Albade.com
Pėrshendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma nė faqen tonė, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund tė identifikoheni qė tė merrni pjesė nė
diskutimet dhe temat e shumta tė forumit tonė.

- Nė qoftė se ende nuk keni njė Llogari personale nė forumin tonė, mund ta hapni njė tė tillė duke u Regjistruar
-Regjistrimi ėshtė falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

Me Respekt dhe Kėnaqėsi:
Staffi i Forumit Albania Server Forum

Vizitor tė nderuar dhe tė rrespektuar nėse dėshironi qė pop login tė mos shfaqet klikoni butonin DO NOT DISPLAY AGAIN
Albade.com


 
PortalPortal  Grupet e AnėtarėveGrupet e Anėtarėve  RegjistrohuRegjistrohu  ForumForum  Lista AnėtarėveLista Anėtarėve  KėrkoKėrko  identifikimiidentifikimi  
Mirė se vini nė forumin "www.Albania.123.st". Ju dėshirojm argėtim tė kėndshėm, kaloni sa mė mirė nė mesin tonė.

Share | 
 

 Pamela Andersson nė Shqipėri

Shko poshtė 
AutoriMesazh
AdmiraL
Webmaster
Webmaster
avatar

Male
Numri i postimeve : 1914
Age : 98
Location : World
Job/hobbies : Basketball
Humor : Mr Bean
Registration date : 13/11/2007

MesazhTitulli: Pamela Andersson nė Shqipėri   30/12/2007, 17:19

Nė maj vjen nė Shqipėri gara «Gumball 3000». Pjesėmarrės edhe bashkėthemeluesi i «Microsoft»


Kryeministri Sali Berisha do ta takojė nė maj bionden e serisė "Baywatch", Pamela Andersson, dhe kėngėtarin e muzikės pop Robbie Williams

Nė Tiranė do tė vijė edhe Paul Allen (bashkėthemelues i kompanisė "Microsoft", dhe njeriu i 5-tė mė i pasur nė SHBA). Njė gjė e tillė do tė bėhet e mundur falė pjesėmarrjes sė Anderssonit dhe Williamsit nė garėn e famshme "GUMBALL 3000", qė niset ēdo vit nga Londra nėpėr caqe tė ndryshme tė Evropės dhe botės. Kjo ėshtė bėrė e ditur dje nga zyra e shtypit e Ministrisė sė Integrimit, e cila nėpėrmes njė njoftimi pėr shtyp ka njoftuar edhe njė takim tė kryeministrit Berisha me pjesėmarrėsit nė
kėtė garė. Nė njoftim bėhet e ditur se kryeministri do tė organizojė njė pritje, mbrėmjen e 2 majit nė Pallatin e Brigadave, ku do tė jenė tė ftuar tė gjithė pjesėmarrėsit e kėsaj gare.Gara "Gumball 3000"Gara me makina luksoze dhe reli nėpėr botė "GUMBALL 3000" niset ēdo vit nga Londra dhe kalon nė shumė qytete tė Evropės dhe tė botės. Organizatorėt e kėsaj gare kanė menduar qė kėtė vit ata tė kalojnė edhe nga Tirana, para se tė kalojnė nė Mal tė Zi. Itinerari i garės kėtė vit fillon me nisjen nga Londra dhe pėrshkon Evropėn, duke ndaluar nė mėnyrė tė veēantė nė Amsterdam, nė Frankfurt, nė Stamboll, nė Selanik, nė Athinė, nė Tiranė, nė Dubrovnik, nė Bratislavė, nė Berlin pėr tė pėrfunduar pėrsėri nė Londėr. Nė Shqipėri gara do tė hyjė nė pikėn kufitare tė Qafė Thanės dhe do tė kalojė nė qytetet e Elbasanit, Rrogozhinės, Durrėsit pėr tė pėrfunduar rreth orės 17:00-20:00 tė datės 2 maj 2007 nė sheshin "Nėnė Tereza", nė njė atmosfere krejtėsisht festive. Gara shoqėrohet nga njė sėrė mediesh ndėrkombėtare, pėrfshirė CNN, "Financial Times", "Channel 4", "Vogue", "Rolling Stone", "Glamour", "Maxim & Vanity Fair", "Esquire", GQ, etj, dhe pasqyrohet nė mijėra tė tjera nė botė. Shumica e pjesėmarrėsve janė njerėz tė shquar nga bota e artit, kulturės, kinematografisė, modės, muzikės, sportit, biznesit, politikės, etj, si: ish-kampioni i F1 Damon Hill, anėtarė tė familjeve mbretėrore, fituesi i ēmimit “Oscar”, Adrien Brody (The Pianist), Kate Moss, Paris Hilton.


Andersson lė Hollivudin pėr bamirėsi


Pamela Andersson, biondja seksi e serisė televizive "Baywatch", u bė e famshme pasi u shfaq pėr herė tė parė nė revistat "Playboy" nė fillim tė viteve '90, pėr shkak tė pėrmasave tė mėdha tė gjoksit. Edhe pse deri nė vitin 2005, ajo ka pozuar lakuriq pėr "Playboyn" dhe revista tė tjera erotike, duket se vizioni i saj pėr 2007-n ka ndryshuar. Ajo ka deklaruar se gjatė kėtij viti do ta ndihmojė planetin dhe ēdo njeri nė tokė. Nė adresėn e saj personale ajo shkruan: "Kam pėr tė marrė vendime pėr sa i pėrket karrierės sime. Kam shumė opsione, por ajo qė mė intereson mė shumė ėshtė ēėshtja e ambientit dhe e njerėzimit nė mbarė botėn".


Williams,mė i dėgjuari i kohės


Robbie Williams ėshtė njė nga artistėt mė tė suksesshėm tė kohėrave tona nė muzikėn pop. Karriera e 33 vjeēit britanik ka nisur si kėngėtar i grupit pop "Take That" nė vitin 1990.
Qė nė 1995, ai u shkėput nga grupi dhe ka shitur mė shumė albume se ēdo kėngėtar tjetėr solo nė Britani. Williams ka hyrė nė librin e rekordeve "Guinness" kur njoftoi turneun e tij nėpėr botė nė vitin 2006, pasi shiti 1.6 milionė bileta nė njė ditė tė vetme. Me gjithė historitė e tij tė depresionit, alkoolit, drogės dhe orgjive, Williams mbetet ndėr mė tė adhuruarit e kohės. Williams ka dalė nga njė qendėr rehabilitimi nė Arizona mė 7 mars 2007.

Pritet qe me ta te vijne edhe Paris Hilton,Kate Moss etj etj..


_________________
*AdmiraL* and «Hollywood»® - the World is MinE...
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://AdmiralhackeR.hi5.com
 
Pamela Andersson nė Shqipėri
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Albade.com :: Arti dhe Kultura :: Kinematografia dhe Teatri-
Kėrce tek: