Albade.com
Pėrshendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma nė faqen tonė, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund tė identifikoheni qė tė merrni pjesė nė
diskutimet dhe temat e shumta tė forumit tonė.

- Nė qoftė se ende nuk keni njė Llogari personale nė forumin tonė, mund ta hapni njė tė tillė duke u Regjistruar
-Regjistrimi ėshtė falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

Me Respekt dhe Kėnaqėsi:
Staffi i Forumit Albania Server Forum

Vizitor tė nderuar dhe tė rrespektuar nėse dėshironi qė pop login tė mos shfaqet klikoni butonin DO NOT DISPLAY AGAIN
Albade.com


 
PortalPortal  Grupet e AnėtarėveGrupet e Anėtarėve  RegjistrohuRegjistrohu  ForumForum  Lista AnėtarėveLista Anėtarėve  KėrkoKėrko  identifikimiidentifikimi  
Mirė se vini nė forumin "www.Albania.123.st". Ju dėshirojm argėtim tė kėndshėm, kaloni sa mė mirė nė mesin tonė.

Share | 
 

 Kinematografia e Jennifer Lopez

Shko poshtė 
AutoriMesazh
AdmiraL
Webmaster
Webmaster
avatar

Male
Numri i postimeve : 1914
Age : 98
Location : World
Job/hobbies : Basketball
Humor : Mr Bean
Registration date : 13/11/2007

MesazhTitulli: Kinematografia e Jennifer Lopez   13/11/2007, 17:55

Miss Bota? Mis Universi?
Cili titull nė kėtė tokė ėshtė mė i mirė se : "The Ass Of America"? (tė ndenjurat mė tė bukura tė Amerikės). Njė nder i tillė i ėshtė dhėnė Jennifer Lopez , njė femėr tė cilės nėna natyrė i ka dhuruar njė sensualitet tė rrallė dhe sidomos forma trupore tė cilat kuptohen dhe nga pėrcaktimi i mėsipėrm qė i ėshtė dhėnė artistes. Suksesi i saj muzikor ėshtė thjesht maja e ajsbergut nė njė punė dhe impenjim qė e kanė ēuar Lopez nė njė divė pėr ekranin e madh dhe tė vogėl. Shikim magjepsės, buzė perfekte, janė disa nga elementėt e suksesit tė saj. Nga njė vajzė e thjeshtė, nė njė nga artistet mė tė paguara nė botė, Jennifer Lopez ėshtė hirushja latine e shekullit XX, qė arriti tė bėjė pėr vete mė shumė se njė princ.

Hapat e parė drejt suksesit
Jenny ėshtė lindur nė Bronx, njė nga lagjet mė tė varfėra tė New Yourkut, mė 24 korrik tė 1970 nė njė familje portorikane. Qė e vogėl Jennifer ngjitet nėpėr skena duke marrė pjesė nė shfaqje tė ndryshme muzikore dhe nė moshėn 16- vjeēar, pas njė seri eksperiencash nė kėtė fushė merr njė pjesė nė filmin "My Little Girl". Ky s'ėshtė veēse njė hap i parė dhe i vogėl. Duhet tė kalojnė disa vite qė artistja tė rishfaqet sėrish para publikut tė madh. Flasim pėr "In Living Colour", njė program televiziv amerikan qė pėrmban komedi dhe nė kėtė show artistja shfaqet si balerinė.


Nė fillim tė viteve '90 Jenny rishfaqet sėrish nė skenė dhe kėtė radhė me njė rol fiks nė serinė televizive "Second Chances", por rasti vėrtet pėr t’u vlerėsuar ashtu siē meriton vjen vetėm nė vitin 1995 kur merr rolin kryesor nė filmin "Money Train" pasuar mė pas nga filma tė tjerė si: "Jack" (1996, me Robin Williams dhe regji tė Francis Ford Coppola) , "Blood And Wine" (1997, me Jack Nicholson). Nė vitin 1997 i ofrohet njė kontratė pėr tė qenė protagoniste nė filmin "Selena" (film biografik mbi jetėn e Madonna Tejana, e vrarė nė moshė tė re nga njė fanse maniake). Mė pas ėshtė radha e horrorit "Anaconda" dhe "U Turn" ku interpreton me njė tė aftė si Sean Penn.

Nga kinematografia, nė muzikė
Eshtė viti vijues mė fatlumi, meqenėse i prezantohet mundėsia tė interpretojė rolin e protagonistes pranė George Clooney. Suksesi i "Out Of Sight" shėrben si njė trampolin lanēimi, njė kthesė qė kėrkonte, si nga ana ekonomike (kthehet nė aktoren latine mė tė paguar nė botė) si nga imazhi. Njė tjetėr arritje ishte marrja pjesė nė "South Central" por mesa duket, kjo nuk i mjafton artistes mqs vendos tė lanēohet dhe nė universin muzikor. Njė lėvizje aspak e gabuar: albumi debutues, "On The 6" (1999),nė tė cilin bashkėpunojnė personazhe si Puff Daddy, Emilio Estefan dhe Marc Anthony arrin njė sukses tė madh, nisur nga njė kėngė si "If You Had My Love" njė mix i pėrkryer ndėrmjet beat hip-hop,harmonive R&B dhe ritmeve latinė, i shoqėruar dhe nga njė video nė tė cilėn Jenny do tė tregojė tėrė bukurinė e saj duke u shndėrruar nė njė nga videot mė tė preferuara nga MTV.


Njė singėll i dytė "Let's Get Loud" konfirmon pėrsėri suksesin e saj profesional duke zėnė hapėsirat nė media por kjo edhe pėr shkak tė disa tė shtėnave tė ndodhura jashtė njė klubi nė New York nė fund tė dhjetorit 1999 ku ėshtė e ndėrthurur me tė dashurin e saj Puff Daddy. Edhe pse nuk inkriminohet, pėr tėrė vitin vijues ėshtė e detyruar tė dėshmojė nė gjykatė pėr atė qė edhe sot mbetet njė ngjarje e pazbuluar. Nga kjo gjė artistja arrin tė shkėputet vetėm nė mars tė 2001. Si tė mos kishte vėmendjen e tė gjithėve, emri i saj bėn xhiro nė tėrė botėn tė nesėrmen e ceremonisė sė Grammy Awards nė tė cilin prezantohet me njė veshje transparente tė firmosur Versaēe.

Njė tjetėr album - Tė tjera dashuri
Nė fillim tė 2001 del dhe albumi i dytė "J.Lo" i paraprirė nga singėlli "Love Don't Cost A Thing" qė prezantohet nė anteprimė botėrore nė MTV Europe Music Awards 2000 nė Stokolm. Nė tė njėjtėn kohė rikthehet nė ekran me komedinė romantike "The Wedding Planner" qė e sheh pėrkrah bukuroshit hollivudian, Matthew McConaughey dhe pak mė vonė i jep fund dhe historisė me Sean 'Puffy' Combs. Artistja nuk humb shumė kohė pėr tė zyrtarizuar fejesėn me balerinin Chris Judd - i njohur nė videon e "Love Don't Cost A Thing".

Ēifti e kurorėzon dashurinė e tyre nė martesė nė tetor tė 2001.Por divorci vjen shumė shpejt pas as njė viti distancė tė lanēimit tė albumit remix qė pėrmban kėngėt e suksesshme nė "J.Lo". Duke mos iu larguar famės sė saj si njė femėr marramendėse, bukuroshja Jennifer gjen njė tjetėr tė dashur dhe kėtė herė i hedh sytė tek njė nga mė tė bukurit nė Hollywood. Dashuria e radhės ėshtė Ben Affleck, fitues i ēmimit Oscar pėr "Good Will Hunting" sė bashku me mikun Matt Damon.

Gjendet gjithmonė nė vėmendjen e medias, arrin majat e kasifikimeve botėrore, nėpėrmjet hiteve muzikore, me filmat e saj tregon se ėshtė shumė e pėrgatitur nga ana profesionale, ndaj, tė rejat nuk do tė mungojnė asnjėherė pėr kėtė princeshė jeta e sė cilės mund tė jetė objekt i njė fabule.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://AdmiralhackeR.hi5.com
 
Kinematografia e Jennifer Lopez
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Albade.com :: Arti dhe Kultura :: Kinematografia dhe Teatri-
Kėrce tek: