Albade.com
Pėrshendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma nė faqen tonė, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund tė identifikoheni qė tė merrni pjesė nė
diskutimet dhe temat e shumta tė forumit tonė.

- Nė qoftė se ende nuk keni njė Llogari personale nė forumin tonė, mund ta hapni njė tė tillė duke u Regjistruar
-Regjistrimi ėshtė falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

Me Respekt dhe Kėnaqėsi:
Staffi i Forumit Albania Server Forum

Vizitor tė nderuar dhe tė rrespektuar nėse dėshironi qė pop login tė mos shfaqet klikoni butonin DO NOT DISPLAY AGAIN
Albade.com
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Albade.com


 
PortalPortal  RegjistrohuRegjistrohu  ForumForum  KėrkoKėrko  identifikimiidentifikimi  
Mirė se vini nė forumin "www.Albania.123.st". Ju dėshirojm argėtim tė kėndshėm, kaloni sa mė mirė nė mesin tonė.

 

 Interviste me kengetarin Eros Ramazoti

Shko poshtė 
AutoriMesazh
AdmiraL
Webmaster
Webmaster
AdmiraL

Male
Numri i postimeve : 1914
Age : 100
Location : World
Job/hobbies : Basketball
Humor : Mr Bean
Registration date : 13/11/2007

Interviste me kengetarin Eros Ramazoti Empty
MesazhTitulli: Interviste me kengetarin Eros Ramazoti   Interviste me kengetarin Eros Ramazoti Icon_minitime15/12/2007, 16:30

Sekretet e Eros RamazotitInterviste me kengetarin Eros Ramazoti Errr


23 vjet karrierė dhe mė shumė se 40 milionė disqe tė shitura: Eros, kėngėtari me talent tė jashtėzakonshėm, qė ka ditur tė rrėmbejė zemrat e publikut (dhe tė grave) rrėfen disa nga sekretet e tij

Simpatik, zbavitės dhe thjesht i bukur. Flet pėr sukseset e tij nėpėr botė, pėr tė tashmen e pėr tė ardhmen, pėr rolin e tij si baba, pėr marrėdhėniet me tė tjerėt dhe nuk mund tė mos rrėfente edhe disa sekrete joshjeje.


Mes gjithė kėngėve tė tua, ka ndonjė qė tė pėlqen pėr ndonjė arsye tė veēantė?Kėngėt e mia janė tė gjitha si fėmijė, sepse janė tė gjitha shumė tė rėndėsishme. Nėse do tė veēoja ndonjė do tė ishte “Aurora”, qė e kam shkruar para se tė lindte ime bijė. E kam shumė pėr zemėr atė kėngė.


Ēfarė ndien kur dėgjon kėngėt e albumeve tė parė?
Mė thonė se sa ka ndryshuar zėri im dhe se sa shumė kohė ka kaluar e jam ende kėtu. Pastaj mė pėlqen tė shoh vetėm tek e ardhmja.


Ka njė peng qė do tė tė ndjekė gjithmonė?
Jam i kėnaqur nga jeta ime sepse deri nė njė farė moshe nė adoleshencė nuk dija ku tė shkoja, ēfarė tė bėja, prandaj kur hedh sytė pas dhe vėshtroj se sa rrugė dhe sa shumė gjėra kam
bėrė, jam i kėnaqur.

Pas 20 vjetėsh e sheh veten ende me mikrofon nė dorė?
Ndoshta me bastun (qesh). Do tė doja tė isha si Adriano Ēelentano. Ėshtė ende kaq i freskėt dhe i gjallė. Do tė mė pėlqente tė arrija nė atė moshė si ai.


Je njė kėngėtar i madh por edhe njė sex-symbol... tė vjen nė mėnyrė natyrale apo luan pak me kėtė imazh prej joshėsi?
Nuk e kam marrė kurrė shumė nė konsideratė kėtė gjė. Kam menduar pėrherė se imazhi zgjat deri nė njė farė pike. Duhet tė jesh i z o t i qė bėsh atė pėr tė cilėn njerėzit tė japin sukses. Nė rastin tim ėshtė tė bėsh mirė kėngėt, tė kurosh disqet dhe koncertet. Tė jesh njė djalė i bukur vlen deri nė njė farė pike. E meg j i t h a t ė duhet tė kesh disa sekrete qė tė bėjnė tė jesh gjithmonė nė formė...
Gjithēka qėndron nė tė bėrit njė jetė tė rregullt.
Jeta e njė artisti ėshtė plot me impenjime: udhėton, ndėrron hotele, zbret nga njė avion, hipėn nė njė tjetėr dhe kjo nuk i bėn mirė trupit. Pėr nėse kėtyre u shton njė stil jete pak tė veēantė, pak tė ekzagjeruar nuk arrin nė kėtė formė deri nė moshėn 50 vjeē. Sinqerisht unė bėj njė jetė stresuese, por kur mundem kuroj pak fizikun. Dal pak mbrėmjeve, rri i qetė nė shtėpi, i bie kitarės, ftoj ndonjė mik. Pastaj kam njė vajzė dhe rri me tė dhe kjo ėshtė thelbėsore.Ēfarė tė tėrheq tek njė grua?
Bukuria dhe sharmi si impakti i parė. Edhe pse duke e njohur me thellė njė grua e bukur mund tė mos tė tė bėjė mė atė efektin e fillimit. Ndėrsa njė grua mė pak e bukur mund tė ketė mė shumė sharm. E rėndėsishme ėshtė tė vlerėsosh cilėsitė qė ka ēdokush.

Ke njė tip gruaje qė preferon? Sportive, intelektuale, ambicioze?
Intelektuale nuk do ishte keq. Kėshtu mė mėson edhe tė flas... gjithmonė nėse do ta bėj tė flasė! (qesh)

Nuk e josh duke kėnduar?

Jo, duke kėnduar jo. Mendoj se pas 23 vjetėsh njerėzit mė kanė treguar gjithė dashurinė pėr faktin se di tė kėndoj. Duhet tė pėrmirėsohem ende shumė, prandaj do tė flas dhe do tė bėj dashuri.


Pėr sa i pėrket raportit me vajzėn tėnde, arrin tė gjesh kohėn pėr tė ndenjur me tė?

Ndoshta do ishte mirė tė mė thoshit nėse arrij tė gjej kohėn pėr punėn dhe muzikėn. Sepse nė bazė tė gjithēkaje qėndron lidhja me vajzėn time, ajo qė mbetet vjen mė pas.

Ēfarė gabimesh nuk do tė doje t’i bėje me tė si baba?
Nuk lind prind. Ėshtė njė zanat qė mėsohet kur linden fėmijėt, edhe falė tyre. Tė mos bėsh atė qė kanė bėrė prindėrit e tu me ty, tė bėsh atė qė nuk kanė bėrė, nuk ka shumė kuptim, sepse varet shumė edhe nga karakteri i fėmijės. Mendoj se
thelbėsore janė respekti dhe edukata. Kėto janė gjėrat kryesore qė ēdo prind duhet t’ua mėsojė fėmijėve.


Por nėse njė ditė vajza jote do tė tė thoshte: “Babi dua tė merrem me spektakėl”, si do tė reagoje? Apo ta ka thėnė tashmė?

Oh, po. Gjaku ėshtė i imi dhe i nėnės sime. Tė dy punojmė nė botėn e spektaklit dhe ADN-ja ėshtė e njėjta. Do t’i jap kėshilla, por pa i mohuar asgjė, sepse mendoj se njė fėmijė duhet tė ecė pėrpara nė rrugėn e tij.

Kėnga “Ku f shihen qengjat” i dedikohet vajzės tėnde?
Sigurisht, kur ke njė fėmijė gjithēka qė pėrjeton bėhet mė e ndjeshme, prandaj referimi ėshtė gjithmonė njeriu qė do mė shumė. njė kėngė qė flet pėr lufta dhe padrejtėsi e sheh gjithmonė larg gjithēkaje qė do.

Interviste me kengetarin Eros Ramazoti Erer

_________________
*AdmiraL* and «Hollywood»® - the World is MinE...
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://AdmiralhackeR.hi5.com
 
Interviste me kengetarin Eros Ramazoti
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Albade.com :: Shtypi dhe Politika :: Show Biz :: Intervista-
Kėrce tek: