Albade.com
Pėrshendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma nė faqen tonė, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund tė identifikoheni qė tė merrni pjesė nė
diskutimet dhe temat e shumta tė forumit tonė.

- Nė qoftė se ende nuk keni njė Llogari personale nė forumin tonė, mund ta hapni njė tė tillė duke u Regjistruar
-Regjistrimi ėshtė falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

Me Respekt dhe Kėnaqėsi:
Staffi i Forumit Albania Server Forum

Vizitor tė nderuar dhe tė rrespektuar nėse dėshironi qė pop login tė mos shfaqet klikoni butonin DO NOT DISPLAY AGAIN
Albade.com


 
PortalPortal  Grupet e AnėtarėveGrupet e Anėtarėve  RegjistrohuRegjistrohu  ForumForum  Lista AnėtarėveLista Anėtarėve  KėrkoKėrko  identifikimiidentifikimi  
Mirė se vini nė forumin "www.Albania.123.st". Ju dėshirojm argėtim tė kėndshėm, kaloni sa mė mirė nė mesin tonė.

Share | 
 

 Shqiptarėt…mė optimistėt nė botė!

Shko poshtė 
AutoriMesazh
BoraBardh
Senior Member
Senior Member
avatar

Female
Numri i postimeve : 1399
Age : 32
Location : Kosova
Job/hobbies : ??
Humor : ??
Registration date : 12/12/2007

MesazhTitulli: Shqiptarėt…mė optimistėt nė botė!   28/1/2009, 23:22

Tė paktėn kėshtu mendon "Gallup International" e cila nė anketėn e pėrvitshme "Zėri i njerėzve" ka shpallur shqiptarėt e Kosovės si populli me optimist ne botė, pasuar nga Kina, Australia, Libani dhe Kolumbia.

Sipas studimeve, ėshtė vėne re se Kosova ka ndėr qytetarėt mė optimistė qė prej fillimit tė shekullit, duke e lidhur ketė fakt me fitoren e luftės kundėr Serbisė dhe njė tė ardhme premtuese ne aspektin ekonomik.

Mė pesimistėt? Hong Kongu, Islanda, Singapori dhe Greqia!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
 
Shqiptarėt…mė optimistėt nė botė!
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Albade.com :: Shtypi dhe Politika :: Show Biz-
Kėrce tek: