Albade.com
Pėrshendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma nė faqen tonė, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund tė identifikoheni qė tė merrni pjesė nė
diskutimet dhe temat e shumta tė forumit tonė.

- Nė qoftė se ende nuk keni njė Llogari personale nė forumin tonė, mund ta hapni njė tė tillė duke u Regjistruar
-Regjistrimi ėshtė falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

Me Respekt dhe Kėnaqėsi:
Staffi i Forumit Albania Server Forum

Vizitor tė nderuar dhe tė rrespektuar nėse dėshironi qė pop login tė mos shfaqet klikoni butonin DO NOT DISPLAY AGAIN
Albade.com


 
PortalPortal  Grupet e AnėtarėveGrupet e Anėtarėve  RegjistrohuRegjistrohu  ForumForum  Lista AnėtarėveLista Anėtarėve  KėrkoKėrko  identifikimiidentifikimi  
Mirė se vini nė forumin "www.Albania.123.st". Ju dėshirojm argėtim tė kėndshėm, kaloni sa mė mirė nė mesin tonė.

Share | 
 

 Holandė, frenohet imigrimi

Shko poshtė 
AutoriMesazh
TheBest
Moderator
Moderator
TheBest

Male
Numri i postimeve : 4519
Age : 31
Location : Deutschland
Job/hobbies : Fraer
Humor : Filmat qesharake
Registration date : 13/11/2007

MesazhTitulli: Holandė, frenohet imigrimi   3/10/2010, 15:10

Qeveria e ardhshme e pakicės nė Holandė, me orientim tė djathtė, do t'i ashpėrsojė kushtet e imigrimit dhe tė ndalojė mbulimin e plotė tė trupit. Kėtė e deklaroi politikani populist i djathtė Gert Wilders, Partia e Lirisė e tė cilit ka qėndrim armiqėsor ndaj fesė islame dhe do tė mbėshtesė udhėheqjen e re. Masat e vendosura do tė pėrgjysmojnė imigrimin nga vendet joperėndimore, tha ai, duke paraqitur programin sė bashku me kryetarin e kristian-demokratėve Maxime Verhagen dhe me Mark Rutte-n, kryetarin e liberalėve tė djathtė. Sipas programit qeveria kėrkon tė vėshtirėsojė tėrheqjen e pjesėtarėve tė familjes si dhe ardhjen e imigrantėve tė pakualifikuar nė Holandė. Marrėveshja e koalicionit ėshtė ende nė rrezik. Disa anėtarė me ndikim tė kristian-demokratėve e refuzojnė nė mėnyrė strikte Gert Wildersin. Nuk dihet se si do tė vendosė baza e partisė nė kongresin e jashtėzakonshėm tė shtunėn.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.albade.com
 
Holandė, frenohet imigrimi
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Albade.com :: Shtypi dhe Politika :: Arena Ndėrkombėtare-
Kėrce tek: