Albade.com
Pėrshendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma nė faqen tonė, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund tė identifikoheni qė tė merrni pjesė nė
diskutimet dhe temat e shumta tė forumit tonė.

- Nė qoftė se ende nuk keni njė Llogari personale nė forumin tonė, mund ta hapni njė tė tillė duke u Regjistruar
-Regjistrimi ėshtė falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

Me Respekt dhe Kėnaqėsi:
Staffi i Forumit Albania Server Forum

Vizitor tė nderuar dhe tė rrespektuar nėse dėshironi qė pop login tė mos shfaqet klikoni butonin DO NOT DISPLAY AGAIN
Albade.com


 
PortalPortal  Grupet e AnėtarėveGrupet e Anėtarėve  RegjistrohuRegjistrohu  ForumForum  Lista AnėtarėveLista Anėtarėve  KėrkoKėrko  identifikimiidentifikimi  
Mirė se vini nė forumin "www.Albania.123.st". Ju dėshirojm argėtim tė kėndshėm, kaloni sa mė mirė nė mesin tonė.

Share | 
 

 Shqiptari "TONI DOVOLANI" vallėzon me yjet e Holly

Shko poshtė 
AutoriMesazh
AdmiraL
Webmaster
Webmaster
avatar

Male
Numri i postimeve : 1914
Age : 98
Location : World
Job/hobbies : Basketball
Humor : Mr Bean
Registration date : 13/11/2007

MesazhTitulli: Shqiptari "TONI DOVOLANI" vallėzon me yjet e Holly   13/11/2007, 17:57

Tony Dovolani, njė shqiptaro-amerikan qė jeton prej 2 dekadash nė SHBA me familjen e tij, ka pėrjetuar njė sukses tė jashtėzakonshėm dhe tė padiskutueshėm ne profesionin e tij si kėrcimtar. Prej rreth 8 javėve, ai dhe partneria e tij me njė bukuri mahnitėse, Stacy Kibler, diva e Wresling pėr femra nė SHBA, kanė bėrė pėr vete me kėrcimet e tyre gjithė publikun amerikan ne emsionin "Dancing with the stars" te rrjetit te madh televiziv ne SHBA, ABC. Ky program artistik ishte konceptuar si konkurim i 10 cifteve te perbera prej nje ylli te afirmuar ne SHBA, me nje kercimtar profesionist. Edhe pse Tony & Stacy u eleminuan naten finale te ketij konkurrimi, gati te gjithe shikuesit ne salle dhe perballe ekraneve te televizioneve vleresuan kete cift si ciftin me simpatik dhe mbreselenes nga te gjithe konkurrentet.Toni Dovolani pushton televizionet amerikane.
“Dancing with the Stars” (Vallėzimi me yjet) ėshtė njė ndėr programet mė tė ndjekura nga teleshikuesit nė kanalin ABC nė SHBA. Ēdo ēift konkurrues pėrbėhet nga njė profesionist dhe njė amator. Tė gjithė amatorėt janė tepėr tė njohur nga publiku amerikan dhe disa janė aktorė, sportistė, etj., prandaj edhe show e ka marrė titullin “Vallėzim me yjet”. Kėrcimtarėt profesionistė, qė nė njė farė mase kanė barrėn mė tė rėndė pėr tė mėsuar “yjet” se si tė kėrcejnė sa mė profesionalisht nė pistėn e vallėzimit, bėjnė koreografinė dhe zgjedhin muzikėn.

Nė program marrin pjesė edhe tre gjyqtarė kėrcimi profesionist, tė cilėt japin mendimin e tyre nė lidhje me kėrcimin qė bėjnė ēiftet, por sidoqoftė vota vendimtare ėshtė ajo e teleshikuesive, tė cilėt votojnė pėr ēiftin e tyre tė preferuar ose nėpėrmjet numrave tė telefonit qė shfaqen nė ekranin televiziv pėr secilin ēift, ose nėpėrmjet internetit. Ajo qė e bėn mė interesante kėsaj radhe kėtė cikėl spektakli ėshtė se nė finale, qė do tė organizohet ditėn e djel mė datėn 26 shkurt, kanė dalė tre ēifte, por ēifti qė mendohet se mund tė dalė fitues ėshtė ēifti mė simpatik, mė i kombinueshėm, Stacy dhe Tony, dhe qė komuniteti shqiptar kudo nė SHBA ėshtė entuziazmuar dhe po pėrpiqen qė tė komunikojnė me njėri?tjetrin sa mė shumė nė mėnyrė qė tė nxiten pėr tė votuar e shtuar numrin e votave pėr ēiftin Tony dhe Stacy.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://AdmiralhackeR.hi5.com
 
Shqiptari "TONI DOVOLANI" vallėzon me yjet e Holly
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Albade.com :: Arti dhe Kultura :: Kinematografia dhe Teatri-
Kėrce tek: