Albade.com
Pėrshendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma nė faqen tonė, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund tė identifikoheni qė tė merrni pjesė nė
diskutimet dhe temat e shumta tė forumit tonė.

- Nė qoftė se ende nuk keni njė Llogari personale nė forumin tonė, mund ta hapni njė tė tillė duke u Regjistruar
-Regjistrimi ėshtė falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

Me Respekt dhe Kėnaqėsi:
Staffi i Forumit Albania Server Forum

Vizitor tė nderuar dhe tė rrespektuar nėse dėshironi qė pop login tė mos shfaqet klikoni butonin DO NOT DISPLAY AGAIN
Albade.com


 
PortalPortal  Grupet e AnėtarėveGrupet e Anėtarėve  RegjistrohuRegjistrohu  ForumForum  Lista AnėtarėveLista Anėtarėve  KėrkoKėrko  identifikimiidentifikimi  
Mirė se vini nė forumin "www.Albania.123.st". Ju dėshirojm argėtim tė kėndshėm, kaloni sa mė mirė nė mesin tonė.

Share | 
 

 Zgjedhjet 2007

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Admin
Administrator
Administrator
avatar

Male
Numri i postimeve : 3223
Age : 32
Location : I Don't now
Job/hobbies : I Don't now
Humor : I Don't now
Registration date : 12/11/2007

MesazhTitulli: Zgjedhjet 2007   22/11/2007, 05:28

Komisioni Qendror Zgjedhor (KQZ) ėshtė themeluar me Rregulloren e ndryshuar tė UNMIK-ut 2000/21 tė datės 18 prill 2000 dhe ėshtė pėrgjegjės pėr administrimin e zgjedhjeve nė Kosovė. Roli i KQZ-sė ėshtė rregullimi i procesit zgjedhor nėpėrmjet miratimit tė Rregullave Zgjedhore dhe mbikqyrjes sė tė gjitha aspekteve tė procesit pėr tė siguruar qė zgjedhjet pėrmbushin standardet ndėrkombėtare.

Zėvendėsi i Pėrfaqėsuesit tė Sekretarit tė Pėrgjithshėm (PSSP) pėr Ndėrtimin e Institucioneve, Shefi i Misionit tė OSBE-sė Ambasadori Tim GULDIMANN, ėshtė kryesues i KQZ-sė. Komisioni i plotė pėrbėhet nga tre komisionerė ndėrkombėtar dhe nėntė vendor. Pėrderisa komisionerėt ndėrkombėtar janė tė emėruar nga PSSP, ata vendor janė tė emėruar nga partitė mė tė mėdha dhe nga bashkėsitė (komunitetet) mė tė vogla, duke pėrfshirė Serbėt e Kosovės, Romėt, Ashkalinjtė, Turqit, Boshnjakėt dhe Goranėt.

Pėrfundimisht, dy nga komisionerėt vendor nuk janė politik por pėrfaqėsojnė organizata jo-qeveritare, tė afėrta me fushėn e tė drejtave tė njeriut dhe me njerėzit me paaftėsi mentale dhe fizike. Komisionerėt nė pėrgjithėsi emėrohen nė baza tė kualifikimeve tė tyre profesionale pasi qė puna e KQZ-sė ėshtė teknike dhe karakterizohet me pavarėsi dhe neutralitet. KQZ-ja merrė vendime me konsenzus. Nėse nuk mund tė arrihet konsenzusi, kryesuesi mund tė merr vendimin pėrfundimtar dhe tė obligueshėm.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://albania.123.st
 
Zgjedhjet 2007
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Albade.com :: Shtypi dhe Politika :: Politika-
Kėrce tek: