Albade.com
Pėrshendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma nė faqen tonė, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund tė identifikoheni qė tė merrni pjesė nė
diskutimet dhe temat e shumta tė forumit tonė.

- Nė qoftė se ende nuk keni njė Llogari personale nė forumin tonė, mund ta hapni njė tė tillė duke u Regjistruar
-Regjistrimi ėshtė falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

Me Respekt dhe Kėnaqėsi:
Staffi i Forumit Albania Server Forum

Vizitor tė nderuar dhe tė rrespektuar nėse dėshironi qė pop login tė mos shfaqet klikoni butonin DO NOT DISPLAY AGAIN
Albade.com


 
PortalPortal  Grupet e AnėtarėveGrupet e Anėtarėve  RegjistrohuRegjistrohu  ForumForum  Lista AnėtarėveLista Anėtarėve  KėrkoKėrko  identifikimiidentifikimi  
Mirė se vini nė forumin "www.Albania.123.st". Ju dėshirojm argėtim tė kėndshėm, kaloni sa mė mirė nė mesin tonė.

Share | 
 

 Mos Dhenia e Provimit ;)

Shko poshtė 
AutoriMesazh
AdmiraL
Webmaster
Webmaster
avatar

Male
Numri i postimeve : 1914
Age : 98
Location : World
Job/hobbies : Basketball
Humor : Mr Bean
Registration date : 13/11/2007

MesazhTitulli: Mos Dhenia e Provimit ;)   13/11/2007, 18:08

O Studenta,Merrni msesim qysh duhet me e komuniku lajmin mbi mosdhenjen e provimit.
Letra e sinqert, e nji studente

Tungatjeta, Prind te dashur, qka po boni, a jeni mir, a po lodheni?

Qė 8 muaj ka kalu, qysh jom nė fakulltet, e hala s`mriva me ju

shkru nji leter. Po mė vjen boll mare, por po ju premtoj, qė krejt kom

mi kompenzu. Para se te vazhdoj me shkrumjen e kėsaj letre, ju kisha

lut me u ulė. Kurqysh mos e lexoni kėt leter nė kom.

Gati mu kan sheru krejt plagat, dhe gati jam sheru krejt, prej

traumes qė kom duht me kėcy prej katit 4. Kom qen vetem dy jav nė

spital, dhe e pamja mu ka kthy gati e tėra, dhe po kthej vetem ka nji

her nė dit.

Pasi qė flaken e kom bo vet, pa qėllim, duhet Universitetit me

ja pagu reth 10.000
euro dėmin, po aja sėshtė kurgjo, me randesi

ėshtė, qė kom met gjall. Kom pas edhe nafak, se njeri cili jeton

perball domave, e ka pa flaken, dhe i ka thir Zjarfiksat dhe Ndimen e

Shpejt. I njejti njeri, mė ka vizitu nė spital, dhe u interesu pėr

mua. Pasi qė dhoma jeme u kall krejt, qaj njeriu mė ka pranu mė jetu

tė aj. E ka banesen njidhomshe, por e kena super. Aj ėshtė, ja dy her

ma I vjeter se unė, por jena dashuru shum, njoni me tjeterin, dhė e

kemi bo plan mu martu. Sė kena caktu daten, por kena fol, me qen para

se ja nisin te unė, me u pa shejat e shtatzanis. Paramendoni print e

mi, kom mu bo nanė. E di, qė menxi po e pritni momentin, kur keni mu

bo gjysh, e gjyshe, dhe jam e bindun, qė bebat(se jena tu i prit 3)

keni me I prit mė aq dashuni, mė sa me keni rethu mua, kur kom qen e


vogel.

E vetmja gjė, qė po na vonon darsmen ėshtė, qė I dashuri im, e ka

mar dika difar infekcioni tė poshter. Pėr shkak infekcionit, jena te

dyt, pėrseri nė spital, po jena shum ma mir, fal antibiotikave cilet

po i marim intravenoz. Doktorat kėt smundje po e thirshin sifillis, a

qashtut diqysh.

E di, qė burin tem, keni mi prit me duart e hapura, dhe ky ka mu

bo antar i familes jon. Aj ėshtė shum njeri mir, dhe, edhe qė se ka as

shkollen fillore tė kryne, ėshtė shum ambicioz. Normal, ky i takon fes

tjeter, por e di qe ju jeni shum tolerant, dhe ska me ju pengu qė

ngjyren e lekures e ka tė zez. Me siguri keni mi dasht, si qė e dua

unė. Pasi qė ėshtė moshatar me juve, keni mu pėrshtat shum mir,

sidomos kur te vijim me jetu te ju, se banesa jon ėshtė shum e vogel,

pėr gjeth kėta
njerz. Edhe prinderit e tine ishin shum njerzit e mir,

e kishin difar prodhimi tė narkotikve nė Afrik, prej kahit ėshtė edhe

buri jem.

Pasi qe ju shkruva detalisht krejt qka ka tė boj me mu, erdh

koha, te ju tregoj, qė banesa s`mu ka kall, qė skom kurgjo, qė skom

qen nė spital, s`kom as bur prej Afrikes, as s`jom shtatzane, as s`jom

e infektune. E verteta ėshtė, qė kom ra prej provimit, dhe mė nji

provim kom apstenu.

Vetem deshta tė ju tregoj, qė ne kėt bot, egzistojin edhe

sene ma te kqija, se ramja prej provimit.

Ju don shum ? Qika juaj!!!!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://AdmiralhackeR.hi5.com
stuv668
Junior Member
Junior Member


Male
Numri i postimeve : 5
Age : 46
Location : britania
Registration date : 22/11/2008

MesazhTitulli: Re: Mos Dhenia e Provimit ;)   26/11/2008, 17:18

Po po provimi kohen e fundit paraqet nje problem shume serioz per studentat
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Leonita
Administrator
Administrator
avatar

Female
Numri i postimeve : 2988
Location : United Kingdom
Registration date : 30/03/2008

MesazhTitulli: Re: Mos Dhenia e Provimit ;)   28/1/2009, 01:04

E pra mesoni qe ta arrini qellimin tuaj. Pa mesuar nuk ka Smile

_________________
The man can do, or the man can't do...!

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Sponsored content
MesazhTitulli: Re: Mos Dhenia e Provimit ;)   

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
Mos Dhenia e Provimit ;)
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Albade.com :: Shkenca :: Studentėt Shqiptarė-
Kėrce tek: