Albade.com
Pėrshendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma nė faqen tonė, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund tė identifikoheni qė tė merrni pjesė nė
diskutimet dhe temat e shumta tė forumit tonė.

- Nė qoftė se ende nuk keni njė Llogari personale nė forumin tonė, mund ta hapni njė tė tillė duke u Regjistruar
-Regjistrimi ėshtė falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

Me Respekt dhe Kėnaqėsi:
Staffi i Forumit Albania Server Forum

Vizitor tė nderuar dhe tė rrespektuar nėse dėshironi qė pop login tė mos shfaqet klikoni butonin DO NOT DISPLAY AGAIN
Albade.com


 
PortalPortal  Grupet e AnėtarėveGrupet e Anėtarėve  RegjistrohuRegjistrohu  ForumForum  Lista AnėtarėveLista Anėtarėve  KėrkoKėrko  identifikimiidentifikimi  
Mirė se vini nė forumin "www.Albania.123.st". Ju dėshirojm argėtim tė kėndshėm, kaloni sa mė mirė nė mesin tonė.

Share | 
 

 Shaka nga Lufta

Shko poshtė 
AutoriMesazh
BoraBardh
Senior Member
Senior Member
avatar

Female
Numri i postimeve : 1399
Age : 32
Location : Kosova
Job/hobbies : ??
Humor : ??
Registration date : 12/12/2007

MesazhTitulli: Shaka nga Lufta   21/3/2008, 16:13

1. Nė kodėr tė qyqarėve

Gjatė ofenzivės sė forcave serbo-ēetnike, nė verėn

e vitit 1998, njė familje nga Drenica shkoi nė Prishtinė.

Kur u paraqit nė Kėshillin e Emergjencės, ata pasi e

shikojnė njė listė, i thonė:

-E kemi njė shtėpi tė lirė nė Kodėr tė Trimave, mund

t`ju vendosim nėse doni?

-Jo- ua ktheu drenicaku- mua ma gjeni njė shtėpi

nė Kodėr tė Qyqarėve, se po tė isha trim, unė do

tė isha tash nė Drenicė, e jo kėtu.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
BoraBardh
Senior Member
Senior Member
avatar

Female
Numri i postimeve : 1399
Age : 32
Location : Kosova
Job/hobbies : ??
Humor : ??
Registration date : 12/12/2007

MesazhTitulli: Re: Shaka nga Lufta   21/3/2008, 16:13

2. Prej nga je?Gjatė ofenzivės serbe tė shtatorit tė vitit 1998,

nė malet e Qyqavicės u strehuan shumė familje

nga Drenica. Aty dėgjova kėtė dialog:

-Kah tė patėm oj shoqe?

-Nuk di as vet. Kam qenė e martuar nė Polac.

Dy javė ndejta nė Galicė, njė muaj nė Dubofc,

dy muaj nė Kollė e qe tri ditė jemi kėtu nė

bjeshkė. E ti a po e din ti tash nga jam?
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
BoraBardh
Senior Member
Senior Member
avatar

Female
Numri i postimeve : 1399
Age : 32
Location : Kosova
Job/hobbies : ??
Humor : ??
Registration date : 12/12/2007

MesazhTitulli: Re: Shaka nga Lufta   21/3/2008, 16:14

3. A po qesin?Gjatė luftimeve nė Prekaz, nė mars tė vitit

1998, disa gra e fėmijė erdhėn nė lagjen tonė.

Baqica i kishte mjelė lopėt dhe hyri nė shtėpi.

Njėra nga gratė mysafire e pyet:

-A po qesin? Baqica duke aluduar tek lopėt, i pėrgjigjet:

-Po valla, po qesin boll.

-Uh, qyqet na, donė me ardhė edhe kėndej-ia kthei ajo.

-Qysh mori qyqet na, ēka kishin me pi fėmijtė?

-Uh, gru, gru, unė mendova mos po gjuajnė shkjetė.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
BoraBardh
Senior Member
Senior Member
avatar

Female
Numri i postimeve : 1399
Age : 32
Location : Kosova
Job/hobbies : ??
Humor : ??
Registration date : 12/12/2007

MesazhTitulli: Re: Shaka nga Lufta   21/3/2008, 16:15

4. Kjo mė nuk durohet


Nė njė fshat, diku nė Kosovė, banorėt kishin

ikur para ofenzivės serbe dhe ishin fshehur

nė njė mal. Ata, nga mali i shihnin shtėpitė duke

u djegur nga kumbarėt e deridjeshėm serbė.

Kur shkjetė hynė edhe nėpėr kopshtet me perime

dhe shkatrruan edhe serrat, njėri nga ata bėrtiti:

-Vėllezėr, kjo mė nuk durohet. Kush ėshtė i gatshėm

tė vdesė, le tė vijė pas meje.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
BoraBardh
Senior Member
Senior Member
avatar

Female
Numri i postimeve : 1399
Age : 32
Location : Kosova
Job/hobbies : ??
Humor : ??
Registration date : 12/12/2007

MesazhTitulli: Re: Shaka nga Lufta   21/3/2008, 16:15

5. Do ta ndajmė oborrin


Njė familje nga Drenica, me njė kerr fėmijė,

ia mėsyn Mitrovicės dhe vendoset tek njė

familje e cila e pranon me ngrohtėsi.

Pas pak ditėsh, drenicaku kishte blerė dėrrasa.

I zoti i shtėpisė e pa duke i shkarkuar dhe e pyeti:

-Ēka po tė duhen ato dėrrasa, o lum miku?

-Burrė, vendosa ta ndajmė oborrin. Shumė fėmijė,

po pėrzihen e besa edhe po lazdrohen.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
BoraBardh
Senior Member
Senior Member
avatar

Female
Numri i postimeve : 1399
Age : 32
Location : Kosova
Job/hobbies : ??
Humor : ??
Registration date : 12/12/2007

MesazhTitulli: Re: Shaka nga Lufta   21/3/2008, 16:16

6. Mos i qaj tapetatNjėri nga Drenica gjatė luftės sė 98-ės ishte

vendosur nė njė familje nė Mitrovicė. I zoti i

shtėpisė e kishte pritur mirė, por njė ditė

ishte ankuar tek mysafiri se fėmijtė kishin

nisur t`ia shkatrrojnė tapetat nė mur.

Drenicaku ia ktheu:

- Qysh bre nuk po tė vjen marre, mua ma

kanė djegur shtėpinė e nuk u bė nami e

ti ankohesh pėr tapetat, lėri burrė fėmijtė

le tė luajnė.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
BoraBardh
Senior Member
Senior Member
avatar

Female
Numri i postimeve : 1399
Age : 32
Location : Kosova
Job/hobbies : ??
Humor : ??
Registration date : 12/12/2007

MesazhTitulli: Re: Shaka nga Lufta   21/3/2008, 16:16

7. Veturėn po e blej unė


Njė familje kishte ikur nga lufta dhe ishte

vendosur nė Mitrovicė. i zoti i shtėpisė

nuk kishte qenė edhe aq i fortė ekonomikisht,

por kishte vendosur ta mbante me shpenzime

tė vetat. Kur iu harxhuan paratė, ai i tha mysafirit

se kishte vendosur ta shiste veturėn. Ky farė trimi

e kishte pasur njė duē marka me vete, por qė nuk

e kishte shpenzuar asnjė cent, po i thotė:

-Veturėn po e blej unė, sa e merr tjetėrkush.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
BoraBardh
Senior Member
Senior Member
avatar

Female
Numri i postimeve : 1399
Age : 32
Location : Kosova
Job/hobbies : ??
Humor : ??
Registration date : 12/12/2007

MesazhTitulli: Re: Shaka nga Lufta   21/3/2008, 16:18

8. Kėta kanė vdekur, jo unėNjė ushtar i UĒK-sė nga Dėrvari ishte plagosur

rėndė gjatė luftimeve tė ofenzivės serbe tė

shtatorit nė Qyqavicė. Kur e gjejnė disa shokė

e tėrheqin prej aty dhe e vendosin nė njė vend

tė sigurt, i lajmėrojnė edhe shokėt tjerė.

Derisa vijnė tė dytėt, ushtarėt i zė gjumi,

kurse ushtari plagosur nuk mund tė flinte nga

dhembjet. Me tė arritur, ata e pyesin:

-A nuk ke vdekur, a?

-Jo, unė jo, por kėta shokėt-iu pėrgjigjet

ushtari nė shaka.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
BoraBardh
Senior Member
Senior Member
avatar

Female
Numri i postimeve : 1399
Age : 32
Location : Kosova
Job/hobbies : ??
Humor : ??
Registration date : 12/12/2007

MesazhTitulli: Re: Shaka nga Lufta   21/3/2008, 16:18

9. E kam nemė viēin


Nė Prekaz tė Poshtėm, derisa ishte si zonė

mė e lirė, ishin vendosur disa familje nga

fshatrat ku ishte mė rrezik nga luftimet.

I zoti i njė shtėpie qė kishte shumė mysafirė

e kishte prerė njė viē. Pas dy ditėsh aty

shkoi edhe njė nip nga Gllobari.

Daja po i thotė nipit:

-Rras mish se e kam prerė atė viēin qė

i thosha tė hėngėrshin qentė.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
BoraBardh
Senior Member
Senior Member
avatar

Female
Numri i postimeve : 1399
Age : 32
Location : Kosova
Job/hobbies : ??
Humor : ??
Registration date : 12/12/2007

MesazhTitulli: Re: Shaka nga Lufta   21/3/2008, 16:19

10. Uji nė benzinė


Gjatė luftės, Qirezi ishte ende zonė e lirė

dhe e kontrolluar nga UĒK-ja. Aty bėhej

njėfarė tregu dhe njerėzit furnizoheshin

me artikuj tė ndryshėm.

Njėri duke shprazur njė kanistėr me

benzinė, e mbante ombrellėn sipėr kapakut

tė rezervoarit pėr tė mos rėnė pikat e shiut.

Njėri duke e shikuar kėtė skenė i tha:

-O lum jarani, hiqe atė ombrellė, se uji ka hyrė

moti nė kanistėr.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Shqiptari
Member
Member
avatar

Male
Numri i postimeve : 53
Age : 43
Location : franc
Registration date : 22/11/2008

MesazhTitulli: Re: Shaka nga Lufta   24/11/2008, 21:26

BoraBardh shkruajti:
7. Veturėn po e blej unė


Njė familje kishte ikur nga lufta dhe ishte

vendosur nė Mitrovicė. i zoti i shtėpisė

nuk kishte qenė edhe aq i fortė ekonomikisht,

por kishte vendosur ta mbante me shpenzime

tė vetat. Kur iu harxhuan paratė, ai i tha mysafirit

se kishte vendosur ta shiste veturėn. Ky farė trimi

e kishte pasur njė duē marka me vete, por qė nuk

e kishte shpenzuar asnjė cent, po i thotė:

-Veturėn po e blej unė, sa e merr tjetėrkush.hahahahhaah kjo osht nje barcolet e fort valla
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
BoraBardh
Senior Member
Senior Member
avatar

Female
Numri i postimeve : 1399
Age : 32
Location : Kosova
Job/hobbies : ??
Humor : ??
Registration date : 12/12/2007

MesazhTitulli: Re: Shaka nga Lufta   3/12/2008, 01:11

Smile
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Sponsored content
MesazhTitulli: Re: Shaka nga Lufta   

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
Shaka nga Lufta
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Albade.com :: Argėtim dhe Zbavitje :: Humori-
Kėrce tek: