Albade.com
Pėrshendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma nė faqen tonė, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund tė identifikoheni qė tė merrni pjesė nė
diskutimet dhe temat e shumta tė forumit tonė.

- Nė qoftė se ende nuk keni njė Llogari personale nė forumin tonė, mund ta hapni njė tė tillė duke u Regjistruar
-Regjistrimi ėshtė falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

Me Respekt dhe Kėnaqėsi:
Staffi i Forumit Albania Server Forum

Vizitor tė nderuar dhe tė rrespektuar nėse dėshironi qė pop login tė mos shfaqet klikoni butonin DO NOT DISPLAY AGAIN
Albade.com


 
PortalPortal  Grupet e AnėtarėveGrupet e Anėtarėve  RegjistrohuRegjistrohu  ForumForum  Lista AnėtarėveLista Anėtarėve  KėrkoKėrko  identifikimiidentifikimi  
Mirė se vini nė forumin "www.Albania.123.st". Ju dėshirojm argėtim tė kėndshėm, kaloni sa mė mirė nė mesin tonė.

Share | 
 

 Kaltrina Selimi: gjashtė mijė euro pėr njė videoklip

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Leonita
Administrator
Administrator
avatar

Female
Numri i postimeve : 2988
Location : United Kingdom
Registration date : 30/03/2008

MesazhTitulli: Kaltrina Selimi: gjashtė mijė euro pėr njė videoklip   13/2/2009, 01:28

Pėrveē kujdesit tė madh qė kanė pėr tekstet e kėngėve, kėngėtarėt tanė rėndėsi tė madhe i kushtojnė edhe video-klipeve. Pa llogaritur gardėrobėn, ata shpenzojnė nga 3-6 mijė euro vetėm pėr video-klipe, pasi video-klipin e shohin si ndihmė drejt rrugės sė sukseseve.
Njė pjesė e madhe e kėngėtarėve kanė investuar shuma tė mėdha parash pėr video-klipet e kėngėve tė tyre, ku shumica e tyre janė bėrė hite.
Njė pjesė e kėngėtarėve janė ndarė tė kėnaqur me suksesin e arritur, por ka edhe tė pakėnaqur.
Kėngėtarja e hitit “Auto stop”, Kaltrina Selimi tha pėr Kosovapress se ka pasur raste kur ka investuar mė shumė, por ka pasur edhe raste kur ka investuar mė pak nė video-klipe.
“Me qenė kėnga e mirė dhe njė video-klip i mirė, ėshtė njė e arritur e kėnaqshme, por edhe nėse kėnga ėshtė e mirė dhe ka njė spot mesatar, nuk ėshtė humbje e madhe”, tha ajo.
Rreth kėsaj, Kaltrina bazohet nė kohėn kur ka qenė me grupin “Hana Band” atėherė kur video-klipet e tyre nuk kanė qenė tė mira dhe nuk ka pasur investime tė mėdha nė to, mirėpo kėngėt kanė qenė tė mira dhe kanė bėrė qė edhe videoklipi tė duket mirė.
Kaltrina kohė mė parė ka investuar njė shumė mė tė madhe nė njė video-klip dhe nuk ėshtė ndarė e kėnaqur, pasi sipas saj ka videoklipe qė ka investuar mė pak dhe qė kanė dalė mė mirė.
Kėngėtarja tjetėr, Adelina Thaēi tha pėr Kosovapress se pėr videoklipe me kualitet nevojitet mė shumė shpenzime. Sipas saj, varet se ēka kėrkon dhe nė bazė tė saj bėhet edhe investimi, por nė Kosovė pėr video-klipet investohet prej 3.000 euro deri nė 6.000 euro.
“Faktikisht video-klipet e mia sillen aty kah mesi, mirėpo asnjėherė videoklipet e mia nuk kanė arritur shumėn prej 10 mijė eurove”, tha Adelina.
Pėr sa i pėrket asaj se sa ia vlen tė investohet rreth video-klipeve, Adelina thotė se nė Kosovė gjithēka ēka qė investon “ėshtė njė farė risku”, sepse kohėve tė fundit video-klipi ėshtė mėnyra drejt suksesit.
Njėri nga anėtarėt e grupit “Etno Engjujt”, Genc Prelvukaj tha pėr Kosovapress se video-klipin e parė e kanė bėrė nė vitin 2001 dhe pėr atė kohė, por edhe pėr kohėn nė tė cilėn jemi, ka kushtuar goxha shumė.
“Meqė ka qenė video-klipi i parė, ne kemi investuar njė shumė goxha tė madhe prej 12 mijė markash, megjithatė tash ka teknika mė profesionale sa i pėrket xhirimit tė klipeve”, tha Genci, duke shtuar se kėngėtarėt nė pėrgjithėsi mė shumė rėndėsi i kushtojnė kėngės, albumit dhe video-klipit.

_________________
The man can do, or the man can't do...!

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
 
Kaltrina Selimi: gjashtė mijė euro pėr njė videoklip
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Albade.com :: Shtypi dhe Politika :: Show Biz-
Kėrce tek: