Albade.com
Pėrshendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma nė faqen tonė, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund tė identifikoheni qė tė merrni pjesė nė
diskutimet dhe temat e shumta tė forumit tonė.

- Nė qoftė se ende nuk keni njė Llogari personale nė forumin tonė, mund ta hapni njė tė tillė duke u Regjistruar
-Regjistrimi ėshtė falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

Me Respekt dhe Kėnaqėsi:
Staffi i Forumit Albania Server Forum

Vizitor tė nderuar dhe tė rrespektuar nėse dėshironi qė pop login tė mos shfaqet klikoni butonin DO NOT DISPLAY AGAIN
Albade.com


 
PortalPortal  Grupet e AnėtarėveGrupet e Anėtarėve  RegjistrohuRegjistrohu  ForumForum  Lista AnėtarėveLista Anėtarėve  KėrkoKėrko  identifikimiidentifikimi  
Mirė se vini nė forumin "www.Albania.123.st". Ju dėshirojm argėtim tė kėndshėm, kaloni sa mė mirė nė mesin tonė.

Share | 
 

 Izolohet kėnga e Evropianit

Shko poshtė 
AutoriMesazh
AdmiraL
Webmaster
Webmaster
AdmiraL

Male
Numri i postimeve : 1914
Age : 98
Location : World
Job/hobbies : Basketball
Humor : Mr Bean
Registration date : 13/11/2007

MesazhTitulli: Izolohet kėnga e Evropianit   13/11/2007, 17:12

Izolohet kėnga e Evropianit


Asnjė koncert jashtė vendit deri tani pėr tė promovuar kėngėn shqiptare para Festivalit Evropian. Grupi shqiptar niset nė 2 maj drejt Helsinkit
Duket se Frederik Ndoci po e pret me padurim 2 majin. Thotė se e ka ėndėrruar qė fėmijė, qė atėherė kur sapo nisi tė mėsonte se ē'ishte muzika. Dhe tani ėshtė duke jetuar ėndrrėn. Nė datėn 2 maj grupi shqiptar niset pėr Helsinki ku zhvillohet edicioni i 52-tė i Festivalit Evropian tė Kėngės. "Pjesėmarrja ėshtė sukses, nėse arrijmė ndonjė renditje tė mirė, atėhere suksesi ėshtė edhe mė i madh", - thotė Ndoci qė ndodhet para gazetarėve pėr tė bėrė njė prezantim tė fundit para udhėtimit drejt Evropianit. Megjithė punėn intensive pėr ta sjellė kėngėn nė parametrat e kėrkuar, realizimin e njė videoklipi, regjistrimi dhe masterizimi nė Itali, etj., etj., sėrish mbetet njė pikė e errėt. Ėshtė pikėrisht promovimi.

Edhe pse u premtua shumė qė nuk do pėrsėritej rasti i njė viti mė parė, kur kėnga shqiptare u prezantua pėr tė parėn herė nė skenėn e Festivalit, deri tani pėrveē shpėrndarjeve tė DVD-ve dhe CD-ve nuk ėshtė bėrė asgjė tjetėr. "Kjo ėshtė ana mė e errėt (blu e errėt). Kemi pasur shumė ftesa nga Spanja, Portugalia, Luksenburgu, Anglia, por nuk kemi vajtur askund. Dogjėm Izraelin dhe nėse nuk shkojmė, djegim edhe Maltėn nesėr. Interesi ka qenė i madh. Kemi marrė urime, madje me superlativa, megjithatė…", - thotė Frederik Ndoci. Sipas bashkėshortes sė tij, Aidės, arsyeja duhet tė jetė financiare. "DVD-tė janė shpėrndarė ngado, por ėshtė tjetėr gjė tė shkosh e tė kėndosh live, tė grumbullosh fansa mė shumė, qė do tė thotė vota mė shumė", - thotė Aida, teksa shpreson qė tė bėhet diēka deri nė datėn 2 maj. Nė Festivalin Evropian, Frederik Ndoci prezanton kėngėn shqiptare "Balada e gurit", e kompozuar nga Adrian Hila mbi poezinė e Pandi Laēos, fituese e edicionit tė fundit tė Festivalit tė Kėngės nė Radio Televizionin Publik Shqiptar.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://AdmiralhackeR.hi5.com
 
Izolohet kėnga e Evropianit
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Albade.com :: Arti dhe Kultura :: Muzika nėpėr Botė-
Kėrce tek: