Albade.com
Pėrshendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma nė faqen tonė, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund tė identifikoheni qė tė merrni pjesė nė
diskutimet dhe temat e shumta tė forumit tonė.

- Nė qoftė se ende nuk keni njė Llogari personale nė forumin tonė, mund ta hapni njė tė tillė duke u Regjistruar
-Regjistrimi ėshtė falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

Me Respekt dhe Kėnaqėsi:
Staffi i Forumit Albania Server Forum

Vizitor tė nderuar dhe tė rrespektuar nėse dėshironi qė pop login tė mos shfaqet klikoni butonin DO NOT DISPLAY AGAIN
Albade.com


 
PortalPortal  Grupet e AnėtarėveGrupet e Anėtarėve  RegjistrohuRegjistrohu  ForumForum  Lista AnėtarėveLista Anėtarėve  KėrkoKėrko  identifikimiidentifikimi  
Mirė se vini nė forumin "www.Albania.123.st". Ju dėshirojm argėtim tė kėndshėm, kaloni sa mė mirė nė mesin tonė.

Share | 
 

 Zucchero, live nė “Selman Stėrmasi”

Shko poshtė 
AutoriMesazh
AdmiraL
Webmaster
Webmaster
avatar

Male
Numri i postimeve : 1914
Age : 98
Location : World
Job/hobbies : Basketball
Humor : Mr Bean
Registration date : 13/11/2007

MesazhTitulli: Zucchero, live nė “Selman Stėrmasi”   13/11/2007, 17:14

Pas kėngėtarit italian, njoftohet ardhja e solistes sė “Cranberries”,
Dolores O’Riordan
Pas 11 vjetėsh Zucchero takon sėrish publikun shqiptar. Nė datėn 13 qershor stadiumi “Selman Stermasi” pret njė nga emrat e njohur tė muzikės italiane. Prezanton albumin mė tė ri “Fly”, nė vijim tė turit tė koncerteve qė po zhvillon nėpėr Evropė. Kėngėtari mbėrrin nė Tiranė, mbrėmjen e 12 qershorit sė bashku me stafin teknik dhe bandėn prej 25 vetėsh. Parashikohet qė pak orė pėrpara koncertit, Zucchero tė dalė nė njė konferencė pėr shtyp. Koncerti do tė jetė live dhe mendohet tė zgjasė nga 90-120 minuta. Krahas kėngėve tė reja, nė programin e tij nuk mungojnė kėngėt e njohura, qė ftojnė publikun tė kėndojė me tė. Kėngėtari italian vjen nė Tiranė me ftesėn e agjencisė “Living Room Shoė”, qė solli nė Pallatin e Kongreseve grupin “Europe” dhe mitikėt “Deep Purple”.

Por tė tjera surpriza mendohet tė ketė deri nė fund tė vitit 2007. Vetėm pak ditė mė vonė, nė datėn 19 qershor, po nė stadiumin “Selman Stėrmasi” njė tjetėr artiste do tė kėndon live nė Tiranė. Bėhet fjalė pėr ish-vokalisten e grupit “Cranberries”, Dolores O’Riordan, e njohur nė Shqipėri prej kėngėve “Promises”, “Zombie”, “Animal instict” etj. Ajo vjen pėr promvimin e albumit “Are you listening”. Bileta pėr kėto koncerte, kushton 2000 lekė tė reja. Nėse blihen sė bashku, kushton 3000 lekė tė reja. Ato mund tė gjenden pranė “Living Room”, sportelit tė Teatrit Kombėtar tė Operas dhe Baletit, agjencisė “Joy Travel” pranė stadiumit “Selman Stėrmasi” dhe nė dyqanet muzikore nė kryeqytet. Pėrfitojnė 10 % zbritje nga bileta, studentėt, qė paraqesin librezėn e studentit, ose ata qė janė tė pajisur me kartėn “Euro 26” nga Zyra pėr Mbrojtjen e Qytetarėve.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://AdmiralhackeR.hi5.com
 
Zucchero, live nė “Selman Stėrmasi”
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Albade.com :: Arti dhe Kultura :: Muzika nėpėr Botė-
Kėrce tek: