Albade.com
Pėrshendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma nė faqen tonė, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund tė identifikoheni qė tė merrni pjesė nė
diskutimet dhe temat e shumta tė forumit tonė.

- Nė qoftė se ende nuk keni njė Llogari personale nė forumin tonė, mund ta hapni njė tė tillė duke u Regjistruar
-Regjistrimi ėshtė falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

Me Respekt dhe Kėnaqėsi:
Staffi i Forumit Albania Server Forum

Vizitor tė nderuar dhe tė rrespektuar nėse dėshironi qė pop login tė mos shfaqet klikoni butonin DO NOT DISPLAY AGAIN
Albade.com


 
PortalPortal  Grupet e AnėtarėveGrupet e Anėtarėve  RegjistrohuRegjistrohu  ForumForum  Lista AnėtarėveLista Anėtarėve  KėrkoKėrko  identifikimiidentifikimi  
Mirė se vini nė forumin "www.Albania.123.st". Ju dėshirojm argėtim tė kėndshėm, kaloni sa mė mirė nė mesin tonė.

Share | 
 

 Surprizat e Kanės, 35 regjisorė film 3 minuta pėr kinematė

Shko poshtė 
AutoriMesazh
AdmiraL
Webmaster
Webmaster
avatar

Male
Numri i postimeve : 1914
Age : 98
Location : World
Job/hobbies : Basketball
Humor : Mr Bean
Registration date : 13/11/2007

MesazhTitulli: Surprizat e Kanės, 35 regjisorė film 3 minuta pėr kinematė   30/12/2007, 17:16

Megjithėse dita filloi me Roman Polanskin, i cili e la pėrgjysmė konferencėn pėr shtyp sepse ishte i pakėnaqur nga pyetjet e reportereve, ndjesitė e kėqija u lanė pėrkohėsisht mėnjane si mirėnjohje pėr pėrvjetorin e 60 te festivalit te filmit te Kanės. Te bashkuar ne seancėn “Secilit kinemanė e tij”, 35 regjisore do te krijonin secili nga njė film te shkurtėr 3 minutesh ne lidhje me kinemanė dhe per atė qe ajo do te thotė pėr ta. Qe nga Roman Polanski tek Nani Moreti, vėllezėrit Koen, Xhein Cempion, Uong Kar Uai dhe Alehandro Gonzales Inarritu parakaluan ne tapetin e kuq ne njė forme solidariteti pėr kinemane. Nderkaq fustani i krijuar nga stilistja britanike Stella Mec Kartni ka shkaktuar reagimet me te mėdha, nje fustan i gjate i bardhe i dekoruar me artleri ne formen e zinxhirėve te formuara me plumba mbi shpatulla si dhe me pistoleta neper fustan ku shkruhej edhe nje mesazh kunder armeve. Favoritet e Kanes Sharon Ston, Zherard Depardje, Hellen Mirren dhe Fei Daneuei gjithashtu parakaluan ne tapetin e kuq, me shume pėr t’ju pėrgjigjur thirrjeve te fansave dhe pėr te pozuar ndaj fotografeve.

_________________
*AdmiraL* and «Hollywood»® - the World is MinE...
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://AdmiralhackeR.hi5.com
 
Surprizat e Kanės, 35 regjisorė film 3 minuta pėr kinematė
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Albade.com :: Arti dhe Kultura :: Kinematografia dhe Teatri-
Kėrce tek: