Albade.com
Pėrshendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma nė faqen tonė, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund tė identifikoheni qė tė merrni pjesė nė
diskutimet dhe temat e shumta tė forumit tonė.

- Nė qoftė se ende nuk keni njė Llogari personale nė forumin tonė, mund ta hapni njė tė tillė duke u Regjistruar
-Regjistrimi ėshtė falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

Me Respekt dhe Kėnaqėsi:
Staffi i Forumit Albania Server Forum

Vizitor tė nderuar dhe tė rrespektuar nėse dėshironi qė pop login tė mos shfaqet klikoni butonin DO NOT DISPLAY AGAIN
Albade.com


 
PortalPortal  Grupet e AnėtarėveGrupet e Anėtarėve  RegjistrohuRegjistrohu  ForumForum  Lista AnėtarėveLista Anėtarėve  KėrkoKėrko  identifikimiidentifikimi  
Mirė se vini nė forumin "www.Albania.123.st". Ju dėshirojm argėtim tė kėndshėm, kaloni sa mė mirė nė mesin tonė.

Share | 
 

 Saimir Murati.

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Armanda2012
Junior Member
Junior Member
avatar

Female
Numri i postimeve : 19
Age : 36
Location : Ne shpirtin e dikujt
Registration date : 27/02/2012

MesazhTitulli: Saimir Murati.   27/2/2012, 16:39

Ne kete teme qe po hapi tani, do t'ju sjell disa vargje poezish te shkruara nga Saimir Murati...
Shpresoj qe tju pelqejne edhe juve ashtu sikurse mua.

Lexim te kendshem.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Armanda2012
Junior Member
Junior Member
avatar

Female
Numri i postimeve : 19
Age : 36
Location : Ne shpirtin e dikujt
Registration date : 27/02/2012

MesazhTitulli: Re: Saimir Murati.   27/2/2012, 16:49

Saimir Murati - GOTA...


Kur mė braktise ti,
e urreva tėrė botėn!
Mikun mė tė ngushtė,
bėra vetėm gotėn!

Gota me raki,
e mbushur plot pėr plot!
Mė bėri mua shoqėri,
nė kohėn qė pėr ty derdhja lotė!

Sa herė e ktheja gotėn,
shuaja njė mal me hidhėrime!
Me shpirtė tė mallkoja ty,
qė vodhe dashurinė e zemrės time!

Gota mė jepte shpresa,
mė nxiste tė jetoja edhe pa ty!
Pa ty qė mė mbaje me gėnjeshtra,
e qė mė pas ike e mė le nė vetmi!

Gota mė bėri tė harroja,
ē'do cast qė kalova me ty!
Mė dha kurajo tė jetoja,
edhe pa tė tėnden dashuri!!!...

© S. Murati... Tetor - 2003
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Armanda2012
Junior Member
Junior Member
avatar

Female
Numri i postimeve : 19
Age : 36
Location : Ne shpirtin e dikujt
Registration date : 27/02/2012

MesazhTitulli: Re: Saimir Murati.   27/2/2012, 16:51

Saimir Murati - Jeta ime...

Jeta ime...
E ē'farė t’ju them, pėr tė?!
Herė herė, plot hidhėrime!
Herė herė e qetė, pa zė!

Jetėn time...
E dua edhe pėrse, mė zhgėnjenė!
Fundja e fundit, kėshtu deshi fati!
Qė tė kėtillė jetė, unė tė kemė!

Jeta ime...
Lundron nėpėr lumenjė, largėsishė!
Mėrguar larg, vendlindjes time!
Mėrguar larg, prindėrve dhe shtėpisė!

Jeta ime...
Ah sa e padrejtė, me mua u tregua!
Por gjithsesi, kjo ėshtė jeta ime.
Ndaj sėrish unė, atė shumė e dua.

© S. Murati... Qershor - 2011
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Armanda2012
Junior Member
Junior Member
avatar

Female
Numri i postimeve : 19
Age : 36
Location : Ne shpirtin e dikujt
Registration date : 27/02/2012

MesazhTitulli: Re: Saimir Murati.   27/2/2012, 16:53

Saimir Murati - Kam kohė qė pres...

Kam kohė qė e pres njė ditė tė bardhė.
Atė ditė kur do tė lindem pėr sė dyti herė.
Kam thurur shumė ėndėrra qė i ruaj me mall.
Ditėn kur do tė kthehem sėrishtė ne vendlindje.
Porsi zogu shtegtar qė, kthehet nė Pranverė.

© S. Murati... Shkurt - 2011
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Armanda2012
Junior Member
Junior Member
avatar

Female
Numri i postimeve : 19
Age : 36
Location : Ne shpirtin e dikujt
Registration date : 27/02/2012

MesazhTitulli: Re: Saimir Murati.   27/2/2012, 16:54

Saimir Murati - Largėsitė…

I mora largėsitė qė, mė ndajnė prej teje.
Me litarėt e mallit, i lidha fortė pėr fyti.
Ofshamat i lėshova, si gjėmime rrufeje.
Nga thellėsia e shpirtit qė, loti m’a mbyti.

Sipėr tyre si plak, kėmbėkryqė u ula.
Drodha njė cigare me vitet mėrgimit.
Me shkrepėsen e mallit, zjarrin i’a vura.
Pastaj u ngrita, u nisa rrugės sė kthimit.

© S. Murati... Prill - 2011
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Armanda2012
Junior Member
Junior Member
avatar

Female
Numri i postimeve : 19
Age : 36
Location : Ne shpirtin e dikujt
Registration date : 27/02/2012

MesazhTitulli: Re: Saimir Murati.   27/2/2012, 17:05

Saimir Murati - Mbahu fort...

Mbahu fort.
I them vetvehtes shpesh herė.
Se pas ē’do dimri.
Lulzon njė Pranverė.
Pas ē’do mbrėmjeje.
Zbardh njė agim.
Pas ē’do trishtimi.
Lind njė gėzim.
Mbahu fort, si lisi mbi shkėmb.
Tė keqes, mos i lėsho pe.
Tė mirės gėzoju, aq sa e ke
Jetės, mos i mbaj mėri.
Se rregullat dhe fatin e saj.
Nuk i ndryshon dot, asnjeri.

© S. Murati... Prill – 2011
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Armanda2012
Junior Member
Junior Member
avatar

Female
Numri i postimeve : 19
Age : 36
Location : Ne shpirtin e dikujt
Registration date : 27/02/2012

MesazhTitulli: Re: Saimir Murati.   27/2/2012, 17:06

Saimir Murati - Zemra tė kish harruar…

Pas shumė vitesh pėrsėri.
Rastėsisht si dikur u takuam.
Tė pafajshėm sikurse pėr herė tė parė.
Drejt nė sy u vėshtruam.

Prita qė zemra e dalldisur.
Rrahjet e saj, do tė shpejtonte.
Por atė ēast kuptova qartė.
Se kjo zemėr, pėr ty mė nuk mendonte.

© S. Murati… Prill – 2011
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Armanda2012
Junior Member
Junior Member
avatar

Female
Numri i postimeve : 19
Age : 36
Location : Ne shpirtin e dikujt
Registration date : 27/02/2012

MesazhTitulli: Re: Saimir Murati.   27/2/2012, 17:07

Saimir Murati - NEN PUTHJEN E FUNDIT...

E ndersa une vuaja nga kujtimet e mia,
fjala lamtumire zemren ma therrmoi!
Si nje qiri i sosur u shua dashuria,
me shpirte mallkova jeten qe kete fat me dhuroi!

Prej syve te pafjetur loti me pikoi,
enderrrat u shnderruan moren teme trishtimesh!
Dashuria vdiq e cdo gje ndryshoi,
ndersa shpirti u kthye ne fole pikellimesh!

Nen qiellin e erret yjet me s'shkelqejne,
vargjet e loteve neper faqe me pershkojne!
Nen puthjen e fundit lamtumiren shkembejme,
por zemrat njera tjetren kurre s'do ta harrojne!!!...


© S. Murati... 2010
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
TheBest
Moderator
Moderator
avatar

Male
Numri i postimeve : 4519
Age : 31
Location : Deutschland
Job/hobbies : Fraer
Humor : Filmat qesharake
Registration date : 13/11/2007

MesazhTitulli: Re: Saimir Murati.   7/3/2012, 21:50

Tash edhe mua me pelqejn Smile
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.albade.com
Armanda2012
Junior Member
Junior Member
avatar

Female
Numri i postimeve : 19
Age : 36
Location : Ne shpirtin e dikujt
Registration date : 27/02/2012

MesazhTitulli: Re: Saimir Murati.   14/3/2012, 14:33

TheBest shkruajti:
Tash edhe mua me pelqejn Smile

Pershendetje TheBest dhe me behet qejfi qe edhe ju i pelqeni vargje te tilla, te mbushur me mall.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Armanda2012
Junior Member
Junior Member
avatar

Female
Numri i postimeve : 19
Age : 36
Location : Ne shpirtin e dikujt
Registration date : 27/02/2012

MesazhTitulli: Re: Saimir Murati.   14/3/2012, 14:35

Saimir Murati - Djersėn e ballit…

Djersėn e ballit.
Qė tokės mėmė, j’a pata borxhė,
por s’arrita dot t’ja laja.
Nė gotė rakie e ngrej dolli!
Me njerėz qė aspak s’i njohė.
E netėve vonė pa gjumė.
I dehur me lotė pendimi.
Gjithnjė nė heshtje qaja.
Nga malli pėr vendlindjen.
Qė pėr vite me radhė.
Nuk kam mundėsi, t’a shohė!...

© S. Murati... Gusht – 2011
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Armanda2012
Junior Member
Junior Member
avatar

Female
Numri i postimeve : 19
Age : 36
Location : Ne shpirtin e dikujt
Registration date : 27/02/2012

MesazhTitulli: Re: Saimir Murati.   14/3/2012, 14:42

Saimir Murati - Atė natė...

Atė natė.
Hėna qėndronte e fshehur pas reve.
Yjet mbanin zi.
Pasi nuk dukeshin tė vezulluar
Mėngjesi dukej sikur,
i'a kishin lidhur kėmbėt.
Ndaj nuk po bėnte asnjė hap,
pėr t'u afruar.
Errėsira e dendur,
si bishė kėrciste dhėmbėt.
Heshtja e frikėsuar,
thellė nė shpirtė strukej.
Priste agimin qė nga ky tmerrė,
t'a ē'lironte.
Por edhe ai i trembej asaj nate te ėrrėt.
Dhe asgjėkundi nėpėr horizont,
nuk po dukej.

© S. Murati... Prill - 2011
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
TheBest
Moderator
Moderator
avatar

Male
Numri i postimeve : 4519
Age : 31
Location : Deutschland
Job/hobbies : Fraer
Humor : Filmat qesharake
Registration date : 13/11/2007

MesazhTitulli: Re: Saimir Murati.   14/3/2012, 23:24

Armanda2012 shkruajti:
Pershendetje TheBest dhe me behet qejfi qe edhe ju i pelqeni vargje te tilla, te mbushur me mall.

Flm Armanda2012 Cool
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.albade.com
Armanda2012
Junior Member
Junior Member
avatar

Female
Numri i postimeve : 19
Age : 36
Location : Ne shpirtin e dikujt
Registration date : 27/02/2012

MesazhTitulli: Re: Saimir Murati.   10/7/2012, 16:56

Saimir Murati - U lodha...!!!

U lodha nga ėndėrrat.
Qė gjumin veē m’a trazuan.
Nga ėndėrrat gėnjeshtare.
Qė asnjėherė s’mu realizuan.

U lodha nga rrugėt.
Qė veē zgjaten tutje largėsive.
Rrugė tė gjata pa fund e krye.
Ku tė mbyt pluhuri i peripecive.

U lodha nga malli.
Qė rėndė nė shpirt mė peshon.
Mall i dalldisur e kryeneē.
Qė si llavė vullkani pėrvėlon.

U lodha pėrfundimishtė.
U lodha nga gjithēka.
Madje edhe nga vetė jeta.
Jetė qė vetėm mė ka vra.

© S. Murati... Shkurt - 2012
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Armanda2012
Junior Member
Junior Member
avatar

Female
Numri i postimeve : 19
Age : 36
Location : Ne shpirtin e dikujt
Registration date : 27/02/2012

MesazhTitulli: Re: Saimir Murati.   10/7/2012, 16:59

Saimir Murati - MUNGESA E NENES.

I pakenaqur e ne vetmi,
po me iken kjo jete e shkrete!
Nena me pret me lot ne sy,
qe te kthehem sa me shpejte!

Buza me dridhet e s'flas dot,
dhimbja ne shpirte me rendon!
Ne syte e mi ka vetem lote,
per nenen qe aq shume me meungon!#

U bene vite qe s'e shoh,
nenen time aq te shtrenjte!
Mungesa e saj shpirtin ma ftoh,
ketu larg ne te ziun kurbet!

Me mall e dhimbje e kujtoj,
e ndjehem keq kur se kam prane!
Mergimin e erret e mallkoj,
qe larg nenes po me mbane!

Mallkoj jeten dhe fatin tim,
mallkoj diten kur jam larguar!
Vajtoj e derdh lote pa pushim,
per ditet qe larg nenes, jam duke jetuar !!!...

© S. Murati...
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Armanda2012
Junior Member
Junior Member
avatar

Female
Numri i postimeve : 19
Age : 36
Location : Ne shpirtin e dikujt
Registration date : 27/02/2012

MesazhTitulli: Re: Saimir Murati.   10/7/2012, 17:00

Saimir Murati - Dua te qaj...

Dua te qaj.
Ta derdh lotin e nxehte.
Dua ta mbys me lote kete mall.
Qe me treti ketu larg, ne kurbet.

Dua te qaj.
Me lot malli e pendimi.
Ditet me te bukura te jetes sime.
Dite te cilat, mi rrembeu mergimi.

Dua te qaj.
Gjersa lotet te me shterojne.
Per dhimbjet dhe vuajtjet e pafundme.
Qe cdo skute te shpirtit, m'a pushtojne.

Dua te qaj.
A me kuptoni, o miq, dua te qaj.
Por vreri i hidhur me pengon.
Keshtu qe lotet, perbrenda shpirtit i mbaj.

© Saimiri... Qershor - 2011
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
TheBest
Moderator
Moderator
avatar

Male
Numri i postimeve : 4519
Age : 31
Location : Deutschland
Job/hobbies : Fraer
Humor : Filmat qesharake
Registration date : 13/11/2007

MesazhTitulli: Re: Saimir Murati.   11/7/2012, 16:19

uf qfar poezi te mira Flm Armanda
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.albade.com
Sponsored content
MesazhTitulli: Re: Saimir Murati.   

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
Saimir Murati.
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Albade.com :: Arti dhe Kultura :: Letėrsia-
Kėrce tek: