Albade.com
Pėrshendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma nė faqen tonė, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund tė identifikoheni qė tė merrni pjesė nė
diskutimet dhe temat e shumta tė forumit tonė.

- Nė qoftė se ende nuk keni njė Llogari personale nė forumin tonė, mund ta hapni njė tė tillė duke u Regjistruar
-Regjistrimi ėshtė falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

Me Respekt dhe Kėnaqėsi:
Staffi i Forumit Albania Server Forum

Vizitor tė nderuar dhe tė rrespektuar nėse dėshironi qė pop login tė mos shfaqet klikoni butonin DO NOT DISPLAY AGAIN
Albade.com


 
PortalPortal  Grupet e AnėtarėveGrupet e Anėtarėve  RegjistrohuRegjistrohu  ForumForum  Lista AnėtarėveLista Anėtarėve  KėrkoKėrko  identifikimiidentifikimi  
Mirė se vini nė forumin "www.Albania.123.st". Ju dėshirojm argėtim tė kėndshėm, kaloni sa mė mirė nė mesin tonė.

Share | 
 

 Funny Poezi

Shko poshtė 
AutoriMesazh
BoraBardh
Senior Member
Senior Member
avatar

Female
Numri i postimeve : 1399
Age : 32
Location : Kosova
Job/hobbies : ??
Humor : ??
Registration date : 12/12/2007

MesazhTitulli: Funny Poezi   8/5/2008, 00:08

Me kujtohet hala ajo dite kur t'pash,
me sy ngjyre pasuli e me bel te trash,
prej parfemit fallc n'dy guj rash,
numrin e telefonit kur ma lype s'ta dhash,si u ndive kur tu ngul,
u merzite kur tu shkul,
se ai leng te kishte hyr
se ai vend te ishte fryr!
kete gje dota provosh
sahere bleten ta ngacmosh..dola ne dritare
me pi nje cigare
tu mendu per ty
i rash murit me kryProvoje futet apo jo?
Hajde nje here, oh s'me futet.
Shtrengohu pak
Oh s'futet joo
Me fort
Jo se nxe, me jep nje kepuce tjeter
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
BoraBardh
Senior Member
Senior Member
avatar

Female
Numri i postimeve : 1399
Age : 32
Location : Kosova
Job/hobbies : ??
Humor : ??
Registration date : 12/12/2007

MesazhTitulli: Re: Funny Poezi   8/5/2008, 00:09

Futesh ne dhomen time te erret,
hipen mbi trupin tim nudo,
gjen vendin qe te pelqen me shume
e fillon te thithesh,
ah mushkonje e mallkuar hahahaNe gjume rash ne ender te pash......ne kembe u ngrita Tė raft pika bėrtita


Qele telefonin e hajde,
Se po tė thirrė dikush
Alo alo banja edhe pėrshėndete.
O qile ma shpejt bre,
Mos e le me ju qel sekretarica,
Se ashtė kopilicė
E ni hanger paret.O ju djemt e rii mos ecni me Hopa
Mos i nderoni femrat si me kan Qorapau pajshim te dardha ti ikshe te molla
a te kujtohet kur visha me te marr te shkolla
je bo sheherlike i ke ik lloqit
del ne kafiqa e ngon Dj Poqin
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
BoraBardh
Senior Member
Senior Member
avatar

Female
Numri i postimeve : 1399
Age : 32
Location : Kosova
Job/hobbies : ??
Humor : ??
Registration date : 12/12/2007

MesazhTitulli: Re: Funny Poezi   8/5/2008, 00:11

Tere naten s'kam vu gjume ne sy
Tere naten e kam pas ftohte pa ty
Tere naten ne shtrat te kam kerkuar ty
Ku mbete?
Pixhama ime.Vala 900,personin qe keni kerkuar
shume e keni nervozuar sepse
mesazhe moti nuk i keni derguar
nese edhe kesaj here nuk i dergoni
edhe me teper do ta nervozoni....Prej se ike
me le ne vetmi
me le kafen pa e pi
me le gazeten pa e lexu
televizionin pa e shiku
a e di sa shume jam
duke vuajt per ty
moj e dashura rrymeTrupi shėrohet me tė punuar, mendja me tė mėsuar...
Ajo qė s'arrihet, duket mė e ėmbėl ...
Ai qė vjedh njė vezė, vjedh edhe njė budall ...
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
BoraBardh
Senior Member
Senior Member
avatar

Female
Numri i postimeve : 1399
Age : 32
Location : Kosova
Job/hobbies : ??
Humor : ??
Registration date : 12/12/2007

MesazhTitulli: Re: Funny Poezi   8/5/2008, 00:13

jane ca lule me arome..do ti jap ti mbash ne dhome e sa here ti maresh here do ti vyshkesh menjehere.....


kur te pashe nga larg e kuptova se sa e bukur ishe
kur te pashe nga larg e kuptova se sa te kisha deshiruar
kur te pashe nga larg e kuptova qe ishe personi qe prisja
kur u afrove kuptova qe me duheshin nje pale syze...ene me numer te madh .Eshte erresir dhe po mendoja per ty
per buzet e tua,per hunden tende,per syt e tu
uuuuuuu sa frik .
"Ej cben"-Me pyet nje ze ne rremuje,une ngre syte ,
heq buzet nga shishja
dhe them duke qeshur:
"JA PO PI UJE"Kur trishtimi pushton jeten tende...
Kur hidherimi pushton zemren tende...
Kur syte e tu te mbyten nga lotet
Une do te jem aty duke shitur facoleta...
Bli 3 cope , nje e ke falas!!!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
BoraBardh
Senior Member
Senior Member
avatar

Female
Numri i postimeve : 1399
Age : 32
Location : Kosova
Job/hobbies : ??
Humor : ??
Registration date : 12/12/2007

MesazhTitulli: Re: Funny Poezi   8/5/2008, 00:14

Kur te kujtohesh se je vetem , ktheje koken dhe do shohesh se ka te tjere si puna jote...
Kur te shohesh se njerezit perreth teje po largohen , ti mos ki frike nga vetmia.....
.... dhe kur me ne fund heshtja te mbizoteroje...
vjen fatorino:-Ej zbrit nga autobuzi eshte stacioni i fundit!!!Femra eshte motori me e mire ne bote.
ndizete me nje gishte, punon me
cdo lloj pistoni,
nderron vajrat nje her ne muaj,
dhe me nje te
mbushur sgjat plot 9 muaj.te shikoja me sy te zgurdulluar dhe dal nga dal fillova te te prek,te zhevesha me kujdes dhe ne vaske perfunduam..nen avujt e ngrohte te ujit kudo me prekje,aroma jote me kundermonte,ti me beje te enderroja,ti me sillje pasterti e kenaqesi ashtu sic dua un ...OH I DASURI IM SAPUN


Kur Zoti zbriti ne toke qe t'iu falte njerezve bukurine dhe inteligjencen,ku ishe fshehur ti?????
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
BoraBardh
Senior Member
Senior Member
avatar

Female
Numri i postimeve : 1399
Age : 32
Location : Kosova
Job/hobbies : ??
Humor : ??
Registration date : 12/12/2007

MesazhTitulli: Re: Funny Poezi   8/5/2008, 00:16

Spo kuptoj si eshte problemi me telefonin tend , u perpoqa te te marr por operatori me tha:-Miresevini ne xhungel , majmuni qe kerkoni ndodhet lart ne peme!!!


Nga kopeshti zoologjik u larguan 3 majmune dy i kapi policia por te tretin se gjejne dot ,me jep 10.000000......0000000 euro te mos tregoj ku fshihesh !Nje gomar shetit ne livadh,kush nuk ka dashuri eshte shoku i tij


Nje burre fatlum eshte ai qe ben me shume para se sa i harxhon gruaja; nje grua fatlume eshte ajo qe ka nje burre te tille


Nje burr i thot shokut te tij qe esht krenar ndaj gruas se tij dhe i thot se e kam gruan si engjell ,shoku i thot lum si ti po un qe e kam akoma gjall.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
BoraBardh
Senior Member
Senior Member
avatar

Female
Numri i postimeve : 1399
Age : 32
Location : Kosova
Job/hobbies : ??
Humor : ??
Registration date : 12/12/2007

MesazhTitulli: Re: Funny Poezi   8/5/2008, 00:17

Rruga per ne Xhenet eshte e veshtire andaj lutu qe ky rrugeudhtime te jete i lete dhe i paqet:
“O Zot, mė jep qetėsinė
qė tė pajtohem me gjėrat qė s’mund tė bėj,
kurajon qė tė bėj gjėrat qė mund tė bėj,
mėnēurinė qė tė dalloj njėrėn nga tjetra.”Mengjesi nuk po me hahet tu menduar ne ty,
as drek nuk po mund te ha se ti nuk je ktu,
As darka nuk po me shkon se ti po me mungon,
As gjumi tash nuk po me merr se me ka
marr urija bre
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
BoraBardh
Senior Member
Senior Member
avatar

Female
Numri i postimeve : 1399
Age : 32
Location : Kosova
Job/hobbies : ??
Humor : ??
Registration date : 12/12/2007

MesazhTitulli: Re: Funny Poezi   8/5/2008, 00:18

Mė pyete njė ditė ē'farė dashuroj mė shumė ?
Dhe tė thashė jetėn time!
Tė dolėn lot edhe vrapove...
Pa aritur tė tė them se jeta ime je ti...!!e mallkuara
kur te hin te pickon
pastaj te duket sikur te relakson
kur ta mshon longin te djek
por prap te duket si relaksim
e kur ta nxir te djeg shum

a more e mallkuar vaksin
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
BoraBardh
Senior Member
Senior Member
avatar

Female
Numri i postimeve : 1399
Age : 32
Location : Kosova
Job/hobbies : ??
Humor : ??
Registration date : 12/12/2007

MesazhTitulli: Re: Funny Poezi   8/5/2008, 00:19

deshiroj te lahesh me mua ne kad,
te te ndiej eren tende ,
te rresqasesh mi trupin tim
duke te te ndier eren tende
I DASHURI SAPUN IMNuk me zinte gjumi.
dicka qe nuk me hiqitej nga mendja.
e di cfare ishte?
Fytyra jote... buzeqeshja jote...gjithshka e jotja...
OOOOOHHHHH sa e frikshme!!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
BoraBardh
Senior Member
Senior Member
avatar

Female
Numri i postimeve : 1399
Age : 32
Location : Kosova
Job/hobbies : ??
Humor : ??
Registration date : 12/12/2007

MesazhTitulli: Re: Funny Poezi   8/5/2008, 00:21

Sa here qe hy te lopt plehin per me qit,
me kujtohet era jote kur te pash te paren dite
Luj djalo luj me vajzen e huj
nena e ka rrit , ti po e shkorravit.Ne jemi dashuru prej kur kemi qene BEBE
une ta bejsha me sy ti me bishe me MEMEEja ne darsem eja po tpres te weceja !!


Dashuria pa puthje si telefoni pa mbushje
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
BoraBardh
Senior Member
Senior Member
avatar

Female
Numri i postimeve : 1399
Age : 32
Location : Kosova
Job/hobbies : ??
Humor : ??
Registration date : 12/12/2007

MesazhTitulli: Re: Funny Poezi   8/5/2008, 00:22

Do te te shkruaj ne te gjith tullat "i miss you" dhe do te
lutem te te vij nje tull kokes qe ta ndiesh edhe ti se sa
dhimbie ndien kur te mungon nje njeri!
Ne ate feste kishte femra te fuqishme dhe te
pasura, por ti me shikoje mua,
Ne ate feste kishte femra te bukura dhe te perkryera, por
ti me shikoje mua,
Ne ate feste kishte femra te shkatheta dhe elegante
por ti me shikoje mua,
ca shanc te poshter paskam, nje here qe me bie nje mashkull yll ne
dore...i ka syte e shtremta!!!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
BoraBardh
Senior Member
Senior Member
avatar

Female
Numri i postimeve : 1399
Age : 32
Location : Kosova
Job/hobbies : ??
Humor : ??
Registration date : 12/12/2007

MesazhTitulli: Re: Funny Poezi   8/5/2008, 00:24

nese me rren
tu prisht telefoni
kur te dilsh ne udhkryq
te shkelt kamijoninese sme don
te vraft perendija
kur te dilsh ne obor
mos u kthefsh te shpija
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
TheBest
Moderator
Moderator
avatar

Male
Numri i postimeve : 4519
Age : 30
Location : Deutschland
Job/hobbies : Fraer
Humor : Filmat qesharake
Registration date : 13/11/2007

MesazhTitulli: Re: Funny Poezi   8/5/2008, 23:12

hahahahahhahah
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.albade.com
BoraBardh
Senior Member
Senior Member
avatar

Female
Numri i postimeve : 1399
Age : 32
Location : Kosova
Job/hobbies : ??
Humor : ??
Registration date : 12/12/2007

MesazhTitulli: Re: Funny Poezi   13/5/2008, 23:31

Hahaha
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Albulena
Senior Member
Senior Member
avatar

Female
Numri i postimeve : 508
Age : 30
Location : Kosove
Job/hobbies : Studente
Humor : Familja moderne
Registration date : 15/12/2007

MesazhTitulli: Re: Funny Poezi   17/10/2008, 04:20

hehe Borabardh Hahaha
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://albania.123.st
BoraBardh
Senior Member
Senior Member
avatar

Female
Numri i postimeve : 1399
Age : 32
Location : Kosova
Job/hobbies : ??
Humor : ??
Registration date : 12/12/2007

MesazhTitulli: Re: Funny Poezi   20/10/2008, 22:14

Jo po te mira jan Laughing
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Albulena
Senior Member
Senior Member
avatar

Female
Numri i postimeve : 508
Age : 30
Location : Kosove
Job/hobbies : Studente
Humor : Familja moderne
Registration date : 15/12/2007

MesazhTitulli: Re: Funny Poezi   21/10/2008, 17:09

lol!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://albania.123.st
BoraBardh
Senior Member
Senior Member
avatar

Female
Numri i postimeve : 1399
Age : 32
Location : Kosova
Job/hobbies : ??
Humor : ??
Registration date : 12/12/2007

MesazhTitulli: Re: Funny Poezi   7/12/2008, 17:42

Sa here qe hy te lopt plehin per me qit,
me kujtohet era jote kur te pash te paren dite

Hahahahahahahahhahahahahahahaha!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Bjonda
Senior Member
Senior Member


Numri i postimeve : 331
Registration date : 19/11/2007

MesazhTitulli: Re: Funny Poezi   7/12/2008, 19:35

hahaha shum fort
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
BoraBardh
Senior Member
Senior Member
avatar

Female
Numri i postimeve : 1399
Age : 32
Location : Kosova
Job/hobbies : ??
Humor : ??
Registration date : 12/12/2007

MesazhTitulli: Re: Funny Poezi   8/12/2008, 01:44

Hala po me keshet me qita Laughing
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
TheBest
Moderator
Moderator
avatar

Male
Numri i postimeve : 4519
Age : 30
Location : Deutschland
Job/hobbies : Fraer
Humor : Filmat qesharake
Registration date : 13/11/2007

MesazhTitulli: Re: Funny Poezi   28/12/2008, 04:59

Po haha edhe duhet me kesh Very Happy
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.albade.com
Sponsored content
MesazhTitulli: Re: Funny Poezi   

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
Funny Poezi
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Albade.com :: Arti dhe Kultura :: Poezia :: Poezi Humoristike-
Kėrce tek: