Albade.com
Pėrshendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma nė faqen tonė, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund tė identifikoheni qė tė merrni pjesė nė
diskutimet dhe temat e shumta tė forumit tonė.

- Nė qoftė se ende nuk keni njė Llogari personale nė forumin tonė, mund ta hapni njė tė tillė duke u Regjistruar
-Regjistrimi ėshtė falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

Me Respekt dhe Kėnaqėsi:
Staffi i Forumit Albania Server Forum

Vizitor tė nderuar dhe tė rrespektuar nėse dėshironi qė pop login tė mos shfaqet klikoni butonin DO NOT DISPLAY AGAIN
Albade.com


 
PortalPortal  Grupet e AnėtarėveGrupet e Anėtarėve  RegjistrohuRegjistrohu  ForumForum  Lista AnėtarėveLista Anėtarėve  KėrkoKėrko  identifikimiidentifikimi  
Mirė se vini nė forumin "www.Albania.123.st". Ju dėshirojm argėtim tė kėndshėm, kaloni sa mė mirė nė mesin tonė.

Share | 
 

 Jeta e Avril Lavigne

Shko poshtė 
AutoriMesazh
AdmiraL
Webmaster
Webmaster
AdmiraL

Male
Numri i postimeve : 1914
Age : 98
Location : World
Job/hobbies : Basketball
Humor : Mr Bean
Registration date : 13/11/2007

MesazhTitulli: Jeta e Avril Lavigne   21/3/2008, 03:29

Jeta e Avril Lavigne


Njė kombinim i njė vajzė tė egėr dhe njė talente e rrallė e muzikės. Refuzon ti emiton tė tjerėt. Dėshiron t’i kėndoj vetėm kėngėt e saja dhe qė dalin nga zemra e saj.

Avril Lavigne ėshtė lindur me 27 shtator tė vitit 1984 nė qytezėn Napanee (Ontario) tė Kanadės. Sė bashku me nėnėn, babanė, motrėn dhe vėllaun ishin rritur nė atė qytezė. Kur ajo ishte vetėm 2 vjet kishte lėn pėrshtypje me zėrin dhe personalitetin e saj. Nė klasė ajo ishte lazdrajke dhe kishte dėshirė qė gjithmonė tė jetė nė qendėr tė vėmendjes. Nė vend tė detyrave tė shtėpisė Avril-it i pėlqente tė shkruan tektse kėngėsh qė dilnin nga ndjenjat e saja.

Fama
Si fėmijė gjithmonė kishte kėnduar nė krevatin e saj. Pastaj kishte kėnduar nė korin e kishės dhe nė disa festivale. Nė moshėn 16 vjeēare mori vendim qė tė shkoj nė New York tė SHBA-ve pėr tė fituar mė shumė famė.


Dėshtimi
Producenti Antonio ‘LA’ Reid e pa talentin e saj dhe u kujdes qė ajo nė moshėn 16 vjeēare tė nėnshkruj njė kontratė me njė produksion muzikor. Ajo shpejt fillon tė punoj nė CD e parė. Edhe pas shumė mundi ajo kishte dėshtuar pėr shkak se produksioni ishte kujdesur vetė pėr tekstet e kėngėve, derisa Avril Lavignes i pėlqente qė ato vetė t,i shkruante. ‘Njerėzit me tė cilėt kam bashkėpunuar ishin shumė tė talentuar, por kėngėt nuk kishin fare tė bėnin me personalitetin tim’ pohoi Avril.

Let Go
Pastaj ajo u shpėrngul nga New Yorku dhe u vendos nė Los Angeles, ku ajo kontaktoi Clif Magness. Ai mė kupton se ēka unė dėshiroj dhe mė lejon ti bėj gjėrat nė mėnyrėn time’, pohoi Avril. Nė produksionin The matrixx ishte incizuar albumi i saj i parė ‘Let Go’.
Avril ėshtė shumė e kėnaqur me kėtė album. Kėnga e saj e quajtur ‘Complicated’ ishte bėrė njė hit botėror. Kishte tė bėnte me njerėzit qė ishin falls dhe pėr lidhjet e dashurisė qė dukeshin se nuk janė tė vėrteta. Tė gjitha kėngėt e Avrilit lindin nga ndjenjat e saja. Ajo refuzon tė bėjė atė ēfarė produksionet e sugjerojnė tė bėjė._________________
*AdmiraL* and «Hollywood»® - the World is MinE...
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://AdmiralhackeR.hi5.com
 
Jeta e Avril Lavigne
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Albade.com :: Arti dhe Kultura :: Muzika nėpėr Botė-
Kėrce tek: