Albade.com
Pėrshendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma nė faqen tonė, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund tė identifikoheni qė tė merrni pjesė nė
diskutimet dhe temat e shumta tė forumit tonė.

- Nė qoftė se ende nuk keni njė Llogari personale nė forumin tonė, mund ta hapni njė tė tillė duke u Regjistruar
-Regjistrimi ėshtė falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

Me Respekt dhe Kėnaqėsi:
Staffi i Forumit Albania Server Forum

Vizitor tė nderuar dhe tė rrespektuar nėse dėshironi qė pop login tė mos shfaqet klikoni butonin DO NOT DISPLAY AGAIN
Albade.com


 
PortalPortal  Grupet e AnėtarėveGrupet e Anėtarėve  RegjistrohuRegjistrohu  ForumForum  Lista AnėtarėveLista Anėtarėve  KėrkoKėrko  identifikimiidentifikimi  
Mirė se vini nė forumin "www.Albania.123.st". Ju dėshirojm argėtim tė kėndshėm, kaloni sa mė mirė nė mesin tonė.

Share | 
 

 HISTORIA SHQIPTARE

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Admin
Administrator
Administrator
avatar

Male
Numri i postimeve : 3223
Age : 32
Location : I Don't now
Job/hobbies : I Don't now
Humor : I Don't now
Registration date : 12/11/2007

MesazhTitulli: HISTORIA SHQIPTARE   13/11/2007, 02:36

Historia Shqiptare

Ajo qe bashkon me shume shqiptaret dhe cdo komb tjeter, ajo qe eshte fillesa e cdo bashkesie eshte historia.
Eshte ajo histori qe daton fillimet e gjuhes se tij, fillimet e kultures se tij, fillimet e ekzistences se tij qe i jep kuptim identitetit qe krijojme, karakterit dhe shume prej aspiratave te jetes sone.

Shqiptaret nuk kane nje histori te mbushur me triumfe e mposhtje popujsh, nuk kemi nje histori superfuqish, megjithate ne kemi nje histori nder me te lashtat e rajonit tone. Gjurmet e paraardhesve tane i shohim tek perendite e lashta Greke qe ata i gjeten ne kete truall, tek simbolet e shume mbreterive mesjetare europian edhe qe sot jane pjese e tyre.

Ndoshta fati deshi qe ne te mos kishim nje gjuhe shqipe te shkruar qe te trashegonim qe me pare historin tone, por ama kemi goxha per te thene e per te treguar per veten tone ne shekuj. Ne ishim ketu, ne jemi akoma,...kjo eshte historia e popullit tim.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://albania.123.st
 
HISTORIA SHQIPTARE
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Albade.com :: Arti dhe Kultura :: Kultura kombėtare-
Kėrce tek: