Albade.com
Pėrshendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma nė faqen tonė, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund tė identifikoheni qė tė merrni pjesė nė
diskutimet dhe temat e shumta tė forumit tonė.

- Nė qoftė se ende nuk keni njė Llogari personale nė forumin tonė, mund ta hapni njė tė tillė duke u Regjistruar
-Regjistrimi ėshtė falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

Me Respekt dhe Kėnaqėsi:
Staffi i Forumit Albania Server Forum

Vizitor tė nderuar dhe tė rrespektuar nėse dėshironi qė pop login tė mos shfaqet klikoni butonin DO NOT DISPLAY AGAIN
Albade.com


 
PortalPortal  Grupet e AnėtarėveGrupet e Anėtarėve  RegjistrohuRegjistrohu  ForumForum  Lista AnėtarėveLista Anėtarėve  KėrkoKėrko  identifikimiidentifikimi  
Mirė se vini nė forumin "www.Albania.123.st". Ju dėshirojm argėtim tė kėndshėm, kaloni sa mė mirė nė mesin tonė.

Share | 
 

 National Ethnographic Museum - Kruje

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Admin
Administrator
Administrator
avatar

Male
Numri i postimeve : 3223
Age : 32
Location : I Don't now
Job/hobbies : I Don't now
Humor : I Don't now
Registration date : 12/11/2007

MesazhTitulli: National Ethnographic Museum - Kruje   26/9/2010, 15:59

National Ethnographic Museum - Kruje

Tel: 355 532 22 25
Visiting hours: 9.00 – 13.00; 17.00 – 18.00
Address: Fortress of Kruja
From May to September, visiting hours are: 8.00-13.00; 16.00 – 19.00

Nationa Etongraphic Museum Krujė was inagurated on 20 november 1989. It is placed in an characteristic urban building of 1764.This building is a first class culture monument. Its 15-16 rooms and the objects exhibited out-side give a complete view of the crafts applied in Krujė and all over Albania and of the way of living since 300 years. 90% of this museum items are original and 100% are funcional. Items of ceramics, wood, stone, iron, cotton, silk and wool and various emborideries are exhibited here with finesse. These objects have an age varying from 60-70 to 500 years._________________
See I will Always Love the Reds so much We are the team nobody else can touch - Manchester RULE
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://albania.123.st
 
National Ethnographic Museum - Kruje
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Albade.com :: Tė ndryshme :: Albania - The Land of the Illyrians-
Kėrce tek: