Albade.com
Pėrshendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma nė faqen tonė, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund tė identifikoheni qė tė merrni pjesė nė
diskutimet dhe temat e shumta tė forumit tonė.

- Nė qoftė se ende nuk keni njė Llogari personale nė forumin tonė, mund ta hapni njė tė tillė duke u Regjistruar
-Regjistrimi ėshtė falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

Me Respekt dhe Kėnaqėsi:
Staffi i Forumit Albania Server Forum

Vizitor tė nderuar dhe tė rrespektuar nėse dėshironi qė pop login tė mos shfaqet klikoni butonin DO NOT DISPLAY AGAIN
Albade.com


 
PortalPortal  Grupet e AnėtarėveGrupet e Anėtarėve  RegjistrohuRegjistrohu  ForumForum  Lista AnėtarėveLista Anėtarėve  KėrkoKėrko  identifikimiidentifikimi  
Mirė se vini nė forumin "www.Albania.123.st". Ju dėshirojm argėtim tė kėndshėm, kaloni sa mė mirė nė mesin tonė.

Share | 
 

 Nė muajin maj fillojnė xhirimet e filmit "Saimir Kumbar

Shko poshtė 
AutoriMesazh
AdmiraL
Webmaster
Webmaster
avatar

Male
Numri i postimeve : 1914
Age : 98
Location : World
Job/hobbies : Basketball
Humor : Mr Bean
Registration date : 13/11/2007

MesazhTitulli: Nė muajin maj fillojnė xhirimet e filmit "Saimir Kumbar   13/11/2007, 17:57

Bazuar mbi skenarin e Ruzhdi Pulahės, filmi trajton problemet e moshės sė tret
Me ēudi ata krahasojnė shokun e tyre me njeriun e filmit. E paskėshin pasur mes tyre dhe nuk e kishin ditur. Ai ėshtė Lenini, nuk ka se si tė jetė ndryshe. Njė shtatore pa kokė qėndron nė mes tė oborrit. Koha ka ndryshuar shumė gjėra, megjithatė shqiptarėt nuk e kanė harruar Leninin. Ai ėshtė nė trurin e njerėzve dhe shpesh herė ngre krye. "Mirėmėngjes Tavarish Lenin" quhet (deri mė tani) filmi nė proces i regjisorit Saimir Kumbaro. Nga njė projekt nė letėr, fitues njė vit mė parė nė Qendrėn Kombėtare Kinematografike, filmi ka filluar tė marrė formė. Skenari i Ruzhdi Pulahės po pasurohet me tė tjerė elementė, janė pėrzgjedhur aktorėt dhe nė muajin maj pritet tė fillojnė xhirimet. Filmi trajton problemet e moshės sė tretė. Ngjarjet vendosen nė njė shtėpi tė moshuarish, ku takohen karaktere nga mė tė ndryshmit. Ka mes tyre tė persekutuar, komunistė, madje edhe njė aktor, qė dikur ka shkėlqyer nė rolin e Leninit. Pikėrisht atė zgjedhin tė moshuarit si shpėtimtarin e tyre. Ai duhet tė luftojė qė shtėpinė e tyre tė mos e bėjė pallat 10-katėsh njė kandidat pėr kryetar bashkie me letra tė falsifikuara. Pasi kanė kaluar 12 vjet nga filmi i fundit "Vdekja e Kalit", regjisori Saimir Kumbaro i kthehet filmit artistik, madje gjinisė sė tij tė preferuar, komedisė. Sipas Kumbaros, filmi "Mirėmėngjes shoku Lenin", njė bashkėprodhim franko-shqiptar ėshtė njė komedi e zezė, ku gėrshetohen disa problematika e mesazhe. Pėr tė luajtur rolin e aktorit-Lenin, Kumbaro ka zgjedhur Lazėr Filipin, pėr tė cilin Lenini ėshtė roli i jetės sė tij nė dramėn "Orėt e Kremlinit". Pak kohė mė parė projekti i Kumbaros fitoi njė fond prej 130 mijė eurosh nga Fondi i Jugut.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://AdmiralhackeR.hi5.com
 
Nė muajin maj fillojnė xhirimet e filmit "Saimir Kumbar
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Albade.com :: Arti dhe Kultura :: Kinematografia dhe Teatri-
Kėrce tek: