sporti dhe sportdashėsit-
Kėrce tek: