Albade.com
Pėrshendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma nė faqen tonė, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund tė identifikoheni qė tė merrni pjesė nė
diskutimet dhe temat e shumta tė forumit tonė.

- Nė qoftė se ende nuk keni njė Llogari personale nė forumin tonė, mund ta hapni njė tė tillė duke u Regjistruar
-Regjistrimi ėshtė falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

Me Respekt dhe Kėnaqėsi:
Staffi i Forumit Albania Server Forum

Vizitor tė nderuar dhe tė rrespektuar nėse dėshironi qė pop login tė mos shfaqet klikoni butonin DO NOT DISPLAY AGAIN
Albade.com


 
PortalPortal  Grupet e AnėtarėveGrupet e Anėtarėve  RegjistrohuRegjistrohu  ForumForum  Lista AnėtarėveLista Anėtarėve  KėrkoKėrko  identifikimiidentifikimi  
Mirė se vini nė forumin "www.Albania.123.st". Ju dėshirojm argėtim tė kėndshėm, kaloni sa mė mirė nė mesin tonė.

Share | 
 

 Berisha pėruron sistemin e kontrollit detar

Shko poshtė 
AutoriMesazh
TheBest
Moderator
Moderator
avatar

Male
Numri i postimeve : 4519
Age : 31
Location : Deutschland
Job/hobbies : Fraer
Humor : Filmat qesharake
Registration date : 13/11/2007

MesazhTitulli: Berisha pėruron sistemin e kontrollit detar   18/5/2010, 15:16

Kryeministri Sali Berisha mori pjesė sot nė inaugurimin e Qendrės sė Pėrbashkėt tė Kontrollit tė Hapėsirės Detare, pranė Komandės sė Flotės nė Durrės.

Ngritja e kėsaj qendre ishte njė nga kėrkesat kryesore pėr liberalizimin e vizave, pasi ajo u mundėson disa institucioneve qė tė kontrollojnė nė tė njėjtėn kohė hapėsirėn detare shqiptare, njė kusht ky pėr luftėn kundėr kriminalitetit dhe trafiqeve.

Kryeministri Berisha tha se, megjithė plotėsimin e sistemit tė radarėve tė detit, qeveria do tė mbajė sėrish nė fuqi moratoriumin pėr skafet, duke i konsideruar ata industri kriminale tė mafias.

Megjithėse qeveria ka cuar nė Parlament njė projektligj qė lehtėson lėvizjen nė det tė mjeteve motorike pėr qėllime turistike, kryeministri garantoi se qeveria nuk do tė zbusė qėndrimin ndaj mjeteve qė pėrdoren pėr cdo lloj trafiku nėpėrmjet detit.

Zoti Berisha siguroi strukturat ushtarake dhe policore se qeveria do tė bėjė cdo gjė pėr konsolidimin dhe zbatimin e ligjit.

Ai u shpreh se cdo pėrpjekje pėr tė imponuar me cilindo mjet apo forcė dhunimin e shtetit ligjor do tė marrė pėrgjigjen ligjore.Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.albade.com
 
Berisha pėruron sistemin e kontrollit detar
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Albade.com :: Shtypi dhe Politika :: Arena Ndėrkombėtare-
Kėrce tek: