Albade.com
Pėrshendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma nė faqen tonė, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund tė identifikoheni qė tė merrni pjesė nė
diskutimet dhe temat e shumta tė forumit tonė.

- Nė qoftė se ende nuk keni njė Llogari personale nė forumin tonė, mund ta hapni njė tė tillė duke u Regjistruar
-Regjistrimi ėshtė falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

Me Respekt dhe Kėnaqėsi:
Staffi i Forumit Albania Server Forum

Vizitor tė nderuar dhe tė rrespektuar nėse dėshironi qė pop login tė mos shfaqet klikoni butonin DO NOT DISPLAY AGAIN
Albade.com


 
PortalPortal  Grupet e AnėtarėveGrupet e Anėtarėve  RegjistrohuRegjistrohu  ForumForum  Lista AnėtarėveLista Anėtarėve  KėrkoKėrko  identifikimiidentifikimi  
Mirė se vini nė forumin "www.Albania.123.st". Ju dėshirojm argėtim tė kėndshėm, kaloni sa mė mirė nė mesin tonė.

Share | 
 

 Ndėron jetė Mbreti i Pop-it "Michael Jackson"

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Admin
Administrator
Administrator
avatar

Male
Numri i postimeve : 3223
Age : 32
Location : I Don't now
Job/hobbies : I Don't now
Humor : I Don't now
Registration date : 12/11/2007

MesazhTitulli: Ndėron jetė Mbreti i Pop-it "Michael Jackson"   4/7/2009, 14:42

Michael Jackson

LOS ANGELOS – Ka ndėrruar jetė nė moshėn 50-vjeēare, mbreti i popit, Michael Jackson vdiq nė moshėn 50-vjeēare nė njė spital tė Los Angelos pasi pėsoi njė infarkt nė zemėr nė shtėpinė e tij. Kėngėtari i lindur nė Gary tė Indiana, djali i Joseph dhe Katherine Jackson, ishte i shtati nga 9 fėmijėt e ēiftit.
Karriera e tij filloi qė nė moshė tė re si pjesė e ” The Jackson 5″, njė grup i pėrbėrė nga Jackson dhe vėllezėrit e tij Jackie, Tito, Jermaine dhe Marlon.
” Jackson 5″ ishte njė fenomen global dhe prodhoi kėngė hite se “ABC” dhe “I’ll Be There,”, njė kėngė qė mė vonė do ta rirealizonte Mariah Carey nė vitet ‘90.
Nė vitin 1971 Jackson filloi karrierėn e tij solo me “Got to Be There” e cila ishte pjesė e 5 hiteve mė tė mira.
Mjeku ligjor i Los Angeles-it ka njoftuar njė autopsi pėr tė mėsuar shkaqet e sakta pėr vdekjen e yllit tė pop-it, Michael Jackson. Mjeku ligjor, ka deklaruar se Jackson ndėrroi jetė nė 14.26 me orėn e Los Angeles. Policia ka hapur hetimet edhe pse deri tani asgjė nuk tė bėn tė mendosh pėr njė krim. Agjentėt po flasin me tė afėrm, miq dhe mjekė pėr tė kuptuar se ēfarė ka shkaktuar vdekjen e mbretit tė pop-it , me 400 milionė dollarė borxhe nė vigjilje tė turit tė tij botėror.

_________________
See I will Always Love the Reds so much We are the team nobody else can touch - Manchester RULE
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://albania.123.st
 
Ndėron jetė Mbreti i Pop-it "Michael Jackson"
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Albade.com :: Shtypi dhe Politika :: Show Biz-
Kėrce tek: