Albade.com
Pėrshendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma nė faqen tonė, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund tė identifikoheni qė tė merrni pjesė nė
diskutimet dhe temat e shumta tė forumit tonė.

- Nė qoftė se ende nuk keni njė Llogari personale nė forumin tonė, mund ta hapni njė tė tillė duke u Regjistruar
-Regjistrimi ėshtė falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

Me Respekt dhe Kėnaqėsi:
Staffi i Forumit Albania Server Forum

Vizitor tė nderuar dhe tė rrespektuar nėse dėshironi qė pop login tė mos shfaqet klikoni butonin DO NOT DISPLAY AGAIN
Albade.com


 
PortalPortal  Grupet e AnėtarėveGrupet e Anėtarėve  RegjistrohuRegjistrohu  ForumForum  Lista AnėtarėveLista Anėtarėve  KėrkoKėrko  identifikimiidentifikimi  
Mirė se vini nė forumin "www.Albania.123.st". Ju dėshirojm argėtim tė kėndshėm, kaloni sa mė mirė nė mesin tonė.

Share | 
 

 Sharp do tė fillon prodhim pėr Blu-ray dhe HD-DVD

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Admin
Administrator
Administrator
Admin

Male
Numri i postimeve : 3223
Age : 32
Location : I Don't now
Job/hobbies : I Don't now
Humor : I Don't now
Registration date : 12/11/2007

MesazhTitulli: Sharp do tė fillon prodhim pėr Blu-ray dhe HD-DVD   18/11/2007, 13:52

Sharp do tė fillon prodhim pėr Blu-ray dhe HD-DVD


Korporata Sharp nė Maj tė kėtij viti do tė fillon prodhimin me shumicė tė "High-Power Blue-Violet Laser Diode" GH04P21A2G qė mund tė arritė fuqi 210 mW. Kjo pajisje do tė pėrdoret nė pajisjet pėr shkrimin e Blu-ray dhe HD-DVD disqeve, me shpejtėsi 6x.

Me rritjen e televizonit digjital nė Japoni, kėrkesat pėr shkrues tė disqeve HD qė pėrkrahin specifikimin 1080p
HDTV ėshtė duke u rritur shpejtė. Me kalimin e kohes konsumatoret po njohtohen mė mirė me teknologjinė e re HDTV, gjė qė ėshtė duke nxitur adoptimin e saj tė shpejtė.

Me rritjen e kėrkesave pėr pajisje HDTV edhe kėrkesat pėr dioda tė kaltėrta ėshtė duke u rritur.

LED-at GH04P21A2G, pėrdorin teknologjinė kultivuese kristaline tė zhvilluar pėr dioda infra-kuqe, tė kuqe dhe kaltėrt-vjollce. Jetė-zgjatja e diodave vlerėsohet tė jetė 10,000 orė, qė ėshtė standard nė kėtė industri.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://albania.123.st
 
Sharp do tė fillon prodhim pėr Blu-ray dhe HD-DVD
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Albade.com :: Shkenca :: Informatika & Kompjuter & Internet-
Kėrce tek: