Albade.com
Pėrshendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma nė faqen tonė, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund tė identifikoheni qė tė merrni pjesė nė
diskutimet dhe temat e shumta tė forumit tonė.

- Nė qoftė se ende nuk keni njė Llogari personale nė forumin tonė, mund ta hapni njė tė tillė duke u Regjistruar
-Regjistrimi ėshtė falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

Me Respekt dhe Kėnaqėsi:
Staffi i Forumit Albania Server Forum

Vizitor tė nderuar dhe tė rrespektuar nėse dėshironi qė pop login tė mos shfaqet klikoni butonin DO NOT DISPLAY AGAIN
Albade.com


 
PortalPortal  Grupet e AnėtarėveGrupet e Anėtarėve  RegjistrohuRegjistrohu  ForumForum  Lista AnėtarėveLista Anėtarėve  KėrkoKėrko  identifikimiidentifikimi  
Mirė se vini nė forumin "www.Albania.123.st". Ju dėshirojm argėtim tė kėndshėm, kaloni sa mė mirė nė mesin tonė.

Share | 
 

 Ecxlusive: Gabriella Cilmi on the Top

Shko poshtė 
AutoriMesazh
TheBest
Moderator
Moderator
avatar

Male
Numri i postimeve : 4519
Age : 30
Location : Deutschland
Job/hobbies : Fraer
Humor : Filmat qesharake
Registration date : 13/11/2007

MesazhTitulli: Ecxlusive: Gabriella Cilmi on the Top   10/7/2009, 15:25

Eskluzivisht per Unplugged ne Top Channel, Ledion Lico takoi kete jave nje prej yjeve te diskografise nderkombetare. Nje prej talenteve te reja me premtuese tregon detaje te jetes se saj profesionale e private:

Ledion Lico: - Sensacioni muzikor i 'Sweet about me' - Gabriella Cilmi

Gabriella Cilmi: - Pershendetje

L - Faleminderit qe erdhe. Eshte bukur qe je ketu. Une jam i nderuar sepse jo cdo dite te jepet shansi te intervistosh nje nga artistet me te degjuara dhe me me shume influence te momentit...

G - ... nuk te jepet rasti te vish shpesh ne Shqiperi, keshtu qe eshte bukur vertet.

L - Meqe eshte hera jote e pare ketu, dhe shume larg shtepise tende, cilat jane gjerat qe te duken ndryshe me shikim te pare?

G - Kam jetuar ne Londer keto kohe dhe eshte nje qytet i tejpopulluar. Ka njerez gjithandej. Me zor eci neper rruge. Ketu eshte me shume si Australia, ka me pak njerez, rruget jane me te lira...

L - Na thuaj pak me shume per udhetimet e shumta qe ben gjate kesaj periudhe, turnete?

G - Po te thoja me perpara qe kam patur rastin te kendoj ne stadiumin e Athines, bashke me R.E.M tek MTV Greek DAy, dhe ishte bukur. Po ashtu kam udhetuar ne turne me James Blunt.

L - James Blunt ka qene ketu vitin e shkuar, ne kete periudhe...

G - A i bere dhe atij interviste?

L - Po, folem bashke

G - Cfare mendimi krijove. Eshte djale i mire?

L - Ishte mire, po s'me tregoi shume per aventurat e tij me vajzat, pak si i turpshem...

G - Mua me eshte dukur mire... dhe gjithashtu kam luajtur gjithandej neper festivale, ne Amsterdam se fundmi.

L - Ti je me origjine nga Italia, prinderit e tu jane prej andej?

G - Po jam nga Kalabria dhe Sicila, jo shume larg prej ketej.

L - E di, pra ti je pak arbereshe.

G - Po gjyshja ime flet pak shqip.

L - Pas 'Sweet about me' besoj jeta jote ndryshoi plotesisht. Dikur beje gjera qe tani si ben dot, nderkaq qe tani ben gjera qe s'te shkonte mendja qe mund ti beje, dhe qe te shijon ti besh besoj, po cfare te ka marre malli te besh nga periudha kur s'ke qene e famshme?

G - Me ka marre malli te marr autobuzin per te shkuar ne shkolle. Nuk eshte se me pelqente te shkoja ne shkolle, po me pelqente te udhetoja me autobuz, te ulesha ne fund. Une kam qene ne nje shkolle katolike, me rregulla te forta, keshtu qe kur autobuzi ishte i vetmi vend ku shikonim djem dhe ku mund te rrinim me ta. Me pelqente te vija kufjet ne vesh, dhe te shikoja gjerat nga dritarja. Me mungon autobuzi.

L - Nga ana tjeter cfare te shijon me teper nga te qenit nje kengetare e njohur nderkombetarisht?

G - Udhetimet me shumice, dhe te kendosh live per njerez nga e gjithe bota. Me pelqejne shume festivalet ne vende te hapura. Gjithashtu me pelqen ushqimi dhe shume muzike. Pergjithesisht ka shume ushqim dhe muzike rreth meje. Jane dy gjerat e mia te preferuara.

L - Kenget e tua kane bere nje performance shume te mire ne klasifikime, 'Save the lies', pas 'Sweet about me' , 'Sanctuary' dhe te tjerat, kam pershtypjen se i kendon shpesh. A te lodhen ndonjehere?

G - Praktikisht 'Sweet about me' e kam kenduar 1 miliard here. Po prape eshte nje kenge e lezetshme, ngelet e tille, ne bejme versione te ndryshme me te, kemi nje version ku fusim edhe 'Sex on Fire' te Kings of Leon...

L - Dhe kam degjuar se ti vdes per Kings of Leon?

G - Po jam nje fanse e tyre e cmendur. I kam shume qejf. Edhe para se te kisha kenget e mia i luanim pjeset e tyre ne garazhd.

L - Nderkohe shija jote muzikore eshte pak e ngaterruar... Ti pelqen Kings of Leon, kendon ne stilin e viteve '50 - '60 dhe kendon si cover kenget e Justin Timberlake...

G - Mendoj se kur e do muziken mund te pelqesh gjithcka. Duke u rritur kam degjuar nga me te larmishmet. Ime me degjonte shume kenge te viteve '70 - '80. Jam rritur me Janis Joplin. Degjoja gjithashtu grupe si Blondie, Sweet. Led Zeppelin jane grupi im i preferuar i te gjitha koherave..

L - Me postera ne dhomen tende besoj...

G - Mund te bej rock-eren kur te dua, por edhe te kendonje nje kenge te mire pop si 'Cry me a River' e Justin Timberlake.

L - Me pelqen shume versioni yt. A ke patur shans ta takosh Justin-in, a e ka degjuar ai kengen.

G - Nuk e kam takuar ende. Nuk e di nese e ka degjuar kengen apo jo.

L - Me cfare do te merresh ne te ardhmen. Di se ke filluar punen per albumin e rradhes...

G - Po kam filluar punen prej kohesh, dhe eshte i ndryshem nga 'Lessons to be learned' (albumi i pare)..

L - Ku ndryshon?

G - Ka nje fryme elektro, alla Prince.

L - Ne internet shkruhet se ti do te punosh me Danger Mousse (Gnarls Barkley), eshte e vertete?

G - Doja po, nuk e di se me cfare eshte duke u marre, dhe duhet te gjej serish lidhjet me te. Dua qe ai te me beje patjeter nje Remix te nje prej kengeve. Me pelqejne shume Gnarls Barkley dhe te gjitha gjerat qe ata bejne.

L - A e ke vendosur si do ta quash albumin?

G - Besoj se do te jete thjesht Gabriella Cilmi, ose akoma me thjesht Cilmi. Vetem kaq.

- Ok Cilmi, na ke kenaqur ne, ke kenaqur te gjithe te koncert, uroj te na kenaqesh me kenget e tua te ardhshme.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.albade.com
 
Ecxlusive: Gabriella Cilmi on the Top
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Albade.com :: Shtypi dhe Politika :: Show Biz-
Kėrce tek: