Albade.com
Pėrshendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma nė faqen tonė, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund tė identifikoheni qė tė merrni pjesė nė
diskutimet dhe temat e shumta tė forumit tonė.

- Nė qoftė se ende nuk keni njė Llogari personale nė forumin tonė, mund ta hapni njė tė tillė duke u Regjistruar
-Regjistrimi ėshtė falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

Me Respekt dhe Kėnaqėsi:
Staffi i Forumit Albania Server Forum

Vizitor tė nderuar dhe tė rrespektuar nėse dėshironi qė pop login tė mos shfaqet klikoni butonin DO NOT DISPLAY AGAIN
Albade.com


 
PortalPortal  Grupet e AnėtarėveGrupet e Anėtarėve  RegjistrohuRegjistrohu  ForumForum  Lista AnėtarėveLista Anėtarėve  KėrkoKėrko  identifikimiidentifikimi  
Mirė se vini nė forumin "www.Albania.123.st". Ju dėshirojm argėtim tė kėndshėm, kaloni sa mė mirė nė mesin tonė.

Share | 
 

 Kufiri pakistanez do tė hapet sėrish pėr NATO-n

Shko poshtė 
AutoriMesazh
TheBest
Moderator
Moderator
TheBest

Male
Numri i postimeve : 4519
Age : 31
Location : Deutschland
Job/hobbies : Fraer
Humor : Filmat qesharake
Registration date : 13/11/2007

MesazhTitulli: Kufiri pakistanez do tė hapet sėrish pėr NATO-n   3/10/2010, 15:14

Ambasadori pakistanez nė SHBA thotė se Pakistani ka pėr qėllim qė tė rihap pikat kufitare qė shfrytėzohen nga forcat e NATO-s nė Afganistan, mirėpo pasi tė sqarohen ēėshtjet qė kanė tė bėjnė me sigurinė.
Pakistani mbylli kufinjėt nė Kiber tė enjten pasi helikopterė tė NATO-s vranė 3 ushtarė tė kėtij vendi nė anėn pakistaneze tė kufirit. NATO njoftoi se sulmet nga helikopteri ishin nė vetmbrojtje pasi dikush nga toka kishte filluar t’i sulmojė ata.
Ambasadori pakistanez nė SHBA, Husain Hakani, i tha CNN-it amerikan se autoritetet urdhėruan mbylljen e kufinjėve pėr arsye sigurie pasi reagimi i opinionit nė kėtė vend ishte shumė i ashpėr rreth vrasjes sė ushtarėve pakistanez.
Ai tha se konvojėt qė dėrgojnė pajisje nė Afganistan do tė mund tė lėvizin sėrish pasi tė arrihet nivel i knėaqshėm i sigurisė. Persona tė armatosur sulmuan 25 kamionė tė premtėn qė duhej tė dėrgonin naftė dhe pajisje tjera pėr forcat e NATO-s nė Afganistan.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.albade.com
 
Kufiri pakistanez do tė hapet sėrish pėr NATO-n
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Albade.com :: Shtypi dhe Politika :: Arena Ndėrkombėtare-
Kėrce tek: