Albade.com
Pėrshendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma nė faqen tonė, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund tė identifikoheni qė tė merrni pjesė nė
diskutimet dhe temat e shumta tė forumit tonė.

- Nė qoftė se ende nuk keni njė Llogari personale nė forumin tonė, mund ta hapni njė tė tillė duke u Regjistruar
-Regjistrimi ėshtė falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

Me Respekt dhe Kėnaqėsi:
Staffi i Forumit Albania Server Forum

Vizitor tė nderuar dhe tė rrespektuar nėse dėshironi qė pop login tė mos shfaqet klikoni butonin DO NOT DISPLAY AGAIN
Albade.com


 
PortalPortal  Grupet e AnėtarėveGrupet e Anėtarėve  RegjistrohuRegjistrohu  ForumForum  Lista AnėtarėveLista Anėtarėve  KėrkoKėrko  identifikimiidentifikimi  
Mirė se vini nė forumin "www.Albania.123.st". Ju dėshirojm argėtim tė kėndshėm, kaloni sa mė mirė nė mesin tonė.

Share | 
 

 Krimet e luftės, EULEX heton nė Durrės

Shko poshtė 
AutoriMesazh
TheBest
Moderator
Moderator
TheBest

Male
Numri i postimeve : 4519
Age : 31
Location : Deutschland
Job/hobbies : Fraer
Humor : Filmat qesharake
Registration date : 13/11/2007

MesazhTitulli: Krimet e luftės, EULEX heton nė Durrės   18/5/2010, 15:18

Dhjetėra mijėra kosovarė u strehuan nė qytetin e Durrėsit gjatė spastrimit etnik tė Sllobodan Milloshevic nė vitet 98-99.

Por pėrvec civilėve, qyteti bregdetar i Shqipėrisė ka shėrbyer edhe si njė bazė sekrete e Ushtrisė Clirimtare tė Kosovės.

Kėshtu thotė njė shkrim investigativ i BBC-se, sipas tė cilit hoteli “Drenica” ka qenė shtabi i pėrgjithshėm i UCK-sė.

Arrestimi i pak kohėve mė parė i ish-komandantit tė UCK-sė Sabit Geci, si dhe njė hetim nė zhvillim e sipėr i Njėsisė pėr Krimet e Luftės nė misionin EULEX po tregojnė rolin kyc tė qytetit tė Durrėsit nė njė pikėpamje tjetėr.

Sipas hetimit, Geci akuzohet pėr torturimin dhe vrasjen e shqiptarėve tė burgosur nė njė bazė tė UCK-sė nė qytetin e Kukėsit nė vitin 1999, tė cilėt dyshoheshin se punonin pėr organet serbe.

Hetuesit e misionit evropian pėr rendin dhe ligjin thonė se rreth 40 persona, tė cilėt ishin torturuar nė Kukės, ishin mbajtur pėr njė periudhė kohore nga UCK nė Durrės.

Mes tyre kishte edhe tė burgosur serbė, tė cilėt mbaheshin nė Kukės, pasi ishin rrėmbyer dhe transportuar ilegalisht nga Kosova nė Shqipėri.

Nga ana tjetėr, avokatėt e Gecit deklarojnė se ai i ka mohuar tė gjitha akuzat dhe se ndodhej pėr njė trajtim mjekėsor nė Slloveni gjatė periudhės sė pėrmendur nga EULEX, prill-qershor 1999.


Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.albade.com
 
Krimet e luftės, EULEX heton nė Durrės
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Albade.com :: Shtypi dhe Politika :: Arena Ndėrkombėtare-
Kėrce tek: