Albade.com
Pėrshendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma nė faqen tonė, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund tė identifikoheni qė tė merrni pjesė nė
diskutimet dhe temat e shumta tė forumit tonė.

- Nė qoftė se ende nuk keni njė Llogari personale nė forumin tonė, mund ta hapni njė tė tillė duke u Regjistruar
-Regjistrimi ėshtė falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

Me Respekt dhe Kėnaqėsi:
Staffi i Forumit Albania Server Forum

Vizitor tė nderuar dhe tė rrespektuar nėse dėshironi qė pop login tė mos shfaqet klikoni butonin DO NOT DISPLAY AGAIN
Albade.com


 
PortalPortal  Grupet e AnėtarėveGrupet e Anėtarėve  RegjistrohuRegjistrohu  ForumForum  Lista AnėtarėveLista Anėtarėve  KėrkoKėrko  identifikimiidentifikimi  
Mirė se vini nė forumin "www.Albania.123.st". Ju dėshirojm argėtim tė kėndshėm, kaloni sa mė mirė nė mesin tonė.

Share | 
 

 Boyle, Cruz dhe Ledger fitues nё BAFTA Awards

Shko poshtė 
AutoriMesazh
BoraBardh
Senior Member
Senior Member
avatar

Female
Numri i postimeve : 1399
Age : 32
Location : Kosova
Job/hobbies : ??
Humor : ??
Registration date : 12/12/2007

MesazhTitulli: Boyle, Cruz dhe Ledger fitues nё BAFTA Awards   9/2/2009, 19:34

Regjisori Danny Boyle, aktorja spanjolle Penelope Cruz dhe aktori i ndjerё Heath Ledger, ishin nё mesin e fituesve tё sotėm nё ndarjen e ēmimeve prestigjioze BAFTA nё Londёr.

Boyle u emėrua regjisori mё i mirё pёr filmin ”Slumdog Millionaire”, film i cili poashtu fitoi ēmime edhe pёr kategoritė skenar i adoptuar, muzika, kinematografia, editimi dhe zёrimi.

Kate Winslet, ka mposhtur konkurrencёn nga Angelina Jolie, Kristin Scott Thomas dhe Meryl Streep pёr tё marrё ēmimin e aktores mё tё mirё nё rol kryesor, pёr rolin e saj nё filmin “The Reader”.

Winslet ёshtё po ashtu kandidate pёr tё fituar edhe ēmimin Oskar mё 22 shkurt, po me rolin nё filmin “The Reader”.

Penelope Cruz ka dalё fituese nё kategorinė e aktores mё tё mirё nё rol dytėsor, pёr rolin e saj tё Maria Elena nё filmin “Vicky Cristina Barcelona”.

I ndjeri Heath Ledger ka fituar ēmimin aktori mё i mirё nё rol dytėsor, pёr rolin Jokerit, nё filmin e ri tё Batmanit, “The Dark Knight”.Heath Ledger fitues nё BAFTA
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
 
Boyle, Cruz dhe Ledger fitues nё BAFTA Awards
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Albade.com :: Shtypi dhe Politika :: Show Biz-
Kėrce tek: