Albade.com
Pėrshendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma nė faqen tonė, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund tė identifikoheni qė tė merrni pjesė nė
diskutimet dhe temat e shumta tė forumit tonė.

- Nė qoftė se ende nuk keni njė Llogari personale nė forumin tonė, mund ta hapni njė tė tillė duke u Regjistruar
-Regjistrimi ėshtė falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

Me Respekt dhe Kėnaqėsi:
Staffi i Forumit Albania Server Forum

Vizitor tė nderuar dhe tė rrespektuar nėse dėshironi qė pop login tė mos shfaqet klikoni butonin DO NOT DISPLAY AGAIN
Albade.com


 
PortalPortal  Grupet e AnėtarėveGrupet e Anėtarėve  RegjistrohuRegjistrohu  ForumForum  Lista AnėtarėveLista Anėtarėve  KėrkoKėrko  identifikimiidentifikimi  
Mirė se vini nė forumin "www.Albania.123.st". Ju dėshirojm argėtim tė kėndshėm, kaloni sa mė mirė nė mesin tonė.

Share | 
 

 Japoni: Rritet me 40 pėr qind taksa ndaj duhanit

Shko poshtė 
AutoriMesazh
TheBest
Moderator
Moderator
avatar

Male
Numri i postimeve : 4519
Age : 31
Location : Deutschland
Job/hobbies : Fraer
Humor : Filmat qesharake
Registration date : 13/11/2007

MesazhTitulli: Japoni: Rritet me 40 pėr qind taksa ndaj duhanit   3/10/2010, 15:03

Japonia ka rritur me 40 pėr qind taksat ndaj cigareve, ēfarė ka bėrė qė ēmimi i cigareve tė rritet sė paku me njė tė tretėn e vlerės sė deritashme. Ministria e Financave tha se nga rritja e kėsaj takse do tė mblidhen 63.1 miliardė jen mė shumė vetėm gjatė vitit tė parė.
Qėllimi parėsor i rritjes sė taksės ndaj duhanit ka tė bėjė me pėrpjekjet e qeverisė pėr tė ulur numrin e duhanpirėsve. Aktualisht 36.6 pėr qind e burrave dhe 12.1 pėr qind e grave nė Japoni pinė duhan. Shifrat krahasuar me dekadėn e kaluar janė ulur.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.albade.com
 
Japoni: Rritet me 40 pėr qind taksa ndaj duhanit
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Albade.com :: Shtypi dhe Politika :: Arena Ndėrkombėtare-
Kėrce tek: