Albade.com
Pėrshendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma nė faqen tonė, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund tė identifikoheni qė tė merrni pjesė nė
diskutimet dhe temat e shumta tė forumit tonė.

- Nė qoftė se ende nuk keni njė Llogari personale nė forumin tonė, mund ta hapni njė tė tillė duke u Regjistruar
-Regjistrimi ėshtė falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

Me Respekt dhe Kėnaqėsi:
Staffi i Forumit Albania Server Forum

Vizitor tė nderuar dhe tė rrespektuar nėse dėshironi qė pop login tė mos shfaqet klikoni butonin DO NOT DISPLAY AGAIN
Albade.com


 
PortalPortal  Grupet e AnėtarėveGrupet e Anėtarėve  RegjistrohuRegjistrohu  ForumForum  Lista AnėtarėveLista Anėtarėve  KėrkoKėrko  identifikimiidentifikimi  
Mirė se vini nė forumin "www.Albania.123.st". Ju dėshirojm argėtim tė kėndshėm, kaloni sa mė mirė nė mesin tonė.

Share | 
 

 “The Reader” filmi “mё i keq mbi Holocaustin”

Shko poshtė 
AutoriMesazh
BoraBardh
Senior Member
Senior Member
avatar

Female
Numri i postimeve : 1399
Age : 32
Location : Kosova
Job/hobbies : ??
Humor : ??
Registration date : 12/12/2007

MesazhTitulli: “The Reader” filmi “mё i keq mbi Holocaustin”   16/2/2009, 20:12

Performanca e Kate Winslet nё filmin “The Reader” e nominuar pёr Oskar ёshtё kritikuar nga ekspertёt e Holocaustit, tё cilёt bёjnё thirrje qё filmi tё injorohet nё ceremoninė e radhёs tё ndarjes sё ēmimeve Oskar.Aktorja britanike luan rolin e Hanna Schmitz; njё roje tё pashkollё tё kampit Auschwitz, e cila vendoset para gjyqit pёr krime tё tmerrshme tё luftės.

Winslet ёshtё lavdėruar shumё pёr punёn e saj nё film, duke fituar ēmimet Golden Globe dhe Bafta, ndėrsa parashihet tё fitojё edhe Oskar nё ceremoninė qё do tё zhvillohet gjatё vikendit.

Por Ron Rosenbaum, gazetari i cili shkoi librin “Explaining Hitler”, ka kritikuar filmin “The Reader” duke e etiketuar si “filmin mё tё keq tё bёrё pёr Holocaustin”.

“Ky ёshtё njё film qėllimi esencial i metaforės sё tё cilit ёshtё tё justifikojё gjermanёt e periudhės naziste nga bashkёpjesёmarja nё krimet e aso kohe”, ka thёnё Rosenbaum.

Ai thotė edhe se filmi ёshtё tepėr i lidhur me karakterin e Winslet.


Kate Winslet
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
 
“The Reader” filmi “mё i keq mbi Holocaustin”
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Albade.com :: Shtypi dhe Politika :: Show Biz-
Kėrce tek: