Albade.com
Pėrshendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma nė faqen tonė, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund tė identifikoheni qė tė merrni pjesė nė
diskutimet dhe temat e shumta tė forumit tonė.

- Nė qoftė se ende nuk keni njė Llogari personale nė forumin tonė, mund ta hapni njė tė tillė duke u Regjistruar
-Regjistrimi ėshtė falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

Me Respekt dhe Kėnaqėsi:
Staffi i Forumit Albania Server Forum

Vizitor tė nderuar dhe tė rrespektuar nėse dėshironi qė pop login tė mos shfaqet klikoni butonin DO NOT DISPLAY AGAIN
Albade.com


 
PortalPortal  Grupet e AnėtarėveGrupet e Anėtarėve  RegjistrohuRegjistrohu  ForumForum  Lista AnėtarėveLista Anėtarėve  KėrkoKėrko  identifikimiidentifikimi  
Mirė se vini nė forumin "www.Albania.123.st". Ju dėshirojm argėtim tė kėndshėm, kaloni sa mė mirė nė mesin tonė.

Share | 
 

 Anisa Proda

Shko poshtė 
AutoriMesazh
TheBest
Moderator
Moderator
avatar

Male
Numri i postimeve : 4519
Age : 31
Location : Deutschland
Job/hobbies : Fraer
Humor : Filmat qesharake
Registration date : 13/11/2007

MesazhTitulli: Anisa Proda    21/9/2010, 02:21

Anisa Proda ka “rrėmbyer” mes 20 autorėve ēmimin e parė, dje nė ambientet e Teatrit Kombėtar tė Operas dhe Baletit, ku u organizua konkursi kombėtar letrar pėr krijuesit e verbėr “Me sytė e shpirtit”. Nė konkurs merrnin pjesė poetė e shkrimtarė shqiptarė tė verbėr, tė cilėt me pasionin e tyre kanė shkruar pavarėsisht rrethanave dhe fatkeqėsive ku i hodhi rrjedha e fatit nė kėtė jetė. Ky komunitet sipas organizatorėve ėshtė ende i panjohur dhe i papromovuar mirė pėr opinionin ndaj ka nevojė pėr mbėshtetje dhe inkurajim nė mėnyrė qė tė ecė para. Qėllimi i aktivitetit, sipas koordinatores Eriola Cullufe, ka qenė pikėrisht inkurajimi i kėtyre krijuesve tė verbėr, pėr tė vijuar mė tej punėn e tyre letrare. Bashkėorganizatore e kėsaj nisme tė Qendrės Kombėtare tė Rehabilitimit tė tė Verbėrve ka qenė Qendra Ndėrkombėtare e Kulturės “Arbnori”. Ēmimet e ndara pėr autorėt mė tė mirė janė gjykuar nga njė juri profesionistėsh. Siē thamė dhe mė lart, fituesja e konkursit me ēmimin e parė u shpall poetja Anisa Proda, mė pas fitues tė tjerė kanė qenė Mehmet Gocia, Kristaq Xhaho e Blerina Shalari. Gjithashtu, Lazėr Preka dhe Krok Gjikaola janė vlerėsuar me ēmime tė treta, pėr tė kaluar te ēmimet inkurajuese qė u morėn nga Klementina Lapi e Bukurie Maloku dhe ēmim karriere pėr Preng Cublleshin. Pėrsa i pėrket poeteshės sė talentuar, fituese e ēmimit tė parė nė konkursin kombėtar letrar pėr tė verbrit, Anisa Proda, ajo vazhdon shkollimin e lartė nė Fakultetin e Shkencave Sociale. Nė tė kaluarėn Proda ka botuar librin “Absurdi nis nga unė”, me 60 poezi e skica tė shkruara nga autorja qysh nė moshėn 13-vjeēare.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.albade.com
 
Anisa Proda
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Albade.com :: Arti dhe Kultura :: Letėrsia-
Kėrce tek: