Albade.com
Pėrshendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma nė faqen tonė, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund tė identifikoheni qė tė merrni pjesė nė
diskutimet dhe temat e shumta tė forumit tonė.

- Nė qoftė se ende nuk keni njė Llogari personale nė forumin tonė, mund ta hapni njė tė tillė duke u Regjistruar
-Regjistrimi ėshtė falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

Me Respekt dhe Kėnaqėsi:
Staffi i Forumit Albania Server Forum

Vizitor tė nderuar dhe tė rrespektuar nėse dėshironi qė pop login tė mos shfaqet klikoni butonin DO NOT DISPLAY AGAIN
Albade.com


 
PortalPortal  Grupet e AnėtarėveGrupet e Anėtarėve  RegjistrohuRegjistrohu  ForumForum  Lista AnėtarėveLista Anėtarėve  KėrkoKėrko  identifikimiidentifikimi  
Mirė se vini nė forumin "www.Albania.123.st". Ju dėshirojm argėtim tė kėndshėm, kaloni sa mė mirė nė mesin tonė.

Share | 
 

 Adele merr kitaren (akustike).

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Leonita
Administrator
Administrator
avatar

Female
Numri i postimeve : 2988
Location : United Kingdom
Registration date : 30/03/2008

MesazhTitulli: Adele merr kitaren (akustike).    18/7/2011, 06:11Sic bente dikur ne klubet e vizituara nga kalimtare te rastit, kengetarja britanike deshrion qe albumi i saj i trete te sjelle kenge teresisht akustike, ndryshe nga ‘19’ dhe ‘21’.

Ajo gjithashtu eshte e sigurt se suksesi i te tretit (te vertetit) nuk mund te jete aq i madh sa dy te paret. Per revisten ‘Q’ ajo ka thene se kjo do te ishte e pamundur.

23 vjecarja e ‘Rolling in the deep’ punton qe stili i mbase ‘23’ (duke ndjekur trendin e emrave te albumeve te deri-me-tanishem) te jete ndryshe, me i qete, me melankolik, ku te mbizoteroje piano ose kitarra. Ndersa endrra e saj ne sirtar, (ne ate te parin, majtas) eshte te beje nje kenge me Jay Z.

"- Ky album nuk do te jete nje produksion I madh, deshiroj te vij akustike, te luaj vete ne piano, te shkruaj, te regjistroj dhe ta masterizoj vete. Me pelqen qe ky album te kete krejtesisht firmen time “- ka perfudnuar Adele. (Per aq sa e veshtire sa mund te duket prej ndikimit te shtepise diskografike, nuk eshte e pamundur)

Artistja eshte kthyer ne skene te shtunen qe shkoi pas nje pushimi disa javor per shkak te problemeve me laringun, qe e detyroi te anullonte disa data, duke perfshire ketu edhe nje bashkepunim me Beyonce-n ne skenen e Festivalit te Glastonbury-t. Gjithashtu mjeket e kane detyruar te lere vesin e saj te dashur: Cigaren!


Vendime, vendime!

_________________
The man can do, or the man can't do...!

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
 
Adele merr kitaren (akustike).
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Albade.com :: Shtypi dhe Politika :: Show Biz-
Kėrce tek: