Albade.com
Pėrshendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma nė faqen tonė, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund tė identifikoheni qė tė merrni pjesė nė
diskutimet dhe temat e shumta tė forumit tonė.

- Nė qoftė se ende nuk keni njė Llogari personale nė forumin tonė, mund ta hapni njė tė tillė duke u Regjistruar
-Regjistrimi ėshtė falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

Me Respekt dhe Kėnaqėsi:
Staffi i Forumit Albania Server Forum

Vizitor tė nderuar dhe tė rrespektuar nėse dėshironi qė pop login tė mos shfaqet klikoni butonin DO NOT DISPLAY AGAIN
Albade.com


 
PortalPortal  Grupet e AnėtarėveGrupet e Anėtarėve  RegjistrohuRegjistrohu  ForumForum  Lista AnėtarėveLista Anėtarėve  KėrkoKėrko  identifikimiidentifikimi  
Mirė se vini nė forumin "www.Albania.123.st". Ju dėshirojm argėtim tė kėndshėm, kaloni sa mė mirė nė mesin tonė.

Share | 
 

 Avatar fut ne xhep mbi nje milarde.

Shko poshtė 
AutoriMesazh
TheBest
Moderator
Moderator
avatar

Male
Numri i postimeve : 4519
Age : 30
Location : Deutschland
Job/hobbies : Fraer
Humor : Filmat qesharake
Registration date : 13/11/2007

MesazhTitulli: Avatar fut ne xhep mbi nje milarde.   5/2/2010, 17:18

I cilesuar filmi i vitit, historia fantastiko-shkencore e James Cameron, “Avatar”, ka grumbulluat mė shumė se njė miliardė dollarė pas vetėm 17 ditėsh shfaqjeje, duke thyer njėherit rekord pėrfitimesh.
Vetėm nė SHBA, ky film (pėr 17 ditė) ka grumbulluar 352.1 milionė dollarė, ndėrsa neper bote (duke perfshire Shqiperine, ku si asnjeheree tjeter filmi ka filluar te shfaqet ne te njejten kohe me kinemate e huaja) ka arketuar 670 milionė dollarė.
Cameron provon edhe njehere se eshte nje regjisor i veprave te medha pas filmave rekordberes si Terminator apo Titanic (filmi me arketimet me te medha ne te gjithe boten).

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.albade.com
 
Avatar fut ne xhep mbi nje milarde.
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Albade.com :: Shtypi dhe Politika :: Show Biz-
Kėrce tek: