Albade.com
Pėrshendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma nė faqen tonė, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund tė identifikoheni qė tė merrni pjesė nė
diskutimet dhe temat e shumta tė forumit tonė.

- Nė qoftė se ende nuk keni njė Llogari personale nė forumin tonė, mund ta hapni njė tė tillė duke u Regjistruar
-Regjistrimi ėshtė falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

Me Respekt dhe Kėnaqėsi:
Staffi i Forumit Albania Server Forum

Vizitor tė nderuar dhe tė rrespektuar nėse dėshironi qė pop login tė mos shfaqet klikoni butonin DO NOT DISPLAY AGAIN
Albade.com


 
PortalPortal  Grupet e AnėtarėveGrupet e Anėtarėve  RegjistrohuRegjistrohu  ForumForum  Lista AnėtarėveLista Anėtarėve  KėrkoKėrko  identifikimiidentifikimi  
Mirė se vini nė forumin "www.Albania.123.st". Ju dėshirojm argėtim tė kėndshėm, kaloni sa mė mirė nė mesin tonė.

Share | 
 

 Kosova, pa marrėveshje ekstradimi

Shko poshtė 
AutoriMesazh
TheBest
Moderator
Moderator
TheBest

Male
Numri i postimeve : 4519
Age : 31
Location : Deutschland
Job/hobbies : Fraer
Humor : Filmat qesharake
Registration date : 13/11/2007

MesazhTitulli: Kosova, pa marrėveshje ekstradimi   18/5/2010, 15:15

Pika 4 e nenit 35 tė Kushtetutės sė Kosovės pėrcakton se shtetasit kosovarė qė kanė kryer krime jashtė vendit nuk mund tė ekstradohen.


Kjo, pasi Kosova nuk ka marrėveshje me asnjė shtet pėr ekstradimin e tė kėrkuarve nga organet e drejtėsisė.

“Shtetasit kosovarė nuk mund tė ekstradohen, pėrvec rasteve kur me vendin qė e kėrkon ka marrėveshje”, deklaron Arben Lloshi, jurist pranė Ministrisė sė Drejtėsisė.

Njė tjetėr faktor qė rėndon kėtė situatė ėshtė fakti se Kosova nuk ėshtė anėtarėsuar nė radhėt e policisė ndėrkombėtare, Interpol.

“Ne nuk jemi pjesė e Interpol dhe ne kemi nevojė pėr njė urdhėrarrest evropian pėr tė arrestuar tė kėrkuarit”, shprehet zėdhėnėsi i PK, Veton Elshani.

Gjithashtu, Kosova nuk mund tė kėrkojė as ekstradimin e njė personi tė huaj qė bėn krime nė territorin e saj, pasi edhe pėr kėtė nuk ekziston njė marrėveshje.


Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.albade.com
 
Kosova, pa marrėveshje ekstradimi
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Albade.com :: Shtypi dhe Politika :: Arena Ndėrkombėtare-
Kėrce tek: