Albade.com
Pėrshendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma nė faqen tonė, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund tė identifikoheni qė tė merrni pjesė nė
diskutimet dhe temat e shumta tė forumit tonė.

- Nė qoftė se ende nuk keni njė Llogari personale nė forumin tonė, mund ta hapni njė tė tillė duke u Regjistruar
-Regjistrimi ėshtė falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

Me Respekt dhe Kėnaqėsi:
Staffi i Forumit Albania Server Forum

Vizitor tė nderuar dhe tė rrespektuar nėse dėshironi qė pop login tė mos shfaqet klikoni butonin DO NOT DISPLAY AGAIN
Albade.com


 
PortalPortal  Grupet e AnėtarėveGrupet e Anėtarėve  RegjistrohuRegjistrohu  ForumForum  Lista AnėtarėveLista Anėtarėve  KėrkoKėrko  identifikimiidentifikimi  
Mirė se vini nė forumin "www.Albania.123.st". Ju dėshirojm argėtim tė kėndshėm, kaloni sa mė mirė nė mesin tonė.

Share | 
 

 Punė nė Shqipėri!

Shko poshtė 
AutoriMesazh
AdmiraL
Webmaster
Webmaster
AdmiraL

Male
Numri i postimeve : 1914
Age : 98
Location : World
Job/hobbies : Basketball
Humor : Mr Bean
Registration date : 13/11/2007

MesazhTitulli: Punė nė Shqipėri!   9/1/2008, 12:24

Nje nder shqetsimet me te medha qe perballojne dhe studentat pasi arrine te marrin diplomen e shkolles se larte eshte gjetja e nje pune ne profesionin e tyre qe ato kane zgjedhur te diplomohen. Me shqetson shume fakti se ku perfundon rinia shqiptare pasi diplomohet?
A eshte i vertete pohimi qe nje "diplome e jashtme eshte nje mundesi me e tepert" per tu punusuar ne shqiperi?
Dini ju ndonje mundesi punesimi qe ofrojne institucione te ndryshme per studentat e sapo diplomuar dhe pa eksperience ne shqiperi?
Po neqoftese je i diplomuar jashte shtetit a ka fronte pune qe te ofrojne institucione te ndryshme apo duhet te jesh i diplomuar brenda shqiperise?
A ka ndonje limit mbi shtetesine e personit dhe pozicionin qe ai mbart ne nje profesion. DMTH a ka mundesi qe nje shtetas i huaj te punoje ne nje institucion qeveritar shqiptar?
Si perfundim ku mendoni se eshte e ardhmja me e sigurt per studentat e diplomuar jashte shtetit shqiptar, ne Shqiperi apo ne shtetin ku jetojne.

_________________
*AdmiraL* and «Hollywood»® - the World is MinE...
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://AdmiralhackeR.hi5.com
 
Punė nė Shqipėri!
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Albade.com :: Shkenca :: Studentėt Shqiptarė-
Kėrce tek: