Albade.com
Pėrshendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma nė faqen tonė, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund tė identifikoheni qė tė merrni pjesė nė
diskutimet dhe temat e shumta tė forumit tonė.

- Nė qoftė se ende nuk keni njė Llogari personale nė forumin tonė, mund ta hapni njė tė tillė duke u Regjistruar
-Regjistrimi ėshtė falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

Me Respekt dhe Kėnaqėsi:
Staffi i Forumit Albania Server Forum

Vizitor tė nderuar dhe tė rrespektuar nėse dėshironi qė pop login tė mos shfaqet klikoni butonin DO NOT DISPLAY AGAIN
Albade.com


 
PortalPortal  Grupet e AnėtarėveGrupet e Anėtarėve  RegjistrohuRegjistrohu  ForumForum  Lista AnėtarėveLista Anėtarėve  KėrkoKėrko  identifikimiidentifikimi  
Mirė se vini nė forumin "www.Albania.123.st". Ju dėshirojm argėtim tė kėndshėm, kaloni sa mė mirė nė mesin tonė.

Share | 
 

 Tola: Do tė konkurroj e vetme nė Eurovision

Shko poshtė 
AutoriMesazh
BoraBardh
Senior Member
Senior Member
avatar

Female
Numri i postimeve : 1399
Age : 32
Location : Kosova
Job/hobbies : ??
Humor : ??
Registration date : 12/12/2007

MesazhTitulli: Tola: Do tė konkurroj e vetme nė Eurovision   25/1/2009, 20:53

Fituesja e Festivalit tė Kėngės nė RTSH, Kejsi Tola, ka mohuar spekulimet e fundit nė media, kinse ajo do tė paraqitet sė bashku me kėngėtaren kosovare Flaka Krelani nė Festivalin Evropian, i cili do tė mbahet nė Rusi.

Kėnga “Mė merr”, me muzikė dhe orkestrim tė Edmond Zhulalit dhe me tekst tė Agim Doēit, doli fituese e Festivalit tė 47-tė tė Kėngės nė RTSH, duke marrė vlerėsimin e jurisė dhe publikut, dhe do tė jetė pikėrisht kjo kėngė nė versionin anglisht me tė cilėn Kejsi Tola do ta pėrfaqėsojė Shqipėrinė nė Eurosong.

Sė fundmi ėshtė pėrfolur shumė nė media qė Flaka Krelani do ta shoqėrojė Kejsin nė Rusi, mirėpo Kejsi ka mohuar se do tė kėndojė duet me Flakėn nė versionin e ri tė kėngės pėr Eurovision dhe ka pohuar se versioni i dytė i kėngės do tė shoqėrohet me njė klip.

“Jo, do tė konkurroj e vetme dhe sapo kam pėrfunduar versionin anglisht tė kėngės”, ka pohuar Kejsi pėr “Panorama Plus”.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
 
Tola: Do tė konkurroj e vetme nė Eurovision
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Albade.com :: Shtypi dhe Politika :: Show Biz-
Kėrce tek: