Albade.com
Pėrshendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma nė faqen tonė, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund tė identifikoheni qė tė merrni pjesė nė
diskutimet dhe temat e shumta tė forumit tonė.

- Nė qoftė se ende nuk keni njė Llogari personale nė forumin tonė, mund ta hapni njė tė tillė duke u Regjistruar
-Regjistrimi ėshtė falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

Me Respekt dhe Kėnaqėsi:
Staffi i Forumit Albania Server Forum

Vizitor tė nderuar dhe tė rrespektuar nėse dėshironi qė pop login tė mos shfaqet klikoni butonin DO NOT DISPLAY AGAIN
Albade.com


 
PortalPortal  Grupet e AnėtarėveGrupet e Anėtarėve  RegjistrohuRegjistrohu  ForumForum  Lista AnėtarėveLista Anėtarėve  KėrkoKėrko  identifikimiidentifikimi  
Mirė se vini nė forumin "www.Albania.123.st". Ju dėshirojm argėtim tė kėndshėm, kaloni sa mė mirė nė mesin tonė.

Share | 
 

 Projekti i qeverisė, plehrat pa doganė

Shko poshtė 
AutoriMesazh
TheBest
Moderator
Moderator
TheBest

Male
Numri i postimeve : 4519
Age : 31
Location : Deutschland
Job/hobbies : Fraer
Humor : Filmat qesharake
Registration date : 13/11/2007

MesazhTitulli: Projekti i qeverisė, plehrat pa doganė   20/11/2010, 18:10

Lajmi i dites bėri tė ditur sot, se qeveria ka hartuar njė projekt, i cili heq tarifat doganore pėr importin e njė numėri tė madh mbeturinash. Projekt-ligji, mban datėn 10 nėntor tė kėtij viti dhe shumė shpejt, pritet t’i dėrgohet kuvendit pėr miratim. Tarifa e mbeturinave urbane, nga dy, bėhet zero, po ashtu dhe ajo e llumrave tė ujrave tė zeza. Dogana iu hiqet mbeturinave klinike e tė halogjenizuara. Me projektin e ri, ulja mė e ndjeshme pėrfshin mbetjet e kategorizuara si “tė tjera” nga projekt-ligji dhe Kodi Doganor. Dogana e tyre, nga 10%, bėhet zero. Sipas qeverisė, ky ėshtė detyrim, i cili rrjedh prej marrėveshjeve me Organizatėn Botėrore tė Tregtisė. Por, ambjentalistė dhe opozita i kundėrshtojnė ashpėr kėto masa, duke deklaruar se Shqipėria ėshtė e tej-mbushur me mbetje.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.albade.com
 
Projekti i qeverisė, plehrat pa doganė
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Albade.com :: Shtypi dhe Politika :: Arena Ndėrkombėtare-
Kėrce tek: