Albade.com
Pėrshendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma nė faqen tonė, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund tė identifikoheni qė tė merrni pjesė nė
diskutimet dhe temat e shumta tė forumit tonė.

- Nė qoftė se ende nuk keni njė Llogari personale nė forumin tonė, mund ta hapni njė tė tillė duke u Regjistruar
-Regjistrimi ėshtė falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

Me Respekt dhe Kėnaqėsi:
Staffi i Forumit Albania Server Forum

Vizitor tė nderuar dhe tė rrespektuar nėse dėshironi qė pop login tė mos shfaqet klikoni butonin DO NOT DISPLAY AGAIN
Albade.com
Pėrshendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma nė faqen tonė, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund tė identifikoheni qė tė merrni pjesė nė
diskutimet dhe temat e shumta tė forumit tonė.

- Nė qoftė se ende nuk keni njė Llogari personale nė forumin tonė, mund ta hapni njė tė tillė duke u Regjistruar
-Regjistrimi ėshtė falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

Me Respekt dhe Kėnaqėsi:
Staffi i Forumit Albania Server Forum

Vizitor tė nderuar dhe tė rrespektuar nėse dėshironi qė pop login tė mos shfaqet klikoni butonin DO NOT DISPLAY AGAIN
Albade.com
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Albade.com


 
PortalPortal  RegjistrohuRegjistrohu  ForumForum  KėrkoKėrko  identifikimiidentifikimi  
Mirė se vini nė forumin "www.Albania.123.st". Ju dėshirojm argėtim tė kėndshėm, kaloni sa mė mirė nė mesin tonė.

 

 Interviste me kengetaren Julka

Shko poshtė 
AutoriMesazh
AdmiraL
Webmaster
Webmaster
AdmiraL

Male
Numri i postimeve : 1914
Age : 101
Location : World
Job/hobbies : Basketball
Humor : Mr Bean
Registration date : 13/11/2007

Interviste me kengetaren Julka Empty
MesazhTitulli: Interviste me kengetaren Julka   Interviste me kengetaren Julka Icon_minitime24/12/2007, 04:50

Njė personazh shumė interesant, simpatike dhe e qeshur. Po kėshtu paraqitet edhe nė bisedėn tonė 11-minutėshe ku, pas ēdo pėrgjigjeje vjen edhe njė buzėqeshje shumė e sinqertė. Siē e pranon edhe ajo vetė, ishin 11 minuta shumė tė veēanta, tė cilat i falėn disa momente pushimi.

Interviste me kengetaren Julka Julka-djandi


Edhe pse Julka nuk e konsideron numrin 11 si numėr fati, nė muajin e 11-tė ajo feston pėrvjetorin e dashurisė sė saj.

Nuk po ju tregoj mė tepėr, lexoni ato qė ajo vetė ka treguar.

Ēfarė ju kujton numri 11?

Qė nė numerologji ekzistojnė numra kaq simpatikė.

Ju ka ndodhur tė pini ndonjė kafe pėr 11 minuta?

Nuk e kam matur kohėn, tė them tė drejtėn, por zor se mund tė kem pirė ndonjė kafe 11 minuta fiks. Mund tė kenė qenė mė tepėr, ashtu si mund tė kenė qenė edhe mė pak.

Nė kėto momente, ēfarė do tė krahasonit me kėtė numėr?

Njė ēift tė dashuruarish.


Ju kujton numri 11 ndonjė titull libri qė keni lexuar?

Nuk e di pse mė erdhi nė mendje libri “Dy vjet pushime”, ndėrkohė qė s’ka fare lidhje me numrin 11, sepse i bie tė ishte “11–9 vjet pushime”.
Numri 11 konsiderohet pėr ju numėr fati?

Jo. Mė duket se numrat e mi tė fatit janė tė tjerė. E shikoni sa rėndėsi i kushtoj, nuk i mbaj as mend…

Ēfarė mund tė bėjė Julka pėr 11 minuta?

Njė dush tė shpejtė…

Kush ėshtė pėr ju njėshi tjetėr?

Partneri im, Andi.

E kishit menduar se ky numėr do tė pėrdorej kaq shumė nė njė intervistė?

Jo, por po mė pėlqen shumė si fakt. Ėshtė shumė funny…Sa mirė qė ju ka shkuar mendja!

A ju ka ardhur nė majė tė hundės kjo shifėr?

Kam frikė se do mė vijė pas kėsaj interviste, se nuk kam menduar ndonjėherė pėr kaq shumė gjėra nė lidhje me 11-n.

Keni ndonjė kujtim tė veēantė nga koha kur keni qenė 11 vjeēe?

Tani po, qė u lodha me kėtė numėr, sepse mė duhet tė rrėmoj nėpėr kujtime. (Shaka) Nuk e di pse nuk para i lidh gjėrat me moshėn, ndaj nuk e kam fare parasysh si periudhė.

Ku ju gjen zakonisht ora 11 paradite?

Nė zyrė, te Radio NRG.

Po ora 11 e mbrėmjes?

Nė shtėpi, kryesisht duke parė diēka nė televizor, duke lexuar ndonjė gjė ose, nėse marr lap topin me vete, duke i vėnė gjėrat nė vijė pėr tė nesėrmen.

Muaji i 11-tė i vitit ėshtė nėntori. Ēfarė ju kujton ky muaj?

Pėrvjetorin e dashurisė sime, qė pėrket me ditėn e Partisė (qesh), ditėlindjen e motrės sime, si dhe festat e Nėntorit.

Pa i numėruar, mendoni se i kemi kaluar 11 pyetje?

Po mė duket se kemi bėrė 111 deri tani.

A ėshtė ky numėr i barabartė me kėngėt e njė albumi?

Mund tė qėllojė, por nė botė bėjnė gjithnjė mė shumė se 11 kėngė, kurse kėtu nė Shqipėri bėjnė 11 e poshtė.

Ēfarė mendimi keni pėr kėtė 11-minutėsh?

Ishte shumė i kėndshėm, shumė intensive nė kėrkim tė pėrgjigjeve pėr pyetjet me tė pėrbashkėtin objektiv, numrin 11. Pothuajse gjatė gjithė kohės mė dhuroi buzėqeshje. Faleminderit! Kisha nevojė pėr njė break tė tillė, nė ditėn time me 11+x punė.

_________________
*AdmiraL* and «Hollywood»® - the World is MinE...
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://AdmiralhackeR.hi5.com
 
Interviste me kengetaren Julka
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Albade.com :: Shtypi dhe Politika :: Show Biz :: Intervista-
Kėrce tek: