Albade.com
Pėrshendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma nė faqen tonė, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund tė identifikoheni qė tė merrni pjesė nė
diskutimet dhe temat e shumta tė forumit tonė.

- Nė qoftė se ende nuk keni njė Llogari personale nė forumin tonė, mund ta hapni njė tė tillė duke u Regjistruar
-Regjistrimi ėshtė falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

Me Respekt dhe Kėnaqėsi:
Staffi i Forumit Albania Server Forum

Vizitor tė nderuar dhe tė rrespektuar nėse dėshironi qė pop login tė mos shfaqet klikoni butonin DO NOT DISPLAY AGAIN
Albade.com


 
PortalPortal  Grupet e AnėtarėveGrupet e Anėtarėve  RegjistrohuRegjistrohu  ForumForum  Lista AnėtarėveLista Anėtarėve  KėrkoKėrko  identifikimiidentifikimi  
Mirė se vini nė forumin "www.Albania.123.st". Ju dėshirojm argėtim tė kėndshėm, kaloni sa mė mirė nė mesin tonė.

Share | 
 

 8 Aktorėt mė tė famshėm Hollywoodian ..!!

Shko poshtė 
AutoriMesazh
AdmiraL
Webmaster
Webmaster
avatar

Male
Numri i postimeve : 1914
Age : 98
Location : World
Job/hobbies : Basketball
Humor : Mr Bean
Registration date : 13/11/2007

MesazhTitulli: 8 Aktorėt mė tė famshėm Hollywoodian ..!!   13/11/2007, 18:00

Kush janė meshkujt mė tė famshėm tė Hollivudit. Copėza jete nga mė tė mirėt e roleve nė film.Tė famshėm dhe tė pavdekshėm. Janė 8 aktorė mė tė shquar botėrorė qė kanė merituar kėtė vlerėsim. Pėr tė bėrė radhitjen janė zhvilluar sondazhe tė publikut, rolet e aktorėve dhe mė kryesor ka qenė mendimi i kritikėve. Sipas kėtij koordinimi, janė zgjedhur 8 meshkuj, tė cilėt nėpėrmjet roleve janė bėrė tė pėrjetshėm. Duke i zbuluar njė nga njė vipat e kinematografisė, gazeta “Dita” boton atė ēfarė ėshtė shkruar nė mėnyrė tė pėrmbledhur pėr ta.

Ėshtė i lindur mė 25 prill 1940 nė East Harlem (New-York). Ai rrjedh nga njė familje e varfėr dhe ka jetuar te fqinjėt me gjyshen e tij. Teksa kalonte fėmijėrinė e tij, Pacino e pa veten se kishte talent pėr aktrim dhe filloi tė merrej me tė nė pėrgjithėsi. Dhe pas njė kohe tė shkurtėr ai arriti qėllimin e tij qė tė bėhet aktor i Hollywood-it. Filmat mė tė njohur tė tij janė: "The Godfather - I, II, III", ku nė tė tri pjesėt ai fitoi Oskar, "Donie Brasko", "Heat", "Devils Advocate" etj.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://AdmiralhackeR.hi5.com
 
8 Aktorėt mė tė famshėm Hollywoodian ..!!
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Albade.com :: Arti dhe Kultura :: Kinematografia dhe Teatri-
Kėrce tek: