Albade.com
Pėrshendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma nė faqen tonė, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund tė identifikoheni qė tė merrni pjesė nė
diskutimet dhe temat e shumta tė forumit tonė.

- Nė qoftė se ende nuk keni njė Llogari personale nė forumin tonė, mund ta hapni njė tė tillė duke u Regjistruar
-Regjistrimi ėshtė falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

Me Respekt dhe Kėnaqėsi:
Staffi i Forumit Albania Server Forum

Vizitor tė nderuar dhe tė rrespektuar nėse dėshironi qė pop login tė mos shfaqet klikoni butonin DO NOT DISPLAY AGAIN
Albade.com
Pėrshendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma nė faqen tonė, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund tė identifikoheni qė tė merrni pjesė nė
diskutimet dhe temat e shumta tė forumit tonė.

- Nė qoftė se ende nuk keni njė Llogari personale nė forumin tonė, mund ta hapni njė tė tillė duke u Regjistruar
-Regjistrimi ėshtė falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

Me Respekt dhe Kėnaqėsi:
Staffi i Forumit Albania Server Forum

Vizitor tė nderuar dhe tė rrespektuar nėse dėshironi qė pop login tė mos shfaqet klikoni butonin DO NOT DISPLAY AGAIN
Albade.com
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Albade.com


 
PortalPortal  RegjistrohuRegjistrohu  ForumForum  Latest imagesLatest images  KėrkoKėrko  identifikimiidentifikimi  
Mirė se vini nė forumin "www.Albania.123.st". Ju dėshirojm argėtim tė kėndshėm, kaloni sa mė mirė nė mesin tonė.

 

 Frédéric Pajak

Shko poshtė 
AutoriMesazh
AdmiraL
Webmaster
Webmaster
AdmiraL


Male
Numri i postimeve : 1914
Age : 104
Location : World
Job/hobbies : Basketball
Humor : Mr Bean
Registration date : 13/11/2007

Frédéric Pajak Empty
MesazhTitulli: Frédéric Pajak   Frédéric Pajak Icon_minitime13/11/2007, 18:18

Prill, viti 1882. Me ftesėn e mikeshės Malwida von Meysenbug, gjindem nė Romė. Ajo ma prezantoi njė vashėz ruse njėzet vjeēe. Thuhej se ishte bija e njė gjenerali. Quhet Lou von Salome. « Njė shpirt nė njė trup tė vogėl sikur tė ishte bėrė nga njė hukamė », i thash pėr tė, mikeshes Malwida. Ajo ėshtė e mrekullueshme. Posa e kam parė siluetėn e saj nė bazilikėn e Shėn Pjetrit (St. Pierre) kam menduar ta martoj. Por shikimi i saj, edhe pse ishte admirues, mė dukej se shprehte njė farė aversioni. Ndoshta pėr shkak tė mustaqeve tė mia ? Apo pėr shkak tė syve tė gropėzuar dhe tė errėt ? Ajo nė vazhdimsi m’i shikonte duart – ndoshta pjesėn mė delikate tė trupit tim. Femrat janė kurreshtare.
Lou m’i pėpinte fjalėt. Mgjithatė, ndiej se ėshtė shumė e shkathtė tė mė kundėrshtojė. Nė kėtė trup tė butė dhe tė eksituar ka njė shpirt shkencor. Kur flasim pėr sensualitetin ajo mbyllet nė vete, pastaj e fillon bisedėn pikėrisht nė atė temė.
Miku im Paul René, i cili ma ka prezantuar me idenė qė tė jetojmė tė tretė sė bashku, ka filluar tė manifestojė njė dozė xhelozie. Lou ėshtė terheqėse, ajo kėtė e di dhe gjithashtu e di sesa e deshiron Paul-i. Por, e dėshiron ai aq sa edhe unė ?
Nė muajin nėntor, ne bėmė planin, Lou, Paul dhe unė tė shkojmė tė jetojmė nė Paris. Atje do tė studjoja, tė themi, pse jo, matematikėn.
Ende pa pėrjetuar gėzimin e parė, Lou u sėmurė. Ishte moment i vėshtirė, pėr pak qė nuk vdiq, por e mori veten, dhe menjeherė filloi me Paul-in tė konspirojnė kundėr meje. Donin tė mė shihnin duke ua mbathur kėmbėve, sikur asket dhe brjetės idesh qė isha nė sytė e tyre. Mė akuzonin se isha fantezist dhe njeri qė mė mungonte diciplina. Ah ! se si e kanė gjetur njėri-tjetrin, janė tė njė brumi. Shumė mirė dinė tė arronzhohen nė shpinėn time !
Sipas tyre, unė dashuroj nė mėnyrė ekskluzive. Mu pėr kėtė mė dojnė aq pak. Unė nuk e ndiej fare qė dashuria ėshtė e kėtillė. Sa mė shumė qė Lou largohet nga unė, aq mė tepė mė tėrhejk. Ėshte luanshė qė mbron territorin e saj sikur t’i kishte pėr gjini luanėt e vegjėl, e territori i saj ėshtė liria e saj pėr tė reaguar sipas deshirės nė ēfarėdo rrethanash. Sa mė pėrket mua, unė jam i paaftė pėr njė liri tė kėtillė. Nėse do tė duhej ta krahasoja veten me ndonjė shtazė, do t’isha qen, sikur Diogjeni, me njė nyancė se unė nuk kėrkoj njeri, por njė bushtėr.
Paul ėshtė njė djalosh plot humor, antipod i imi. E admiroj lehtėsinė qė ka pėr humor dhe si i bėnė tė qeshin kundėrshtarėt nė taverna. Njerėzit popullor nuk e frikėsojnė fare. Ndėrsa mua, nuk di nga mė vjen ky averzion pėr humorin dhe pėr shtrestat e ulta ? Ndoshta, nga babai im i dashur. Ėshtė e vėrtetė qė njė bari nuk di ta bėj tė qeshė askend. Megjithatė, pak para vdekjes kur filloi truri t’i dobėsohej, mė kujtohen gjestet e tij prej njė tė ēmenduri, dhe disa grimasa. Mė dukej komik.
Edhe unė sė shpejti do t’i bėj tė qeshin kundėrshtarėt – nė llogarin time.
Nėna dhe motra ime e urrejnė Lou-n. Iu duket e ndytė dhe vicioze dhe bėjnė gjithēka pėr tė mė larguar prej saj. Jam i sigurt se do t’ia arrijnė. Sidoqoftė, ato kurrė nuk do tė pajtohen qė njė femėr tė mė shtėngojė nė krahėt e saj. E vetmja grua e pėrshtatshme do tė ishte njė prostitutė, por kėtu, unė nuk gaboj.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://AdmiralhackeR.hi5.com
 
Frédéric Pajak
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Albade.com :: Shkenca :: Hapėsirė filozofike-psikologjike-
Kėrce tek: