Albade.com
Pėrshendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma nė faqen tonė, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund tė identifikoheni qė tė merrni pjesė nė
diskutimet dhe temat e shumta tė forumit tonė.

- Nė qoftė se ende nuk keni njė Llogari personale nė forumin tonė, mund ta hapni njė tė tillė duke u Regjistruar
-Regjistrimi ėshtė falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

Me Respekt dhe Kėnaqėsi:
Staffi i Forumit Albania Server Forum

Vizitor tė nderuar dhe tė rrespektuar nėse dėshironi qė pop login tė mos shfaqet klikoni butonin DO NOT DISPLAY AGAIN
Albade.com


 
PortalPortal  Grupet e AnėtarėveGrupet e Anėtarėve  RegjistrohuRegjistrohu  ForumForum  Lista AnėtarėveLista Anėtarėve  KėrkoKėrko  identifikimiidentifikimi  
Mirė se vini nė forumin "www.Albania.123.st". Ju dėshirojm argėtim tė kėndshėm, kaloni sa mė mirė nė mesin tonė.

Share | 
 

 Universiteti Veror i Prishtinės(UVP)

Shko poshtė 
AutoriMesazh
AdmiraL
Webmaster
Webmaster
AdmiraL

Male
Numri i postimeve : 1914
Age : 98
Location : World
Job/hobbies : Basketball
Humor : Mr Bean
Registration date : 13/11/2007

MesazhTitulli: Universiteti Veror i Prishtinės(UVP)   13/11/2007, 18:07

Universiteti Veror i Prishtinės (shkurt UVP) mbikqyret nga Zyra pėr marrėdhėnie me jashtėme Kosovės dhe nė viti 2006 ka mbajtur edicionin e 6 nė Prishtinė.

Universiteti Veror i Prishtinės funksionon brenda Universitetit publik tė Prishtinės dhe ka pėr qėllim qė studentėve tė ju mundėsoi bashkėpunimin nė krijimin e programeve akademike ndėrkombėtare, trajnime nė gjuhė tė huaja si dhe bashkėpunimin e lėvizjeve tė studentėve dhe tė stafit akademik me shtete tjera.

Historiku
Edicioni i parė ėshtė mbajtur nė vitin 2001 dhe ishte i suksesshėm. Ky sukses ishte baza nė termat e infrastrukturės, kontakteve lokale dhe ndėrkombėtare prej tė cilave universitetet e ardhshme verore dhe organizmat e tjerė ndėrkombėtarė akademikė mund tė pėrfitonin. Edicionet e vitit 2001, 2002 dhe 2003 kanė dhėnė disa projekte, kėshtu qė disa profesorė tė UVP-sė ligjėronin nė UP gjatė viteve tė rregullta akademike dhe dėrgojnė libra pėr bibliotekat e UP-sė, etj. Universitet verore tė cilat janė mbajtur dhe tendencat pėr mbajtjen e tyre nė tė ardhėmen e kanė bėrė qė ky Universitet tė jetė njė ngjarje viti me njė traditė tė mirė. Me pėrfundimin e edicionit tė katėrt, organizimi i projektit ėshtė transferuar gradualisht te personeli i Universitetit tė Prishtinės, i cili e organizojė edicionin e pestė e tė gjashtė tė UVP-sė si dhe pritet qė nė tė ardhėmen tė vazhdojė traditen.

UVP 2001-2004 ėshtė financuar nga Ministria e Punėve tė Jashtmė tė Holandės. Pėr secilin vit UVP shpenzon diku rreth 380.000 euro.

UVP 2005 ėshtė financuar bashkarisht nga Ministria e Punėve tė Jashtme tė Holandės, nga Ministria e Arsimit e Kosovės,Universitetii i Prishtinės, Pro Credit Bank dhe njė ndihmė simbolike nga Komiteti i Kryqit tė Kuq Ndėrkombėtarė
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://AdmiralhackeR.hi5.com
 
Universiteti Veror i Prishtinės(UVP)
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Albade.com :: Shkenca :: Studentėt Shqiptarė-
Kėrce tek: