Albade.com
Pėrshendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma nė faqen tonė, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund tė identifikoheni qė tė merrni pjesė nė
diskutimet dhe temat e shumta tė forumit tonė.

- Nė qoftė se ende nuk keni njė Llogari personale nė forumin tonė, mund ta hapni njė tė tillė duke u Regjistruar
-Regjistrimi ėshtė falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

Me Respekt dhe Kėnaqėsi:
Staffi i Forumit Albania Server Forum

Vizitor tė nderuar dhe tė rrespektuar nėse dėshironi qė pop login tė mos shfaqet klikoni butonin DO NOT DISPLAY AGAIN
Albade.com


 
PortalPortal  Grupet e AnėtarėveGrupet e Anėtarėve  RegjistrohuRegjistrohu  ForumForum  Lista AnėtarėveLista Anėtarėve  KėrkoKėrko  identifikimiidentifikimi  
Mirė se vini nė forumin "www.Albania.123.st". Ju dėshirojm argėtim tė kėndshėm, kaloni sa mė mirė nė mesin tonė.

Share | 
 

 Kriza, Greqia merr pjesėn e parė tė ndihmės

Shko poshtė 
AutoriMesazh
TheBest
Moderator
Moderator
avatar

Male
Numri i postimeve : 4519
Age : 31
Location : Deutschland
Job/hobbies : Fraer
Humor : Filmat qesharake
Registration date : 13/11/2007

MesazhTitulli: Kriza, Greqia merr pjesėn e parė tė ndihmės   18/5/2010, 15:15

Greqia ka marrė pjesėn e parė tė ndihmės 110 bilionė euroshe, pėr tejkalimin e deficitit buxhetor qė e ka zhytur vendin nė krizė.


Komisioni Evropian ka deklaruar se 20 bilionė euro nga BE dhe Fondi Monetar Ndėrkombėtar janė derdhur nė ndihmė tė shtetit helen.

Paketa pėr nxjerrjen e qeverisė nga kriza, e cila ka njė eurobond prej 8.1 bilionė euro, u miratua mė herėt gjatė muajit maj.

Ditėn e hėnė, ministrat e Financave tė eurozonės insistuan se euro ishte ende i besueshėm, pavarėsisht rėnies ndaj dollarit.

Monedha e vetme evropiane ra nė nivelin mė tė ulėt tė saj ndaj dollarit, qė prej vitit 2006, duke ngritur shqetėsimin se problemet qė vijnė si pasojė e borxhit do tė minojnė rimėkėmbjen e ekonomisė nė Evropė.Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.albade.com
 
Kriza, Greqia merr pjesėn e parė tė ndihmės
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Albade.com :: Shtypi dhe Politika :: Arena Ndėrkombėtare-
Kėrce tek: